999 rezultate për

niste

Basha premton nga Kukësi: Çfarë do të bëj me tu bërë kryeministër Kreu i PD-së Lulzim Basha gjatë vizitës në Kukës, ka premtuar se vendimi i parë i tij si kryeministër, është që do të he
Shkrijelj: Zhvillojmë politika përgjegjëse, pensionistët morën pension më të lartë Pensioni i janarit është më i lartë për 722 denarë në muaj, ndërsa kjo rritje hyn në bazën e pensionit që do të paguhet
Historia e pazbuluar e kryetarit të Bashkisë së Tiranës: U diplomua në Kembrixh, por u burgos nga komunistët Publikohet historia e panjohur e Rexhep Jellës, pinjoll i një prej familjeve autoktone më të njohura tiranase, i cili p
Ministri turk nxjerr zbuluar Lleshajn dhe Ramën për Harun Çelikun: Faleminderit, na sillni gylenistë të tjerë Ministria e Brendshme e konsideroi si një dëbim rutinë atë të mësuesit turk Harun Çelik natën e 1 janarit të këtij viti,
Albin Kurti viziton sot për herë të parë Tiranën si kryeministër Albin Kurti sot pritet të bëjë vizitën e tij të parë si kryeministër i Kosovës në Tiranë. Kurti pritet të takojë homo
Pse "skenari" i Bashës nuk ndryshon nga ERTV, gjyshe Vera nuk është pensioniste e rastësishme (VIDEO) Vetëm pak kohë më parë Basha u frymëzua "dukshëm" nga Rama dhe Veliaj dhe tentoi të sillte një skenar ku nxirrte para tu
Eksperti për Ballkanin: Kurti do të jetë kryeministër jokomod Bodo Weber, ekspert i Ballkanit dhe konsulet i partive politike në Gjermani, në intervistë ekskluzive me Deutsche Wellen
Vizita e parë zyrtare si Kryeministër, Kurti e nis nga Tirana Pak ditë pasi u votua kabineti i ri qeveritar, Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, nis vizitat zyrtare. Ai do t
Vizita e parë zyrtare si Kryeministër, Kurti e nis nga Tirana, Pak ditë pasi u votua kabineti i ri qeveritar, Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti, nis vizitat zyrtare. Ai do t
U bë Ministër i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dorëhiqet nga posti i kryekomunarit Që nga e hëna, kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu ka marrë edhe pozitën e Ministrit të Punëve të Brendshme në Q
Nexhmije Hoxha rrëfen takimin e parë me Enverin: Ma prezantuan me emrin "Tarrasi" Jeta e Nexhmije Hoxhës, me mbiemrin e vajzërisë Xhuglini, me siguri do të kishte shkuar tërësisht ndryshe nëse nuk do të
Ambasadori amerikan reagon pasi Kurti u bë kryeministër Pas votimit të qeverisë së re në krye me Albin Kurtin, ka reaguar ambasadori amerikan në Prishtinë Philip Kosnett. Ko
Ngjela: Albin Kurti kryeministër, frikë për Beogradin dhe Tiranën Sipas avokatit Spartak Ngjela, Albin kurti është kryeministri i parë shqiptar që ka një program teorik të një niveli të
Albin Kurti votohet si kryeministër, sa vota mori qeveria (VIDEO) Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tashmë zyrtarisht ka marrë pozitën e kryeministrit të Kosovës.Me 86 vota pë
Emrat, ky është Kabineti Qeveritar i Albin Kurtit Albin Kurti e ka bërë propozimin e kabinetit qeveritar me 15 ministri, 2 zëvendëskryeministra dhe 33 zëvendësministra.
Pacolli shpreh hapur mbështetjen për Kurtin: Do e votoj për Kryeministër ​Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli tha se partia e tij do të jete konstruktive në këtë legjislaturë
ZYRTARE/ Vjosa Osmani mbetet jashtë qeverisë, kush janë 15 ministrat e propozuar nga Kurti Kreu i Vetëvendosjes, dhe njëherësh kandidati për kryeministër në Kosovë, Albin Kurti, ka bërë propozimin e kabinetit qe
A i ka votat për formimin e qeverisë së re? Flet Kurti I mandatuar për kryeministër të Kosovës Albin Kurti ka konfirmuar se i ka votat për formimin e qeverisë së re. Ai the
Glauk Konjufca do të bëhet ministër i Jashtëm Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka konfirmuar edhe zyrtarisht se Glauk Konjufca do të jetë ministër
Vjosa Osmani refuzon të bëhet Kryeparlamentare U duk se situata më në fund pas 4 muajsh po shkonte e qetë drejt seancës së nesërme të Kuvendit të Kosovës. Kandidatj