999 rezultate për

nisme

Blendi Fevziun dhe Bes Kallakun i bashkon kjo nismë (FOTO LAJM) Dy ditë pasi në media u publikuan disa dokumente, ku qeveria ka miratuar ndërtimin e hidrocentraleve në kanionet e Osumi
Ky është qëndrimi përfundimtar i Fatmir Limaj për Gjykatën Speciale Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka folur për Gjykatën Speciale. Ka përsëritur qëndrimin e Nismës të vitit 20
A do të amnistohen "deputetët e lotësjellësit"? Qeveria jo larg pritet ta procedojë në Kuvend ligjin lidhur me këtë cështje Projektligji që amniston deputetët për hedhj
Kuvendi i dorëzon zyrtarisht Qeverisë nismën për shfuqizim të Speciales Qeveria e Kosovës edhe zyrtarisht ka pranuar kërkesën e Krysisë së Kuvendit të Kosovës për mendim në nismën legjislative
Rinia e Nismës për Kosovë bashkëpunim kombëtar me Rininë e PS-së nga Shqipëria Rinia e Nismës priti në vizitë Rininë nga Shqipëria, atë të Partisë Socialiste, ku si qëllim dhe agjendë ishte nëshkrimi
Pemë pranë çdo pallati, ja banorët e parë që iu bashkuan nismës së re Nismës së bashkisë së Tiranës për të mbjellë pemë pranë çdo pallati në kryeqytet i janë bashkuar edhe qytetarët. Ban
Kurti u thotë ambasadorëve se Specialja zhbëhet përmes nismës së Kryeministrit Albin Kurti u ka thënë ambasadorëve të Britanisë dhe Francës se Gjykata Speciale do të shfuqizohet përmes një projektlig
Lihen pas dore të gjitha projektet për Kodrën e diellit Teleferiku në Kodrën e Diellit, pritet të jetë gati muajin e ardhshëm. Një zhvillim i tillë vjen pas sigurimit të le
E FUNDIT/ VV mbledh nënshkrimet për Këshillin e Përgjithshëm Deputetët e Vetëvendosjes kanë nisur sot të mbledhin nënshkrimet e anëtarëve për mbajtjen e mbledhjes së Këshillit të Pë
Nga 1 janari Zvicra jep 2200 euro ndihmë Zvicra ka nisur të eksperimentojë projektin për “të ardhurat bazë të pakushtëzuara”, një nismë që synon t’u sigurojë të
Këshilltari tregon nëse Aida do të kalojë në NISMA për Kosovën Deputetja Aida Dërguti nuk do të kalojë në Nismë për Kosovën, thotë këshilltari i nënkryetares së Kuvendit, Naim Jakaj.
U shokua nga papastërtia, gjermania merr nismë për pastrimin e spitalit e Prizrenit Një mysafire nga Gjermania që ishte për vizitë në spitalin e Prizrenit, mbeti e shokuar nga papastërtia. Ajo u angazh
Anxhelina zhvishet live në emision dhe tregon shenjat që i ka lënë deputeti Shala (VIDEO) Këtë të dielë mysafirë në KOJSHIA SHOW ishin dy protagonistët e radhës, Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri dhe ish e d
400 të rinj i bashkohen nismës për të njohur punën e Bashkisë së Tiranës në një ditë Për të dytin vit radhazi, afro 400 të rinj, gjimnazistë dhe studentë, janë bërë pjesë e nismës së Bashkisë së Tiranës pë
400 të rinj i bashkohen nismës për të njohur punën e Bashkisë së Tiranës në një ditë Për të dytin vit radhazi, afro 400 të rinj, gjimnazistë dhe studentë, janë bërë pjesë e nismës së Bashkisë së Tiranës pë
Edi Rama 1 tradhton Edi Ramën 2, del videoja që nxjerr zbuluar kryeministrin (VIDEO) Qeveria pritet të fusë në skemën e TVSH-jë të gjithë bizneset e vogla në vend duke rritur kështu automatikisht kostot dh
Deputeti i LSI-së prezanton nismën për statusin e minatorit Deputeti i LSI-se, Përparim Spahiu ka prezantuar nismen e tij dhe të grupit te deputetëve të LSI për statusin e minatori
Prodhuesit e bukës në Tiranë i bashkohen nismës për ndalimin e qeseve Furrat e bukës në Tiranë do të heqin nga përdorimi qeset plastike, duke i zëvendësuar ato me qese letre. Bashkia e T
KQZ tregon emrat e rinj të deputetëve Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka zvëndësuar sot ulëset bosh me deputetët e rij të partive politike, shkruan albeu.com.
Kuvendi sot voton për qeverinë e re Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme, ku pikë e vetme e rendit të ditës do të jetë zgjedhja e q