999 rezultate për

nisme

KQZ-ja nuk certifikon listat e VV, AAK-së e Nismës-LDK-ja, PDK-ja dhe Lista Serbe kalojnë Vetëvendosja, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma nuk kanë arritur të marrin certifikimin e listave zgjedhore nga
"Vij nga SHBA-të, këtu jam larë në Shkumbin": Rudina Hajdari zbulon ku kërkon të bëhet deputete Rudina Hajdari ka zgjedhur qarkun e Elbasanit që të kandidojë për deputete në emër të Nismës Thurje. Njoftimin e bër
LVV: Jemi në proces të konkretizimit të bashkëpunimit me nismën e Osmanit Lëvizja Vetëvendosje nuk ka bërë koalicion parazgjedhor me asnjë nga subjektet politike. Megjithatë, VV thotë se është h
Hajdari kandidate për deputete në zgjedhjet e 2021-shit, ku pritet të kryesojë "Nismën"? Rudina Hajdari do jetë kandidate dhe kryesuese e listës së ‘Nismës’ në Qarkun e Elbasanit. Vetë Hajdari u shpreh se s
Në ditëlindjen e të birit, Sara Hoxha dhe familja e saj marrin nismën e veçantë (FOTO LAJM) 2020 si një vit me të papritura, me një pandemi botërore që ka kapluar botën e ka marrë pafund jetë njerëzish ka shërbye
Javier Zaneti përshëndet nismën e FSHF-së (VIDEO) Ish-kapiteni legjendar i Interit dhe Argjentinës, Javier Zaneti, përshëndeti nismën e FSHF-së për organizimin e kursit t
Meta kërkon nisjen e hetimeve nga SPAK: Të hetohen nismëtarët e projektligjit! Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar Prokurorisë së Posaçme të hetojë projekt ligjin për Metrologjinë. Meta pohon se ky
Hoti: Presidenca e Bosnjës ka marrë nismën për njohjen e Kosovës Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti përmes një njoftimi në Facebook ka treguar se ka pasur sot një bisedë me kryesuesi
A do të ketë koalicion parazgjedhor mes nismës së Vjosa Osmanit dhe LVV-së? Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka folur për themelimin e një nisme të re, të udhëhequr nga vetë ajo, pas prishjes së rap
Humbi nënën nga kanceri i gjirit, Xhesika Polo ndërmerr nismën e rëndësishme (FOTO LAJM) Pak kohë më parë, Xhesika Polo humbi mamanë e saj pasi vuante nga kanceri i gjirit. Këngëtarja është shprehur gjithmonë
A ka lidhje Sorosi me "Nismën Thurje"? Përgjigjet Rudina Hajdari "Nuk kam asnjë lidhje jo vetëm unë, por edhe djemtë dhe vajzat që punojmë bashkë..." Deputetja Rudina Hajdari ka kërk
Një tjetër shqiptare që na bën krenare, ish-missi merr nismën humane (FOTO LAJM) Samantha Sarelli, është vajza shqiptaro-amerikane që ka fituar “Miss Connecticut Teen USA 2020” dhe që do të drejtojë nj
Vjosa Osmani i bashkohet nismës: Vendosni Kosovën në hartë Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i është bashkuar nismës së Dua Lipës dhe Rita Orës, për të vënë Kosovën në
Rama drejt fushatës zgjedhore, PS lajmëron nismën e rëndësishme për të garantuar mandat tjetër Progami "Fressh Voice" që do të nisë së shpejti u bë publik nga Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla, i cili
Kush janë ministrat e Nismës Demokratike në qeverinë Hoti Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur Qeverinë Hoti me 61 vota pro, 24 kundër dhe 1 abstenim, ku të pranishëm në Kuvend ishin 86
E diela pa makina deri në 2021, Rama tregon nismën e re (VIDEO) Kryeministri Edi Rama gjatë komunikimit që pati ditën e sotme me qytetarët nëpërmjet rrjetit social Facebook, deklaroi s
Mblidhen protestuesit në shesh, e nisin me firmosjen e peticionit për rindërtimin e teatrit Krahas protestës që do mbahet në Bulevard, ka nisur edhe mbledhja e firmave për një peticion për rindërtimin e Teatrit K
Arrihet marrëveshja mes LDK-së dhe Nismës, flet Limaj Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur marrëveshje për bashkëqeverisje me Nismën Socialdemokrate. Lajmin e ka konfir
Hoti takohet edhe me përfaqësues të Nismës I nominuari për kryeministër nga LDK-ja, Avdullah Hoti, është duke mbajtur takim me përfaqësues të Nismës Socialdemokrat
Pa marrë mandatin nga presidenti, LDK nuk fillon negociatat me AAK dhe Nismën Lidhja Demokratike e Kosovës do të fillojë negociatat për formimin e Qeverisë me AAK-në, Nismën Socialdemokrate dhe part