999 rezultate për

nisma

Nisma: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Ni
Deputeti i Nisma-s: Përpos kryeparlamentarit, PAN-i bën edhe këtë hap me 3 gusht! Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka caktuar 3 gushtin ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Repub
Hoxhaj: Qeverinë e formojnë PDK-AAK-Nisma dhe disa deputetë “Ne si PDK mendojmë që koalicioni i ardhshëm qeverisës duhet të përbëhet prej PDK-së, AAK-së, Nismës dhe eventualisht nd
PDK, AAK e Nisma, në “telashe”, ja çfarë ka ndodhur Tri partitë politike, PDK, AAK dhe Nisma në zgjedhjet e 11 qershorit garuan si koalicion parazgjedhor dhe kjo do të ketë
Filmonte çiftin me dron te “Lungo Mare”, zhduket në një pusetë kameramani (VIDEO) Një kameraman që po flimonte një çift të sapomartuarish me dron në “Lungo Mare” të Vlorës është “zhdukur” në një pusetë
Çfarë qëndron pas takimit VV-LDK? (VIDEO) Ndërsa koalicioni PDK -AAK – Nisma po presin certifikimin e rezultatit të zgjedhjeve dhe mandatimin për krijimin e qever
Nisma nuk e pranon ftesën e Mustafës për t’iu bashkuar LDK-së Ftesën e Isa Mustafës për ta lënë të vetme Partinë Demokratike, duke u kërkuar partnerëve të tjerë të PAN-it t’i bashkoh
Mustafa i gatshëm të bashkëpunoj me AAK-Nisma-Vetëvendosjen Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa e ka lënë të hapur mundësin për futjen në koalicion qeverisës me
Këto janë grupet parlamentare të Kuvendit të ri, lexoni emrat e deputetëve Nga 39 vende në Kuvend për deputetë, sa ka fituar koalicioni PDK-AAK-Nisma, më 11 qershor, PDK do t’i ketë 23 sosh, AAK
Fillon nisma kundër xeheroreve në Bosileva Nisma qytetare kundër xeheroreve në Vallandovë, Gjevgjeli, Bogdanci e Dojran tashmë është transferuar në rajonin e Strum
Nisma e Prizrenit akuzon Mujën për keqpërdorim të parave publike Dega e partisë Nisma në Prizren, përmes një njoftimi për media, ka akuzuar udhëheqjen aktuale të këtij qyteti për korrup
Pjesa që kërkon Fatmir Limaj në qeverinë e Kosovës NISMA e Fatmir Limajt mori 8 deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit në Kosovë dhe rrjedhimisht, duke qenë pjesë e koalicio
"Nisma në Kuvend do të veprojë e vetme" Nisma për Kosovën në Kuvend do të ketë grup parlamentar të vetin. Kështu ka konfirmuar sekretari i Nismës Bilall She
Këta janë deputetët e fituar nga PDK, AAK dhe NISMA (FOTO) Partia Demokratike e Kosovës ka arritur të sigurojë 21 deputetë në Parlamentin e Kosovës. 16 më pak se në zgjedhjet e k
NISMA për Kosovën konfirmon se ka tetë deputetë Sipas një njoftimi nga Nisma, aty është bërë e ditur se Nisma për Kosovën ka pasur një rritje të madhe votash dhe do të
Presidenti rrezikon shkeljen kushtetueses Presidenti i shtetit rrezikon shkeljen kushtetuese në rast se herën e dytë arbitrarisht vendos ta mandatojë për kryemini
Ja sa vota morën kandidatët e koalicionit PDK-AAK-Nisma në Prizren (FOTO) Në listën e Komunës së Prizrenit prin kryetari i PDK-së, Kadri Veseli me 9045 vota i ndjekur nga Ramush Haradinaj, kand
Milaim Zeka bëhet deputet Kandidati për deputet nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Milaim Zeka ka arritur të mbledhe 9 mijë votat e nevojshme për tu bë
AAK e Nisma: Nëse nuk përmbushen kërkesat dalim nga koalicioni PAN Kandidati për deputet i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, thotë se nëse nuk u plotësohen kërkesat e tyre do të dalin nga
Sa vota morën kandidatët e NISMA-s në zgjedhje Nisma për Kosovën e cila në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit ka konkurruar në koalicion parazgjedhor me koalicionin P