999 rezultate për

nisma

NISMA kërkon për 6 muaj ta lenë të qetë Haradinajn Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA’s Jakup Krasniqi, ka thënë në një intervistë për Periskopin se Qeverisë Haradinaj
Nisma e Ramës, çfarë do të ndodhë me dekoratat e komunistëve Nisma e dikurshme e kryeministrit Rama dhe deputetit te PS-së, Taulant Balla për rishikimin e gjithe medaljet dhe dekora
Deputeti i NISMA's i kërkon Haradinajt shkarkimin e ministrit Deputeti nga radhët e Nisma’s, Milaim Zeka përmes një postimi në Facebook është shprehur se duhet të shkarkohet Ministri
Zeka: Nga sot NISMA është edhe opozitë Deputeti i NISAMA-s, Milaim Zeka ka bërë të ditur se që nga sot kjo parti do vazhdojë e ndarë nga PAN-i. Përmes një
Publikohet sondazhi i parë, Vetëvendosje prin bindshëm, PDK i vjen pas Zgjedhjet lokale të 22 tetorit pritet të sjellin sërish befasi. Sipas një sondazhi të porositur nga partitë politike në
NISMA ndahet nga PAN-i Nisma për Kosovën do ta formojë Grupin e vet Parlamentar. Partia e Fatmir Limajt që në zgjedhjet e 11 qershorit ka ga
Valdete Bajrami refuzon postin e ministres Deputeti i partisë Nisma, Milaim Zeka ka njoftuar se ish deputetja e kësaj partie Valdete Bajrami ka refuzuar postin e m
Ç'po ndodh: Nitaj i AAK-së godet rëndë PDK-në dhe NISMA-n Muharrem Nitaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka kritikuar PDK-në dhe NISMA për Kosovën. Ai në n
Zeka: Limaj zv.kryeministër, besoj se Valdete Bajrami do të jetë ministre Deputeti i NISMA për Kosovën, Milaim Zeka ka bërë të ditur se kryetari i subjektit që ai përfaqëson Fatmir Limaj do të m
Te NISMA "diçka po zihet" “Diçka po zihet” është mbishkrimi i fotografisë së postuar nga deputeti i Nismës Zafir Berisha. Ai dhe disa bashkëpartia
Krasniqi: NISMA e di përgjigjen, nuk do të jem ministër Nismës për Kosovën iu nda Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, por duket se ajo do ta ketë problem për të gje
Pacolli e "shkeli" NISMA-n Aleanca Kosova e Re (AKR) e Behgjet Pacollit në bazë të marrëveshjes së nënshkruar të hënën me drejtues të koalicionit P
Haradinaj dhe Limaj ua lirojnë vendin dy deputetëve të PDK-së PDK-ja e Kadri Veselit, e cila doli jo mirë nga zgjedhjet e 11 qershorit pasi iu përgjysmua numri i deputetëve, pas marr
Ja ministritë që do të drejtojë PDK,NISMA e AAK Partia Demokratike e Kosovës e udhëhequr nga Kadri Veseli edhe pse është më e madhja nga Koalicionin PAN, nuk do të udhë
LAJMI I FUNDIT/ Nënshkruhet marrëveshja PAN-AKR Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën e kanë zgjeruar koalicionin e tyre,
Vetëvendosje dhe NISMA mbledhin kryesitë Kryesia e Nisma për Kosovën do të mblidhet sot për të diskutuar rreth hapave të radhës drejt formimit të institucioneve
Ja kush janë kandidatët për kryetarë të komunave Zgjedhjet komunale që do të mbahen më 22 tetor do ta zgjedhin kryetarin dhe asambletë komunale. Pothuajse të gjitha p
Limaj tregon cilat ministri do të udhëheqë Nisma Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka konfirmuar se partia të cilën ai e drejton do ta drejtoj Ministrinë e Punës d
Milaim Zeka kërcënon PAN-in: Sillni kandidat ose... Ndërkohë që Kosova është në një ngërç institucional, deputeti i NISMA-s, pjesë e PAN-it, Milaim Zeka ka bërë një deklara
Hoxhaj: Do të jemi pjesë e takimit konsultativ të mërkurën Kryesuesi i seancës së Kuvendit Adem Mikullovci u ka bërë ftesë partive për një takim konsultativ për ditën e mërkurë.