999 rezultate për

nisma

NISMA kundër PDK-së në Mitrovicë Kandidati i AKR-së për kryetar komune dhe njëherësh kryetar i degës së kësaj partie në Mitrovicë, Agim Bahtiri dhe kryet
Rezultati më i fundit zgjedhor në komunat më të mëdha Qytetarët me të drejtë vote të Republikës së Kosovës gjatë ditës së djeshme, kanë dhënë votën e tyre për kandidatët për
NISMA prin në Malishevë, ja me sa vota e ndjek PDK-ja NISMA vazhdon të prijë në komunën e Malishevës me kandidatin e saj Rakip Begaj, i cili ka marrë 38.71 për qind të votave
Rezultatet e Demokracisë në Veprim për të gjitha komunat Demokracia në veprim përmes një konference për media ka bërë të ditur rezultatet preliminare për të gjitha komunat e Kos
Të gjitha komunat, si dalin rezultatet sipas "Demokracia në Veprim" Sipas të dhënave të publikuara nga Demokracia në Veprim, pritet që në pjesën dërrmuese të komunave të ketë balotazh.
Limaj nuk e fiton Malishevën Demokracia në Veprim ka publikuar rezultatet e para të zgjedhjeve lokale për komunën e Malishevës. Kësisoj, në ktë ko
Ky është rezultati për Mitrovicën, kryeson PDK Dalin rezultatet e Exit Poll për Mitrovicën. Mësohet se renditja e partive për këtë komunë do të jetë: - AKR 22.2 për
EXIT POLL/ Sa % marrin kandidatët e LDK, PDK, VV dhe NISMA-s në Pejë Sipas rezultateve të Exit Polleve për zgjedhjet lokale në Kosovë të bërë nga Gani Bobi, rezultatet për kandidatët janë s
EXIT POLL/ PDK dhe LDK ndahen me pak vota në Ferizaj Dalin rezultatet e Exit Poll në lidhje me komunën e Ferizajt, të cilat janë si më poshtë: PDK 32.7 për qind; LDK 3
EXIT POLL/ Sa % marrin PDK, LDK, VV, AAK dhe NISMA në Mitrovicë Dalin rezultatet e Exit Poll të prezantuara nga Shkëlzen Maliqi në Klan Kosova ku rezultatet pritet të dalin si më posht
EXIT POLL/ Sa % marrin VV, LDK, AKR dhe Nisma në Prishtinë Dalin rezultatet e Exit Poll për Prishtinën. Mësohet se renditja e partive për këtë komunë do të jetë: - VV 39.5 për
NISMA: Në Prizren po u bëhet trysni qytetarëve nga militantët e subjekteve politike NISMA – DEGA Prizren kërkon nga organet e rendit dhe nga organizatori i zgjedhjeve që të mbahet rendi në objektet shkoll
Voton edhe Fatmir Limaj (VIDEO) Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj votoinë shkollën fillore “Faik Konica” në Prishtinë. Nisma në këto zgjedh
NISMA thyen heshtjen zgjedhore në Drenas (FOTO) NISMA për Kosovë ka thyer heshtjen zgjedhore. Në Komoran nëpër tavolinat e lokaleve atje janë parë fletushka që bëjnë
Nisma e Bashkisë, kujdes falas për shëndetin e dhëmbëve të fëmijëve në kopshte Bashkia Tiranë ka fokusuar vëmendjen e saj te fëmijët dhe krijimin e kushteve optimale për rritjen dhe zhvillimin e tyre
Fillon nisma "Ushqe 1000" në Shkup, ushqime falas për të pastrehët e të varfërit Sot në Shkup fillon aksioni për dhurim të ushqimit "Ushqe 1000" me rastin e 17 Tetorit – Ditës Ndërkombëtare për Luftë k
Krasniqi ka një mesazh edhe për Milaimin e Frashërin Jakup Krasniqi në emër të Nismës për Kosovën ka ftuar krerët e partive politike që të ndahen njëherë e mirë nga çdo form
Vjen reagimi i NISMA pasi ia grushtuan deputetin Nisma për Kosovën ka reaguar pas rrahjes që ndodhi në studio mes deputetit të kësaj partie, Milaim Zeka dhe deputetit të
Nisma e Bashkisë së Tiranës, cirk shëtitës për fëmijët gjatë muajve Shtator – Nëntor Krahas përmirësimit të infrastrukturës në çdo lagje të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës po zhvillon aktivitete të ndryshme
Ja qytetet që VV, AAK,LDK e NISMA do hapin fushatën zgjedhore Ka mbetur vetëm edhe një ditë që zyrtarisht të bëhet hapja e fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale që do të mbahen më