999 rezultate për

nisma

Gaxherri: Nisma e Veselit , jo serioze Janë partnerë të koalicioni qeverisës, mirëpo jorrallëherë paraqiten të paunifikuar rreth çështjeve të rëndësishme për K
Edhe motra e Limajt rehatohet me një punë në shtet Nisma Socialdemokrate me sukses është duke e realizuar premtimin e fushatës zgjedhore për punësime, vetëm se të punësuar
NISMA kërkon detaje, çfarë i ofroi natën Thaçi kryetarit të LDK-së? Pas vizitës së mbrëmshme që presidenti Hashim Thaçi bëri në shtëpinë e kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Must
Adopto një ulli, nisma e çuditshme në Spanjë Këto pemë të lashta janë vetëm disa nga 7 mijë ullinjtë që Sira dhe miqtë e saj kanë rikthyer në jetë në Oliete, një fsh
NISMA nxjerr të vërtetën: Ofertën SBASHK e kishte që në fillim, pse hynë në grevë? Shefi i GP-së së partisë Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi, përmes një postimi në Facebook ka goditur Rrahman Jashar
Pa pantallona në 60 qytete të botës, nisma bëhet virale (VIDEO) Me qindra udhëtarë në Londër, Berlin dhe Pragë hoqën pantallonat dhe bënë udhëtimin e përvitshëm gjysmë të zhveshur, “No
HOROSKOPI/ Rrijini larg nismave të reja, do të dështoni akoma pa filluar Ky është horoskopi për ditën e hënë, 26 nëntor 2018 që Noa.al. Dashi Kjo e hënë do ju drejtojë drejt një periudhe
Ndërkombëtarët vlerësojnë nismat e qeverisë në luftën kundër korrupsionit Procesi i derregullimit dhe dixhitalizimi i shërbimeve publike, të ndërmarra nga qeveria shqiptare si instrumente të rën
Milaim Zeka: Ja si më gënjeu NISMA dhe PDK për një të sëmurë Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka treguar se si një
E pabesueshme, Zeka kritikon kolegun partiak Bilall Sherifin Deputeti i partisë Nisma, Milaim Zeka, ka ngritur zërin për një prej problemeve të vazhdueshme në Kosovë- keqpërdorimin
Nuk bëhet kuorumi, Veseli sfidon deputetin e NISMA-s Kuvendi nuk e ka vazhduar seancën në orën e paraparë për shkak të mungesës së kuorumit, ndërsa Kadri Veseli i ka thënë d
Deputeti i NISMA-s: Çeku dhe ky matrapazi lejuan manipulimet me veteranët Deputeti nga radhët e Nismës për Kosovën, Enver Hoti, ka reaguar ndaj presidentit Thaçi, i cili ka thënë se s’ka më shum
NISMA i kërkon dorëheqjen Ramush Haradinajt Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka thënë se po të ishte në vend të kryeministrit të vendit, Ramush H
NISMA i përgjigjet Vuçiçit: Jo ty, duam Çedomirin në krye të delegacionit Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se nuk e donte Fatmir Limajn në krye të delegacionit të Kosovës për nego
Shkarkohet Ministri Bajram Hasani, në vend të tij një grua (FOTO LAJM) Qeveria e Kosovës me kërkesë të Nismës Socialdemokrate ka marrë vendim për të liruar nga detyra ministrin e Tregtisë dhe
NISMA tradhëton koalicionin dhe mbështet rezolutën e opozitës Seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga partitë opozitare, LDK, VV dhe PSD për dje në orën 10, ende nuk ka nisur. Kjo
NISMA: Thaçi dhe Vuçiçi janë mashtrues Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi d
NISMA: Prokurori Blakaj është hero Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, ka lëvduar ish-prokurorin special, Elez Blakaj, për aktakuzën e
Nisma për vizitat dhe syze falas në Fier Ministria e Shëndetësisë vazhdon me nismën e saj për vizita dhe syze falas në Shtëpinë e të Moshuarve në Fier Bëhet e
Thaçi mashtron publikisht? NISMA nuk s'di gjë që është pjesë e ekipit negociator me Serbinë Zyra e Presidentit të Kosovës e ka shpallur plotësisht funksional Ekipin Negociator, ku thuhet se subjektet politike të