999 rezultate për

nisma

AAK e NISMA drejt koalicionit parazgjedhor Marrëveshja mes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovën për formimin e një koalicioni parazgjedhor, ësh
Limaj i vendosur për marrjen e pushtetin në Suharekë Dega në Suharekë e Nismës për Kosovën bëri dy vjetorin e themelimit. Me këtë rast u zhvillua një takim, i cili u hap nga
Nisma për Kosovën shpall zgjedhjet e brendshme të partisë Partia e Fatmir Limajt, Nisma për Kosovës, ka vendosur që në muajin qershor të mbaje zgjedhjet e brendshme të partisë. S
Molliqaj: Nuk do kenë të njëjtën listë AAK-ja dhe Nisma Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, dhe deputeti Ilir Deda të ftuar në Rubikon, përballë ana
Limaj flet para të rinjve të NISMA-s: Kosova qeveriset nga një regjim mashtrues (VIDEO) Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, ka thënë se kur u themelua partia e tij, Kosovës i mungonte një alternativë
Përfundon takimi i liderëve të opozitës Kreu i VV-së, Visar Ymeri dhe bashkëpartiaku i tij, Albin Kurti kanë qenë të parët që kanë dalë nga selia e AAK'së, pas
Projekt-ligji për mediat, SHGM: Kuvendi të miratojë versionin e Vanhoutte Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë, Organizata e Gazetarëve dhe e Mediave, Sindikata e Pavarur e Gazetarëve, Këshilli i
Nisma për Kosovën, prova për skandalin në Kuvend Nisma për Kosovën konsideron që në seancën e 14 dhjetorit të vitit të kaluar në Kuvendin e Kosovës, janë bërë shkelje gj
Nisma dhe VV zbulojnë dy skandale të mëdha?! Nisma për Kosovën ka lajmëruar se nesër do të zhvillojë një konferencë për media, duke zbuluar se tema që do të flitet k
I fton Erion Veliaj por i pret Arbër Mazniku, Nisma "Për Publiken" braktis seancën (VIDEO) Nisma "Për Publiken", e cila kundërshton ashpër ndërtimin e “Këndit të Lojrave” te Parku i Liqenit në Tiranë, ka braktis
A po ndahen Vetëvendosje dhe AAK? Një koalicion që kishte filluar disa muaj më parë duket se nuk do të vazhdojë edhe shumë gjatë. Takimet e fundit të zhvi
Limaj: Ne duam dialog që të mos dëmtohet vendi ynë Në dy vjetorin e themelimit të NISMA-s, lideri i saj Fatmir Limaj ka thënë se ai nuk është kundër dialogut, por për dial
Opozita do të vazhdojë protestat për kundërshtimin e Thaçit si president Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma kanë thënë se nuk do ndalin së protestuari për zgjedhje
Fatmir Limaj në protestë (FOTO) Disa minuta më parë u lajmërua se kryetari i Nisma’s për Kosovën, Fatmir Limaj nuk është në protestën e opozitës, por kj
Flamuri i Kosovës "përplas" Vetëvendosjen me NISMA-n Në vendin ku është planifikuar të mbahen fjalimet e liderëve të opozitës janë të vendosur vetëm flamuj kuq e zi. Për
Neziri për Albeu.com: Nisma e Prokurorisë Speciale, shpresë për qytetarët Aksioni më i fundit i Prokurorisë Speciale ka shkaktuar shumë zhurmë në media por ka sjellë edhe shpresë te qytetarët, t
Haradinaj i thotë "PO" Jahjagës Kryetari i partisë Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vendosur që të marrë pjesë në takimin e ftuar
AAK shkon tek Presidentja, Vetëvendosje jo Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur të merr pjesë në takimin e liderëve të thirrur nga Presidentja e Kosovës, A
Befason Molliqaj: Koalicioni me AAK-në dhe NISMA-n s'ka me qenë i lehtë Sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, i ftuar në emisionin "Rubikon", ka thënë se do të jetë i vështir
Shembull / Sa kushton nafta në Strugë dhe sa kushton në Tiranë (FOTO) Shqiperia vazhdon te kete cmimin me te larte te karburanteve ne rajon dhe jo vetem, edhe pse eshte nje vend qe prodhon n