999 rezultate për

nisma

Nisma: Limaj po persekutohet Pas aktakuzës së djeshme të Gjykatës Speciale, ndaj Fatmir Limajt, ka reaguar partia Nisma, dega në Malishevë duke thënë
Nisma përshëndet propozimin e PDK-së për zgjedhje Përplasjet për zgjedhjet e ardhshme në mes të partive qeverisëse të vendit, Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes D
Nisma: Qeveria po mashtron me të dhënat për punësim Sekretari për ekonomi dhe financa i Nismës për Kosovën, Shyqyri Bytyqi ka deklaruar se Qeveria e Kosovës po publikon të
Demarkacioni të kthehet në pikën zero! Nisma dhe Vetëvendosje pa koment Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se do t'i ftojë partitë opozitare në një takim në të cilin do të disku
Kuvendi nis punimet (FOTO) Pasditen e sotme, Kuvendi do të hapë punimet e sesionit të tij VII të Legjislaturës VIII. Seanca do të mblidhet në orën
NISMA: Kthimi i VV-së në Kuvend, si "cjapi të kasapi"! Grupi Parlamentar i Nisma për Kosovën ka vlerësuar se opozita do të duhej të kthehej në Kuvend pas një proteste të gjatë
AAK dhe Nisma kërkojnë zgjedhje Liderët e këtyre dy partive AAK dhe Nisma në një konferencë të përbashkët për media kanë thënë se Qeveria e Kosovës po t
“Ushqim per te varferit” Ky është slogani që përdoret nga nisma e disa studentëve dhe imamit të xhamisë Rreth-Libofshë. Kjo nismë është ndër të p
Limaj: Si u bë Kadri Veseli për 6 muaj kryetar i PDK-së? (VIDEO) Kreu i partisë NISMA, Fatmir Limaj, i ftuar në emision në RTV Dukagjini ka lëshuar akuza kundra Vetëvendosjes duke e qua
AAK dhe Nisma nuk do të marrin pjesë në seancën e 18 majit Partitë opozitare Nisma për Kosovën dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk do të marrin pjesë në seancën e ditës së m
Ismail Kurteshi i VV-së: Dje isha në protestë e nuk pyeta njëri Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Ismail Kurteshi, ka qenë i vetmi nga kjo parti që në protestën e djeshme të mbajtur ng
Ndiqeni live protestën e opozitës në Prishtinë (VIDEO) Dy partitë opozitare, AAK dhe NISMA, kanë thirrur SOT qytetarët të dalin në sheshin “Skënderbeu” të Prishtinës për të pr
Kuçi: Mosmbështetja e Vetëvendosjes në protestë nuk do të ketë ndikim Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Blerim Kuçi, lidhur me protestën e sotme tha se do t
Limaj: VV ti bashkohet protestës më 14 maj Kryetari i NISMA për Kosovën Fatmir Limaj i ka bërë thirrje Lëvizjes Vetëvendosje që ti bashkohet protestës së 14 majit.
Nisma përgatitet për Kuvend Zgjedhor Në mbledhjen e sotme të kryesisë Nisma për Kosovën ka diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, çështjet organizative t
Mogherini në seancën solemne, bën bashkë VV, AAK e NISMA Rekomandimi pozitiv për liberalizimin e vizave dhe vizita e Frederica Mogherinit në Kosovë, ka bërë bashkë deputetët e t
Ardian Gjini: Pa Opozitën s’do të kishte MSA, UEFA e as liberalizim Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ardian Gjini, vlerëson se Opozita është aq e domosdoshme saqë pa të, Ko
Nga NISMA e Ferizajt te Vetëvendosje Disa ditë më parë NISMA për Kosovën në Ferizaj mbeti pa kryetarin, Valon Ramadani dhe gjithë anëtarët tjerë të Kryesisë
NISMA: Largimet nga këto degë janë lëvizje të individëve NISMA për Kosovën, nëpërmjet një reagimi ka thënë se kjo parti nuk është shuar as në Viti, as në Ferizaj dhe as në Drena
Krasniqi: Është e drejtë e anëtarëve të japin dorëheqje nga partia “Nisma për Kosovën” po përballet me një situatë të vështirë, pasi anëtarët e partisë kanë filluar të japin dorëheqjen. N