999 rezultate për

nisma

Demarkacioni, Bajrami thotë se koha e gazit ka kaluar (VIDEO) Shefja e Grupit Parlamentar të Nisma për Kosovën, Valdete Bajrami, ka thënë se ky subjekt politik mbështet kundërshtimin
Dështon nisma që bizneset të sigurojnë vetë energjinë, shtyhet afati në qershor Nisma për të siguruar vetë energjinë për bizneset e mëdha që lidhen në 35 kv ende nuk ka gjetur zbatim dhe afati që Mini
Huliganët në futboll, ja si e luftojnë këtë fenomen në Poloni Pushtimi i fushës nga tifozët e Tiranës, në seancën stërvitore të së enjtes, pati një efekt negativ jo vetëm në klimën r
Vajgëll: BE të ndërmarrë nisma për zgjidhjen e emrit me Greqinë Raportuesi për Republikën e Maqedonisë në Parlamentin Evropian, Ivo Vajgëll, ka prezantuar Propozim-rezolutën e Maqedoni
Protesta për lirimin e Haradinajt, Nisma dhe VV i bashkohen sot AAK-së Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka ftuar të gjithë mbështetësit e kryetarit të saj, Ramush Haradinaj, të mbajnë një mar
"Nisma nuk ekziston më, ja si forca e bën fuqinë" Komisioni Qendror Zgjedhor, në konferencën e fundit të saj shpalli rezultatet preliminare të raundit të dytë të zgjedhje
“Ti je heroi im”, nisma e Tahirit për fëmijët e policëve Nisma "Ti je heroi im" është zhvendosur në një nga rrugët e ish-bllokut në kryeqytet. Fondet e mbledhura nga shitja e st
Nisma dërgon Thaçin në Kushtetuese? Pritet që Nisma për Kosovën ta dërgojë në Kushtetuese presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, nëse ai nuk qëndron larg zgj
Nisma dhe Drenori nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për Drenas Kandidati i "Nismës për Kosovën", Isa Xhemajlaj, ka arritur marrëveshjen për koalicion me ish-kandidatin e pavarur për k
NISMA në koalicion me AKR-në për zgjedhjet në Drenas Zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar komune të cilët u mbajtën pak ditë më parë, shkuan në balotazh mes kandidatëve.
NISMA: Pse heshtje morti në PDK? Një ditë pas zgjedhjeve për kryetar të Drenasit, ku dolën në balotazh PDK-NISMA, anëtari i kryesisë së NISMA-s, Bajram H
NISMA i përgjigjet Ali Ahmetit: Mos i fut hundët në Kosovë! Anëtari i Kryesisë së Nisma për Kosovën, Bajram Hasani ka reaguar kundrejt kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti duke i thënë
Nisma “Dhuro Dashuri” dhe K.F. Tirana i ndryshojnë jetën familjes Istrefi nga Zallheri (VIDEO) E mbani mend familjen Istrefi, me gjashtë fëmijë të vegjël që jetonin në kushte të mjerueshme? Asaj familje sot i ës
Ja si e festuan fëmijët pavarësinë tek nisma "Dhuro Dashuri" (FOTO LAJM) Nisma "Dhuro Dashuri" ka vazhduar me aktivitetet humanitare edhe në ditën e Flamurit. Sot, klasa e tretë e shkollës "
AKR i bashkohet koalicionit parazgjedhor AAK-NISMA? Bllokut opozitar AAK-NISMA pritet që shumë shpejt t’i shtohet edhe Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit. Burime të
Nisma e re, mund të zeroni faturën e energjisë me panele diellore Përveçse kursejnë në faturën e energjisë elektrike, familjet dhe bizneset që do të instalojnë panele diellore tani mund
Fillon takimi i Komisionerit Hahn me liderët e partive politike Në këto çaste ka filluar takimi i komisionerit Johannes Hahn dhe nënkryetares së Parlamentit Evropian Ulurike Lunaçek, m
Nisin bisedimet për koalicionin AAK-Nisma-AKR Aleanca Kosova e Re (AKR) mund t’i bashkohet AAK-së dhe “Nismës” në koalicionin parazgjedhor. Kështu kanë vlerësuar
Koalicioni NISMA-AAK të hapur për Behxhet Pacollin Koalicioni opozitar AAK dhe Nisma për Kosovën nuk e përjashtojnë zgjerimin e koalicionit edhe me Aleancën Kosova e Re.
Bileta falas për të rinjtë për të njohur Europën Nisma më e re e Parlamentit Europian mund të konsiderohet si nisma më e bukur që ka ndërmarrë ndonjëherë. Sipas kësaj