999 rezultate për

nisma

Meta bën thirrje: Të miratohet urgjent nisma për referendumet Presidenti Ilir Meta ka kërkuar që të miratohet urgjentisht nisma për referendumet në Shqipëri. Kreu i Shtetit ka theksu
As me PD e as me PS, Rudina Hajdari zbulon partinë me të cilën do të garojë në zgjedhje "Absolutisht, pa dyshim. Do hyj në zgjedhje me partinë e re. Do quhet nisma..." Deputetja e opozitës parlamentare Rud
E sqaroi më në fund! Rudina Hajdari tregon me cilën parti do të kandidojë në zgjedhje Deputetja, Rudina Hajdari ka sqaruar se në zgjedhjet e ardhshme do të kandidojë si deputete me partinë politike “Nisma”.
A ka ikur Rudina Hajdari nga "Nisma Thurje"? Zbulohet e vërteta Sot në media qarkulloi lajmi mbi largimin e deputetes Rudina Hajdari nga "Nisma Thurje". U përfol për një distancim q
"Nismat e Murrizit dhe Gjonit të bëhen një", propozimi i Ulsi Manjes për Kodin Zgjedhor Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parim ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja propo
Aktori Mirush Kabashi mund të marrë drejtimin e partisë së Nisma Thurje Aktori i njohur, Mirush Kabashi, mund të jetë kryetar i një force të re politike. Megjithëse në gjendje shëndetësore jo
Dashuria nuk është turizëm, nisma që do bëjë bashkë çiftet e ndara nga pandemia Ndoshta është patetike të rikujtosh se që kur pandemia preku jetët tona, shumë gjëra ndryshuan. Biznesmenët mbyllën qepe
Zgjedhjet erdhën edhe për pak ditë, zbulohet nisma e re "Voto" Qendra për Liri “CIVIL” e zbatoi nismën “Voto / Gllasaj” në rrjetet sociale me qëllim, siç bëri të ditur sot, t’i nxitë
Emrat në Qeverinë Hoti Pas përgjigjes së Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit javën e ardhshme pritet të mbahet seanca për formimin
Përfundon protesta e dytë e artistëve, vendimi që u mor nga Aleanca Përfundon protesta e artistëve, e dyta që prej shembjes së Teatrit Kombëtar. Në fund, qytetarë të shumë, bashkë edhe
LDK-AAK-Nisma, takim për të harmonizuar programin qeverisës I mandatuari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hotin, ka pritur sot në takim partitë me të cilën synon të q
Qeveria e re: Nënshkruhet sot marrëveshja LDK-NISMA Pas nënshkrimit të marrëveshjes për bashkëqeverisje me AAK-në, Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të nënshkruaj marrëve
Amnistia fiskale, Spahiu liston arsyet pse nisma e Ramës është e pabesueshme Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama foli për amnistinë fiskale, çka ngjalli reagimin e ish-deputeti të LSI-së, Përpari
"Javën e ardhshme nis procedura për Qeverinë e re, ja deri kur pritet të zgjasë koaliconi LDK-AAK-NISMA" Analisti politik, Arton Demhasaj ka thënë se presidenti Thaçi po insiston që shumë shpejtë të nisë procedurat për formim
Përplasje mes deputetëve për lënien e pagës, Murrizi: Mos na hapni barkun me nisma revolucionare Kryeminsitri Edi Rama u bëri thirrje gjithë deputetëve të jepnin gjysmën e rrogës së tyre për tre muaj, me qëllim përbal
Alketa Vejsiu solidarizohet me situatën pandemike, merr përsipër nismat e rëndësishme (VIDEO) Mbrëmjen e kaluar, moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka qenë në një lidhje ‘live’ në Opinion. Ajo u bëri thirrje të gji
Nisma e Rita Orës për koronavirusin sapo bëri "lëmsh" dynjanë (FOTO LAJM) Teksa përhapja e Covid-19 nuk ka resht, në gjithë botën njerëzit po përpiqen të kuptojnë si duhet të sillen – dhe këta n
Bie qeveria Kurti, vjen qeveria LAN LDK, PDK, AAK e Nisma pritet që më së largu javën tjetër të rrëzojnë qeverinë Kurti. Madje, të njëjtat parti po provo
Nëse dështon koalicioni LVV-LDK, a do të jenë AAK dhe NISMA pjesë e një qeverie të re Ka filluar numërimi i ditëve kur mandatari i propozuar nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti duhet të paraqesë para pres
Nisin hetimet, SPAK bën gati 12 fletë-thirrjet për koncesionin e sterilizimit Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit identifikon 12 personat që nga e hëna 20 janarit do të