999 rezultate për

nisma

Zgjedhjet erdhën edhe për pak ditë, zbulohet nisma e re "Voto" Qendra për Liri “CIVIL” e zbatoi nismën “Voto / Gllasaj” në rrjetet sociale me qëllim, siç bëri të ditur sot, t’i nxitë
Emrat në Qeverinë Hoti Pas përgjigjes së Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit javën e ardhshme pritet të mbahet seanca për formimin
Përfundon protesta e dytë e artistëve, vendimi që u mor nga Aleanca Përfundon protesta e artistëve, e dyta që prej shembjes së Teatrit Kombëtar. Në fund, qytetarë të shumë, bashkë edhe
LDK-AAK-Nisma, takim për të harmonizuar programin qeverisës I mandatuari për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hotin, ka pritur sot në takim partitë me të cilën synon të q
Qeveria e re: Nënshkruhet sot marrëveshja LDK-NISMA Pas nënshkrimit të marrëveshjes për bashkëqeverisje me AAK-në, Lidhja Demokratike e Kosovës sot do të nënshkruaj marrëve
Amnistia fiskale, Spahiu liston arsyet pse nisma e Ramës është e pabesueshme Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama foli për amnistinë fiskale, çka ngjalli reagimin e ish-deputeti të LSI-së, Përpari
"Javën e ardhshme nis procedura për Qeverinë e re, ja deri kur pritet të zgjasë koaliconi LDK-AAK-NISMA" Analisti politik, Arton Demhasaj ka thënë se presidenti Thaçi po insiston që shumë shpejtë të nisë procedurat për formim
Përplasje mes deputetëve për lënien e pagës, Murrizi: Mos na hapni barkun me nisma revolucionare Kryeminsitri Edi Rama u bëri thirrje gjithë deputetëve të jepnin gjysmën e rrogës së tyre për tre muaj, me qëllim përbal
Alketa Vejsiu solidarizohet me situatën pandemike, merr përsipër nismat e rëndësishme (VIDEO) Mbrëmjen e kaluar, moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka qenë në një lidhje ‘live’ në Opinion. Ajo u bëri thirrje të gji
Nisma e Rita Orës për koronavirusin sapo bëri "lëmsh" dynjanë (FOTO LAJM) Teksa përhapja e Covid-19 nuk ka resht, në gjithë botën njerëzit po përpiqen të kuptojnë si duhet të sillen – dhe këta n
Bie qeveria Kurti, vjen qeveria LAN LDK, PDK, AAK e Nisma pritet që më së largu javën tjetër të rrëzojnë qeverinë Kurti. Madje, të njëjtat parti po provo
Nëse dështon koalicioni LVV-LDK, a do të jenë AAK dhe NISMA pjesë e një qeverie të re Ka filluar numërimi i ditëve kur mandatari i propozuar nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti duhet të paraqesë para pres
Nisin hetimet, SPAK bën gati 12 fletë-thirrjet për koncesionin e sterilizimit Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit identifikon 12 personat që nga e hëna 20 janarit do të
Lirohet zyrtari i NISMA-s që kërcënoi me eleminim Albin Kurtin Kandidati për deputet i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hoti javën e kaluar përmes rrjetit social facebook kishte kërcënua
Bastiset shtëpia e Haxhi Hotit që kërcënoi Albin Kurtin, Policia jep detaje Sot është bastisur shtëpia e anëtarit të partisë Nisma Socialdemokratie, Haxhi Hotit, pasi i njëjti përmes një shkrimi n
Pasi tha se Albin Kurti mund të eleminohet, kërkon falje anëtari i Nismës Anëtari i Nisma Socialdemokrate, Haxhi Hoti, ka kërkuar falje publike pas komentimit në Facebook ku tha se Albin Kurti i
Nisma distancohet nga komenti i anëtarit të saj për Albin Kurtin Nisma Socialdemokrate është distancuar nga komenti që anëtari i saj, Haxhi Hoti, e ka bërë ndaj të parit të Lëvizjes Vet
Vendos Supremja, votat nga Serbia s’do të jenë pjesë e rezultatit të zgjedhjeve, Nisma në Kuvend Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia mos të jenë pjesë e rezultatit
A do të hyjë Nisma në Qeveri? Isa Mustafa thotë se për këtë vendos Vetëvendosje Vendimi i PZAP-së për anulimin e votave të ardhura nga Serbia, e lë LDK-në pa një deputet. Isa Mustafa, kryetari i kë
Zgjedhjet në Kosovë me surpriza, Nisma hyn në Kuvend Paneli zgjedhor për ankesa dhe parashtresa, në Kosovë, PZAP, vendosi heqjen e votave të ardhura nga Serbia nga rezultati