999 rezultate për

nishani

Bujar Nishani uron Presidentin e ri të SHBA-ve Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka uruar presidentin e 45-të të SHBA-ve, Donald Trump, për marrjen zyrtarisht të
Tensionet Kosovë-Serbi, reagon Nishani: Po mbahen në fuqi masat e Milosheviçit Presidenti i vendit, Bujar Nishani ka folur ditën e sotme në pritjen me trupin diplomatik për tensionet mes Kosovës dhe
Nishani uron presidentin e PE Kreu i Shtetit shqiptar ka uruar Presidentin e ri të Parlamentit Evropian, Antonio Tajani. "Zgjedhja juaj në postin e
Këshilltari i Nishanit merr ftesë për në ceremoninë e inaugurimit të Trump Këshilltari i Presidentit Nishani për Mbrojtjen, Gjeneral Piro Ahmetaj ka marrë ftesë për të qenë pjesë ceremoninë e ma
Kundërpërgjigjet Nishani: Nuk ndërhyjmë në punët e brendshme të Maqedonisë (VIDEO) Pavarësisht se platforma e përbashkët e partive shqiptare u firmos në Tiranë, krerët e lartë të shtetit shqiptar mohojnë
Nishani jep alarmin: Në Shqipëri ka hyrë sasi e madhe e farës së kanabisit (VIDEO) Presidenti Nishani ka lëshuar alarmin se në vend kanë hyrë tonelata fare kanabis. Ai deklaroi se këtë informacion e ka n
Nishani vlerëson "Rilindjen Demokratike" me titullin "Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut" Në 26-vjetorin e themelimit dhe botimit të numrit të saj të parë si një zë i lirë dhe i pavarur mediatik pas afro pesë d
Ja si është shtëpia e Presidentit Nishani. Zonja e parë tregon “sekretet” e familjes presidenciale (VIDEO) Zonja e Parë e Shqipërisë, Odeta Nishani, për herë të parë ka rrëfyer në një intervistë në Top Channel, katër vitet e Pr
Nishani i dërgon mesazh ngushëllimi homologut turk Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit të Republikës së Turqisë, Sh.T.Z
Presidenti Nishani uron të gjithë shqiptarët me rastin e Vitit të Ri Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani ka uruar shqiptaret për festat e fundvitit. Ne mesazhin e tij, N
Nishani u uron Vitin e Ri ushtarakëve të misionit paqeruajtës “RSM” në Afganistan Presidenti Bujar Nishani, njëherësh Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, zhvilloi me rastin e Festës së Vit
Odeta Nishani: Mbrëmje të bukur për të gjithë shqiptarët Zonja e Parë e Shqipërisë, Odeta Nishani, ka përcjellë një urim për të gjithë shqiptarët me rastin e Vitit të Ri. Ky
Rama ironizon Nishanin: Zgjedhja nuk është si në Amerikë (VIDEO) Gjatë konferencës së fundit për këtë vit, Rama është pyetur edhe për zgjedhjen e presidentit të ri. Ai madje ka ironizua
Nishani dekreton ligjin për amnistinë. Ja kush përfiton Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar ligjin për amnistinë, të miratuar në Kuvend seancën e kaluar vetëm nga mazhoranca.
Nishani dekreton "Amnistinë", të dënuarit do lirohen në janar Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar sot ligjin për amnistinë. Ligji u miratua seancën e të enjtes së kaluar, ndërs
Nishani: Njerëzit e artit e shkencës janë qirinj që nuk fiken kurrë Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani, dhanë një mbrëmje festive kushtuar shkencës, artit dhe kulturë
Nishani dekreton buxhetin 2017 Presidenti Nishani ka dekretuar buxhetin për vitin 2017. Lajmi ka dalë në faqen e Presidentit, ku bëhet me dije se ligji
Presidenti Nishani dhe Zonja e Parë urojnë Festën e Krishtlindjeve Presidenti i Republikës, Bujar Nishani së bashku me Zonjën e Parë, Odeta Nishani vizituan sot në mesditë Katedralen orto
Nishani uron besimtarët e krishterë: Perëndia të bekojë zemrat e shqiptarëve Presidenti i vendit, Bujar Nishani ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për festën e Krishtlindjes. Urimi i plotë
Nishani merr gradën "Doktor Nderi" nga Universiteti i Stambollit Presidenti Bujar Nishani vijoi në Stamboll vizitën e tij zyrtare ku u vlerësua me gradën “Doktor Nderi” nga Universiteti
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".