999 rezultate për

nimic

Ahmeti dërgon letër: Nimic, u kry Pas letrës së dërguar ish ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Koxias, lideri i partisë shqiptare në pushtet, Bashkimi
Shfaqet Koxias, thotë se do ta tërhiqte për veshi Zaevin Ish-ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Koxias, në një intervistë për televizionin grek “Antena”, në lidhje m
Nimic: Udhëheqësia dhe politikanët në Shkup janë para vendimeve të mëdha Udhëheqësia dhe politikanët në Maqedoni do të duhet të sjellin vendime të mëdha për të ardhmen e vendit të tyre, deklaro
Nimic: Famlijes i thashë se dhurata imë për ditëlindjen do të ishte speciale Ndërmjetësi i OKB-së në bisedimet për emrin, Metju Nimic, ka deklaruar sot gjatë ceremonisë së nënshkrimit të marrëveshj
Bisedime intesive, Dimitrov me homologun grek nga New-Yorku shkojnë në Bruksel Shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kocias nga Nju Jorku sot udhëtojnë drejt Bruk
Nimic: Bisedimet vazhdojnë, palët janë të vendosura për zgjidhje Ndërmjetësuesi i OKB-a për çështjen e emrit, Metju Nimic, pas bisedimeve me shefat e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqi
Dimitrov, Kocias dhe Nimic të mërkurën takohen sërish në Vjenë Javën e ardhshme, më 25 prill do të mbahet takim i ri në Vjenë i shefave të diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikol
Nimic, letër palëve rreth (mos)marrëveshjeve Derisa Shkupi e Athina po përgatiten për takimin e së enjtes të dy ministrave të jashtëm Dimitrov e Kocijas në Ohër, ndë
Emri i Maqedonisë, pikat që bashkojnë dhe ndajnë Athinën dhe Shkupin Pa një vendim konkret ka përfunduar takimi rreth çështjes së emrit ndërmjet dy ministrave të Jashtëm, Nikolla Dimitrov,
Ja formula për emrin që Nimic prezanton në Vjenë Ndërmjetësi i OKB-së për emrin, Metju Nimic deklaroi se pret takim të mirë sot në Vjenë me shefat e diplomacive Kocias d
Dimitrov dhe Kocias shqyrtojnë pozicionet para takimit me Nimic Krerët e diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias punojnë për një zgjidhje me kompromis
Dimitrov dhe Koxias takohen bashkë me Nimicin në Vjenë Takim i ri në kuadër të procesit të bisedimeve për zgjidhjen e kontestit me emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, nën ndërmj
Grubi takon Nimicin në Nju Jork Deputeti i BDI-së, Artan Grubi mbrëmë në Nju Jork kishte drekë pune me ndërmjetësuesin e Kombëve të Bashkuara në kontest
Emri i Maqedonisë, publikohet pako e ndërmjetësit të OKB-së Metju Nimic Emri i ri i Maqedonisë të përmbajë përcaktues gjeografik. Nëse palët arrijnë marrëveshje për zgjidhje, atëherë emri
Emri i ri i Maqedonisë, edhe në dokumentet personale Marrëveshja për një emër eventual për përdorim ndërkombëtar me siguri do të thotë që ai të përdoret edh në pasaportat dh
Emri, sot protestohet në Selanik, nesër në Athinë Mijëra protestues në Selanik të Greqisë i paraprinë protestës së planifikuar për ditën e nesërme në Athinë. Protestuesi
Nimic: Nuk janë të gjithë të gëzuar me idetë e mia për emrin Ndërmjetësuesi i Kombeve të Bashkuara për çështjen e emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë, në një intervistë për “360 Gradë”
Nimic: Ka dallime mes palëve, por jam optimist Negociatori për çështjen e emrit, Methju Nimic pas takimit me shefin e diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov sot n
Nimic në takim me Presidentin Ivanov Ndërmjetësuesi i KB-së në kontestin për emrin, Methju Nimic, me takim me presidentin Gjorge Ivanov në vilën "Vodno", par
Nimic sot takohet me liderët shtetërorë e politikë Ndërmjetësi në kontestin për emrin, Methju Nimic vazhdon sot ditën e dytë të vizitës në Shkup. Është planifikuar të