999 rezultate për

nikos

E dogjën të gjallë në hotel, gjendet i vdekur biznesmeni i famshëm Një ndër biznesmenët më të njohur në Greqi është gjetur i vdekur ditën e sotme, pas një alarmi për zjarr. Bëhet fjalë
Mos u panikosni, por ka me miliona insekte në fytyrën tuaj Gjatë gjithë kësaj kohe, në lëkurën tonë ka patur mites (merimanga të vogla) mikroskopike. Disa fakte interesante për
I panikosur nga koronavirusi, Obi Mikel largohet nga Trabzonspor në mes të sezonit Ish- mesfushori i Chelsea, John Obi Mikel, është larguar nga Trabzonspor vetëm disa ditë pasi kritikoi autoritetet turke
Qeveria greke shprehet kundër Shqipërisë: Do vazhdojmë çështjen në mënyrë sistematike Shqipëria është thirrur nga Greqia për të zgjidhur pronat e Pakicave Kombëtare të Grekëve në Shqipëri dhe jo vetëm ata q
U hodhën të panikosur nga dritaret, 70 persona humbin jetën pas shpërthimit në tren Të paktën 70 persona kanë mbetur të vrarë pasi disa bombula gazi kanë shpërthyer në flakë në një tren në Pakistan. Nj
Dimitrov shkon në Athinë Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov të premten dhe të shtunën, më 15 dhe 16 mars do t
Kotzias rrezikon burgun për shkak të Shqipërisë 13 vite burg rrezikon ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, i cili dha dorëheqjen disa ditë më parë, pas deba
"Plas" në Greqi, Kotzias akuzon rëndë ministrin e Mbrojtjes Ish-ministri i Jashtëm Nikos Kotzias së funmdi është kthyer në kryefjalën e medias dhe politikës greke. Pas dorëheqj
Dorëhiqet ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias raportohet të ketë dhënë dorëheqjen. Kjo lëvizje nga Kotzias, vjen një ditë
Takimi i ri në Athinë bën bashkë Kotzias dhe Dimitrov Një takim i ri pritet të bej bashkë shefat e diplomacisë së Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias m
Dimitrov, Kocias dhe Nimic të mërkurën takohen sërish në Vjenë Javën e ardhshme, më 25 prill do të mbahet takim i ri në Vjenë i shefave të diplomacive të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikol
Vucis: Është interesi i Greqisë për ta zgjidhur çështjen e emrit Për kryetarin e Kuvendit të Greqisë, Nikos Vucis, zgjidhja e çështjes së emrit me Maqedoninë, e përfshirë në Kushtetutë
Nikos Koxias: Kosovën nuk e kemi njohur e as që do e njohim Gjatë vizitës së fundit në Shkup, Nikos Kotzias nuk e fshehi miqësinë e tij me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmetin, të cilin
Pafytyrësia diplomatike e serbëve, pasi u dëfryen me Erdoganin i këndojnë edhe Greqisë (VIDEO) Mediat greke i kanë bërë jehonë lajmit për darkën e shtruar për ministrin e tyre të Jashtëm, Nikos Kotzias gjatë vizitës
Konfirmohet takimi Dimitrov - Kotzias në Ohër Shefat e diplomacisë së Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias, të enjten do të kenë takim në qyteti
Nikos Kotzias shmang Tiranën dhe Prishtinën, nesër mbërrin në Beograd Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias nuk do të zhvillojë një tur ballkanik, ashtu siç ishte njoftuar nga mediat e
Kotzias shfaqet optimist në Vjenë për emrin e Maqedonisë "Shpresoj se do të arrijmë hapa pozitive sot", ka thënë shefi i diplomacisë greke Nikos Kotzias, para takimit me ministr
Dimitrov kundër emrit të ngjitur, Kotzias kërkon ndryshim të Kushtetutës Një emër i përbërë, por i pandashëm dhe i papërkthyeshëm është i papranueshëm për palën maqedonase, ishte i prerë minist
Zyrtarizohet vizita e Nikos Kotzias, të enjten zbret në aeroportin e Shkupit Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë Niko Kotzias, të enjten dhe të premten (22-23 mars) do të qëndroj për vizitë në
Zaev: Edhe ne kemi dërguar propozim-marrëveshje në Athinë Kryeministri Zoran Zaev sot vërtetoi se ka arritur propozim-marrëveshja nga Greqia për zgjidhjen e emrit, ndërsa shtoi s