999 rezultate për

nikolic

Mblidhet Gjykata e Lartë, 5 ekstradimet e bujshme qe pritet të ndodhin Gjykata e Lartë është mbledhur sot për të shqyrtuar 5 kërkesa për ekstradim. Ndonëse e mbetur me një gjyqtar, kërkesa
Korça nuk gjen qetësi, 19 tërmete gjatë 24 orëve të fundit Qyteti i Korçës është lëkundur sërish mëngjesin e sotëm nga një tërmet me magnitudë 2. Epiqendra ka qenë në fshatin
Vazhdimi i rrëfimit të vrasësit të Arkanit Gagi Nikolic në intervistën për Kurir, sqaron se një ditë pas likuidimit u detyrua të “largohet”… “Mëngjesin e ardhsh
Vdes i akuzuari për krime lufte në Kosovë Pjestari i grupit paramilitar “Çakallët” Milojko Nikoliç i akuzuar për krime lufte ka gjetur sot vdekjen në rrethana end
Nikoliç është koshient: Në BE nëse njohim Kosovën Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, vetëm një javë para largimit të tij nga posti i presidentit, ka thënë se Serbia
Metës i vjen një urim "special" nga presidenti serb Nikoliç President serb Tomislav Nikoliç ka uruar nëpërmjet një telegrami presidentin e zgjedhur të Shqipërisë, Ilir Meta. Në mes
"Shqipëria Etnike", Vuçiçi takon urgjentisht Nikoliçin Kryeministri i Serbisë, Aleksandr Vuçiç dhe presidenti Tomislav Nikloliç, kanë zhvilluar sot një takim urgjent në qeveri
Tërbohet Nikoliç, vihet nën hetim fondacioni i gruas së tij Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç është tërbuar pasi 10 ditë më parë, dy inspektorë kanë vënë nën hetim të papritur
Nikoliç i jep lamtumirën politikës? Ja kur aplikon për pension Tomislav Nikoliç, aktualisht presidenti i Serbisë, duket se ndihet i lodhur nga jeta e tij në politikë. Ai njihet ndrysh
Nikoliç mbledh urgjentisht Këshillin e Sigurisë për Kosovën Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, ka thirrur një takim urgjent i cili do të mbahet të hënën, Këshillin e Sigurisë
Nikoliç: Nuk e përmbushim kushtin e BE-së për njohjen e Kosovës Presidenti në largim i Serbisë Tomislav Nikoliç, i ka thënë shefes së diplomacisë evropiane Federica Mogherinit, se nuk
Haradinaj-Nikoliçit: Hajde se ta bëjmë më zi se herën e kaluar Ish kryeministri i Kosovës, lider i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, nga Colmar i Francës, ku po mbahet me një fletëar
Koci-Nikoliçit: Haradinaj nuk e ka kërcënuar Serbinë, ka mbrojtur Kosovën Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci, ka thënë se Tomislav Nikoliç e akuzon pa të drejtë Ramush Haradinajn, pasi Ha
Çitaku replikon me Nikoliç në mbledhjen e OKB: Nuk do t’ju pyesim juve Në një sesion të zakonshëm të Këshillit të Sigurimit për Kosovën, përfaqësues të Beogradit dhe Prishtinës u përplasën pë
Haradinaj i përgjigjet Presidentit të Serbisë, Tomislav Nikoliç Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit serb. Në diskutimin e parë për këtë vit
Nikoliç në OKB: Serbia nuk do ta njohë kurrë Kosovën! Presidenti serb Tomislav Nikoliç ka deklaruar në Këshillin e Sigurimit të OKB-së se qëllimi kryesor i Serbisë është të r
Nikoliç kërkon mbrojtjen, për çfarë i duhet Maqedonia Serbisë? Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, duke folur për marrëdhëniet mes vendit të tij dhe Maqedonisë, ka thënë se politi
Presidenti serb: Do hyjmë në BE, por nuk e njohim Kosovën Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, gjatë një interviste për Radio Televizionin e Serbisë, ka thënë se se vendi i ti
Mediat serbe: Rusia i jep 20 milionë euro Nikoliçit për garën presidenciale Serbia pritet të fillojë fushatën zgjedhore presidenciale, ndërsa mediet e kontrolluara nga Kryeministri aktual në Serbi
Mediat ruse: Nikoliç ka mbështetjen e Rusisë, Vuçiç pengoi planin e tij Gazeta ruse "Kommersant", ka shkruar sot se kandidatura e Aleksandër Vuçiçit për President të Serbisë ka penguar seriozi