999 rezultate për

nigeri

"Fabrika e fëmijëve": Lirohen 19 gra, i detyronin të ngelnin shtatzënë dhe më pas u shisnin fëmijët (FOTO LAJM) Policia Nigeriane liroi 19 gra shtatzëna gjatë një operacioni të zhvilluar në Lagos kundër të ashtuquajturave “fabrika t
Peter Olayinka, heroi i mbrëmjes në "San Siro", nigeriani që spikati në kampionatin shqiptar (FOTO LAJM) Peter Olayinka është futbollisti më i përfolur në Shqipëri për momentin. Sulmuesi nigerian ishte protagonsti kryesor dje
Shpërthen cisterna e naftës, 50 të vdekur në Nigeri Një zëdhënës i rajonit qendror të Benue-s në Nigeri ka thënë se të paktën 50 persona kanë vdekur pas shpërthimit të një
Mjerimi i "Punëtoreve të Seksit" në Nigeri (FOTO LAJM) Një seri fotosh të kapura në lagjet e varfra të Lagosit në Nigeri tregojnë ‘fytyrën’ e punëtoreve të seksit që jetojnë n
Pamje të rënda! Shqiptarë e nigerianë përleshen në Itali, Salvini: Largoni banditët Tre emigrantë në Itali janë përleshur mes tyre me sende të forta. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Ferrara, ku sipas mediav
Ky qytet në Nigeri ka numër të lartë Binjakësh, zbuloni sekretin Po të shkoni në qytetin nigerian, Igbo Ora mund të mendoni se keni probleme me shikim pasi që do ju duket se po shikoni
Futbollisti humb ndjenjat, mjekët kundërshtare bëhen heronj (VIDEO) Në sfidën mes Tunizisë dhe Nigerisë e vlefshme për fazën e Grupeve të Kupës së Afrikës ndodhi një ngjarje që për pak mun
Grupi i nigerianëve dhunojnë barbarisht shqiptarin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Firence të Italisë, ku një grup nigerianësh ka dhunuar një të ri shqiptar. Ky inci
Nigeri, 14 të vdekur gjatë përleshjeve etnike Të paktën 14 persona kanë humbur jetën nga përshkallëzimi i tensioneve etnike në shtetin Plateau në Nigerinë qendrore, n
Nigeri: Piratët rrëmbejnë 12 pjesëtarë të një anijeje mallrash zvicerane Piratët kanë rrëmbyer 12 pjesëtar të një ekuipazhit të një anije mallrash zvicerane që po lundronte në ujërat nigeriane.
Prokurori i Antimafias: Mafia shqiptare dhe ajo nigeriane, dominojnë në Itali "Ndër mafiet e huaja, mafia shqiptare dhe mafia nigeriane janë ndër më të pranishmet në territorin italian". Kështu
Presidenti i këtij shteti luan për 78 minuta kundër Nigerisë Presidenti i Liberisë George Weah, i është rikthyer futbollit në një ndeshje miqësore kundër Nigerisë. Kujtojmë se W
Tifozët nigerian mbesin me "duar në xhepa" në Rusi Shteti nigerian vendosi të kujdeset për kthimin e 152 shtetasve të vet të cilët kanë mbetur në Rusi pas përfundimit të B
80 tifozë nigerianë mbesin në Rusi Rreth 80 tifozë të Nigerisë janë bllokuar në Moskë dhe nuk kanë patur mundësi të rikthehen në vendlindje, pas anulimit t
Kapitenit të Nigerisë i rrëmbyen babain para sfidës me Argjentinën Një lajm tronditës është mësuar ditën e sotme. Bëhet fjalë për babain e kapitenit të Nigerisë John Obi Mikel. Të martën
Argjentinë-Nigeri, sa shumë rekorde të vendosura në një ndeshje Argjentina arriti që të kualifikohej në minutat e fundit me golin e shënuar nga Rojo në minutën e 86 kundër Nigerisë. Ky
Messi reagon për sistemin VAR, hedh dyshime mbi penalltinë e Nigerisë (VIDEO) Messi në një konferencë për shtyp ka komentuar ndeshjen me Nigerinë duke treguar momentet më kulminante të saj. Në f
Kapiteni i Nigerisë: Jam i pikëlluar, mendova se do fitoja ndaj Messit John Obi Mikel ishte i bindur se më në fundë do të kishte mundësinë të merrte një fitore kundër Lionel Messi, por kjo gj
Përfundon gjithçka, goli i minutave të fundit vendos kualifikimin në Nigeri-Argjentinë (VIDEO) Argjentina ka mposhtur me rezultatin 2-1 Nigerinë, duke u kualifikuar falë edhe fitores së Kroacisë ndaj Isalndës. Pj
Gol i çmendur në Nigeri-Argjentinë, vendos fatet e kualifikimit (VIDEO) Argjentina ka shënaur një gol të çmendur me anë të Rojo në minutën e 86 duke kaluar në avantazh ekipin e tij. Kroacia