999 rezultate për

ngujuar

Përfshihet nga flakët një banesë në Prishtinë, qytetarë të ngujuar Në Parkun e Qytetit në Prishtinë një banesë është përfshirë nga zjarri. Mësohet se brenda gjenden shumë banorë, duke për
Shpërthimi i ujit ngujon në shpellë 8 pjesëtarë të një ekspedite Tetë pjesëtarë të një ekspedite në shpellën Hölloch në Zvicër, mëngjesin e së shtunës janë befasuar nga një shpërthim uj
Hutohet në telefon, dera e ashensorit i këput këmbën (VIDEO) Një gruaje në Kinë supozohet t’i jetë këputur këmba pasi ishte ngujuar në derën e ashensorit. Kamerat e mbikëqyrjes s
Rama: Në diktaturë kosovarët lëviznin lirshëm ndërsa sot të ngujuar Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përsëritur për të katërtin vit radhazi në pritjen e fundvitit me ambasadorë e pë
Familjet e ngujuara e pa ushqim nga përmbytja, Rama bën show me ushtarët (VIDEO) Kryeministri Edi Rama sot udhëtoi drejt jugut të Shqipërisë aty ku akoma po punohet për shpëtimin e jetëve të banorëve
Banorët e evakuuar: Të tjerët kanë mbetur ngujuar në shtëpi (VIDEO) Dhimbje per banoret qe jane detyruar te lene banesat e tyre te perfshira nga permbytjet. Shumë banorë janë detyruar t
Të ngujuar pa ujë e ushqime, i moshuari zhytet në ujë e sjell bukë në shtëpi (VIDEO) Situata në jug të vendit vazhdon të jetë kritike. Dhjetra familje e banorë janë evakuuar ndërkohë qindra prej tyre ka
Alarm nga Kruja, banorët thonë se janë ngujuar dhe po vdesin për bukë Po vdesim për bukë në Fushë-Krujë, uji na ka përmbytur komplet shtëpitë, jemi në katet sipër, na ndihmoni ju lutem!’, kj
Të ngujuar pa bukë e ujë, banorët e Fushë-Krujës kërkojnë ndihmë nga shteti Vazhdon të jetë kritike situata në shumë zona të Shqipërisë për shkak të përmbytjes dhe reshjeve të shiut të cilët vazhd
Nuk ka ecur prej 40 vitesh, 53-vjeçari jeton si i ngujuar (FOTO LAJM) Një burrë nga Bangladeshi nuk ka ecur për 40 vjet për shkak të një sëmundjeje misterioze që ka shkaktuar që një tumor të
Pamje nga brenda: Çfarë po bëjnë deputetët e PD-së të ngujuar në Kuvend Deputetët e PD-së vazhdojnë të qendrojnë të ngujuar në sallën e Seancave Plenare të Kuvendit të Shqipërisë pas vendimit
Spikerja e lajmeve shpërthen në lot kur merr vesh se njihte një nga viktimat e tërmetit (VIDEO) Spikerja e lajmeve në Meksikë nuk mundi të ndalte lotët teksa po e lexonte lajmin për tërmetin që ka goditur Meksikën,
Mesazhi prekës i 10-vjeçarit pasi hasmi nuk i dha "besë" për të shkuar në shkollën e fshatit Ai është një fëmijë 10 vjeç dhe s'mund të shkollohet tek fshati i tij, por duhet të qendrojë në Postribë pasi vetëm atje
Burri mbijeton pa ujë e ushqim për një muaj në një dhomë nën tokë (VIDEO) Një burrë i cili beson se vetëm për pak i shpëtoi vdekjes pasi qëndroi i ngujuar brenda një dhome nëntokësore, ka rrëfye
Qetësohet situata, policia largon protestuesit dhe të ngujuarit nga Kuvendi Policia e Maqedonisë dhe Njësitë për Shpërndarje të Shpejtë ka shpërndarë turmën e protestuesve që pushtuan Kuvendin e M
Rama: PD nuk e do 18 qershorin, është ngujuar në çadër nga frika e drejtësisë (VIDEO) Kryeministri Edi Rama, ne komunikimin javor ka deklaruar se në Shqipëri po merr jetë një qasje e re ndaj Bashkimit Evrop
Shpërthim në minierën e Bulqizës, 3 minatorë kinez të plagosur dhe 3 të ngujuar në galeri Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në minierën e Bulqizës ku si pasojë e shpërthimit të gazit të metanit në mi
Bulqizë/ 5 familje të ngujuara nga bora, banorët: S'kemi më ushqime! Veriu i Shqipërisë vazhdon me probleme për shkak të dëborës së madhe që pushtoi gjithë Shqipërinë duke shkaktuar problem
BESA: Malësia e Karadakut është e ngujuar nga dëbora, veproni urgjentisht! Lëvizja BESA ka shprehur shqetësimin e saj për situatën e saj në Malësinë e Karadakut ku sipas saj kjo zonë është plotë
Gjakmarrja/ Gjyshi i fëmijës së ngujuar: Më vrisni mua, s’i duhem as dreqit Arbeni është vetëm 11 vjeç. Jeton me gjyshërit në fshatin Vrakë të qarkut Shkodër. “Faji” i vetëm i tij është që lindi n