E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

ngrohje

Mungesë ngrohje në shkolla, PD: Rama mashtroi për rritjen e pagave të mësuesve Ish- deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka deklaruar se ka qenë Partia Demokratike ajo e cila i ka rritur rea
Çahet sistemi i ngrohjes në shkollë, përfundojnë me urgjencë në spital 4 nxënës Sistemi i ngrohjes në një shkollë në Tiranë ka pësuar probleme dhe si pasojë është bërë evakuuimi i nxënësve. 4 prej
Ushqimet që nuk duhet t'i ngrohni kurrë në mikrovalë (FOTO LAJM) E shpikur për herë të parë në vitet 1940, mikrovala është kthyer në një nga pajisjet më kryesore të kuzhinës. Ndërsa
Shkak i ngrohjes globale, ushqime më të shtrejnta dhe me të pashëndetshme Sipas një raporti të nxjerrë së fundmi nga disa organizata të ngrohjes globale, shumë shpejt ushqimi do të bëhet më i sh
Ushqimet që nuk duhet t'i ngrohni kurrë në mikrovalë (FOTO LAJM) E shpikur për herë të parë në vitet 1940, mikrovala është kthyer në një nga pajisjet më kryesore të kuzhinës. Ndërsa
Shkak i ngrohjes globale, ushqime më të shtrejnta dhe me të pashëndetshme Sipas një raporti të nxjerrë së fundmi nga disa organizata të ngrohjes globale, shumë shpejt ushqimi do të bëhet më i sh
Studim, sa më shumë pemë aq më larg ngrohjes globale Një ekip studiuesish ka përllogaritur se ka mjaftueshëm vend në Tokë për të mbjellë pemë në gjendje që të thithin dy të
Bletët vuajnë pasojat e ngrohjes globale Ndryshe nga fluturat, të cilat në përgjigje të ndryshimit të klimës migrojnë në pole, bletët, përpiqen të përshtaten me
Bie shi në Groenlandë: Alarm për ngrohjen globale (VIDEO) Shiu që po bëhet më i shpeshtë në Grenland po përshpejton shkrirjen e akullit të saj, ka gjetur një studim i ri. Shke
Pse bën kaq ftohtë nëse ka ngrohje globale Ashtu si çdo dimër, acari në Europë dhe vorbullat polare në Shtetet e Bashkuara i shtyjnë një pjesë të njerëzve (të cilë
Prej 10 vitesh nuk ka ngrohje në qendrën kulturore të Kumanovës Për më shumë se një dekadë, Qendra kulturore “Trajko Prokopiev” në Kumanovë nuk ka ngrohje. Në periudhën e dimrit nuk ka
29 shkolla në Kamëz pa ngrohje, fëmijët bëjnë mësim në temperatura ekstreme (VIDEO) Dita e hënë shënoi edhe nisjen e procesit mësimor për 24 mijë nxënës të shkollave 9-vjeçare dhe të mesme në Kamëz. Në
Për faj të KEDS-it mijëra qytetarë ngelin pa ngrohje Që nga orët e para të mëngjesit të sotëm nuk ka ngrohje qendrore. E lidhur me këtë “Termokosi”, ka njoftuar për arsyet
Nuk i lejuan të sjellin dru për ngrohje, studentët përplasen me policinë Studentët vazhdojnë me intensitet protestën para kryeministrisë. Por mesa duket mes tyre dhe policisë në këtë ditë t
Mësoni nëse do të rriten çmimet e ngrohjes qendrore Çmimi që do ta paguajnë banorët e komunës së Prishtinës, të cilët furnizohen me ngrohje nga ndërmarrja “Termokos”, do të
Mësoni kur nis punën ngrohja nga Termokosi Termokosi i ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për sezonin e ri të ngrohjes. Zyrtarë të kësaj kompanie thonë se n
Pasojat e rënda të ngrohjes globale I nxehti i skajshëm që ka pushtuar edhe zonat veriore, apo temperaturat e larta që kanë kapur rekordet historike në disa
Mikrovala nuk shërben vetëm për ngrohjen e ushqimit Furra e mikrovalës nuk është zgjedhje e duhur për llupësit e ushqimit, mirëpo nëse nuk keni kohë, racion të shpejtë dhe
Batuta e Ramës s'duhet humbur: Lojra me dorë, përdoret sipas rastit Kryeministri Edi Rama sot ka qënë në një takim në qytetin e Tepelenës. Ky takim është shoqëruar me lavde, kritika dh
Kosovarët dimrin e kalojnë duke u ngrohur me lëndë drusore Agjencia e Statistikave të Kosovës(ASK) ka publikuar për herë të parë konsumin e energjisë në ekonomitë familjare për vi