999 rezultate për

ngritjen

Zbulohet pllaka përkujtimore për Nënë Terezën, mungojnë shqiptarët (FOTO-LAJM) Në sheshin e Shkupit është zbuluar sot pllaka përkujtimore për ngritjen e përmendores gjigante të humanistes dhe nobel
Nis puna për ndërtimin e varrezave të çamëve në Kllogjer Një shumë prej 123 milionë lekësh është akorduar nga buxheti i shtetit për ngritjen Varrezave Monumentale të Shqiptarëve
PDIU përshëndet ngritjen e Komitetit Shqiptar të Diasporës Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet përshëndet vendimin e qeverisë për ngritjen e Komitetit Shqiptar të Diasporës. Në
Shqipëri- Kosovë, Berisha kërkon ngritjen e ligës mbarëkombëtare në futboll Kryeministri Berisha e ka cilësuar si një vit të sukseshëm vitin që lamë pas ndërsa ka shprehur optimizmin e tij që viti
Maqedonia do të ndihmojë ngritjen e ushtrisë kosovare Maqedonia e përkrah formimin e ushtrisë së re kosovare dhe me kapacitetet e saj ushtarake do të ndihmojë transformimin e
Antarktida drejtë shkrirjes, alarm për ngritjen e nivelit te deteve (FOTO-LAJM) Shkencetaret amerikane kane gjetur provat e para te ngrohjes mbi normalen gjate muajve te veres ne hemisferen jugore. Sp
Mbledhja e KQZ, pritet miratimi i vendimit për ngritjen e ZAZ-ve Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve pritet të miratojë sot projektvendimin për ngritjen e Zonave të Administrimit Zgjedhor (Z
Kuvendi miraton ligjin e AIM-së Update- Me 68 vota pro dhe 50 kuvendi ka miratuar ligjin për "Agjencinë e Inteligjencës së Mbrojtjes". 11:27 -Shqyr
Lëvizja e popullsisë, PS kërkesë për komision hetimor Partia Socialiste ka dorezuar sot kerkesen per ngritjen e komisionit hetimor lidhur me shtesat që i janë bërë popullsisë
Tahiri në Gjermani: Diaspora shqiptare, mbështetje për ngritjen e kombit Zëvendëskryeministrja e Kosovës Edita Tahiri, mori pjesë në manifestimin për nder të 100 vjetorit të pavarësisë së Shqip
Projektvendimi për ngritjen e ZAZ-ve, KQZ shtyn sërish mbledhjen Update- Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka shtyrë sërish mbledhjen e sotme pas kërkesës së përfaqësuesit të PD-së Njazi K
Dialogu, Samarxhiq: Serbia po shkon ka njohja e Kosovës Nënkryetari i Partisë Demokratike të Serbisë, Sllobodan Samarxhiq, ka vlerësuar se Qeveria e Serbisë në bisedimet me Pri
NATO premton mbrojtje për Turqinë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Anders Fogh Rasmussen në takimin e Asamblesë Paralamentare të NATO-s në Pragë është s
Hetimi i Imamit, hidhet poshtë kërkesa e PS Konferenca e Kryetareve në mbledhjen e ditës së hënë ka rrezuar kerkesen e Grupit te PS-se per ngritjen e Komisionit Het
"Monstra", nesër flet dëshmitari X Nesër pritet të fillojë zyrtarisht hetimi për rastin "Monstra", të vrasjes së pesëfishtë në liqenin e Smillkovcës. Sipas
Thaçi premton ngritjen e Komunës së Mitrovicës veriore Kryeministri Hashim Thaçi ka marrë pjesë në konferencën e Tretë Ndërkombëtare për Vetëqeverisjen Lokale “Forcimi i Qever
11 Shtatori, zëvendësimi i kullave në disa minuta (VIDEO) Në 11 vjetorin e sulmeve terroriste në kullat binjake, në youtube është publikuar një video e cila paraqet ngritjen e ku
Berisha e Topalli përkujtojnë "Kryengritjen e Postribës" Kryeministri Sali Berisha mori pjesë sot në ceremoninë e përkujtimit të 66 vjetorit të Kryengritjes së Postribës, të org
Shqipëria, kontribuon në ngritjen e kapaciteteve të FSK-së Ministri i Mbrojtjes Arben Imami ka pritur në një takim delegacionin e lartë ushtarak nga Kosovë të kryesuar nga komanda
Krasniqi propozon ngritjen e një memoriali në Prishtinë Kryeparlamentari, Jakup Krasniqi tha të martën se ka ardhur koha të mendohet për ngritjen e një memoriali, në Prishtinë,