999 rezultate për

ngritjen

Maskat bëhen të detyrueshme në Kosovë, puna do kryhet nga shtëpia Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas një rritjeje alarmante të rasteve me Covid 19, ka marrë disa vendime duke det
Lojërat Olimpike rrezikohen nga koronavirusi? Merret vendimi zyrtar "Frika nga koronavirusi nuk do të pengojë ngritjen e pishtarit të Lojërave Olimpike, por do të zvogëlojë përmasat e even
Ministria e Financave: Po investojmë në ngritjen e kapacitetit njerëzor Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka filluar sot seancën plenare në të cilën deputetët do të diskutojnë për buxhetin e viti
Hetimi ndaj Trump, Komisioni i Ligjeve miraton ngritjen e akuzave Komisioni i Ligjeve në Dhomën e Përfaqësuesve rekomandoi ngritjen e akuzave ndaj Presidentit Donald Trump. Javën e ardhs
Tre ambasadorë "zbarkojnë" në zyrën e Lleshajt Ambasadori i Bashkimit Euriopian, Luigi Soreca, e ngarkuara më punë në ambasadën e SHBA-sënë Tiranë, Leyla Moses Ones dh
Basha: Drejtësia dhe SPAK janë tmerri i Edi Ramës Lulzim Basha gjatë një komunikimi për mediat, ka sulmuar KED-në, e cila sipas tij është përhapur si ”infeksion në të gji
SPAK së shpejti gati, kjo është formula e re (FOTO LAJM) KLP është duke diskutuar momentalisht mundësinë e ngritjes së SPAK brenda nëntorit përmes formules së propozuar, 8+2. Si
Efektet në SPAK të sherrit në mbledhjen e djeshme të KLP që nxitën reagimin e fortë të zyrtarëve amerikanë KLP është në fazën e fundit të përgatitjeve për ngritjen e SPAK, ku tashmë i duhet që të gjejë një hapësirë ligjore për
Ushtria e Kosovës merr pjesë në stërvitjet e NATO-s (FOTO LAJM) Një Kontingjent i Forcës së Sigurisë të Kosovës, me personel nga Brigada e Reagimit të Shpejtë, me një Tog të këmbësoris
SHBA kërkon ngritjen e një koalicioni anti-Iran në ujërat e Gjirit të Hormuzit Një gjeneral i lartë amerikan ka thënë se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që të krijojnë një koalicion ushtarak ndërkombë
Vendimi i KQZ-së për ndryshimin e KZAZ-ve, detaje nga Kukësi Pas vendimit të KQZ-së për kalimin e KZAZ-së në ambientet private, në Kukës kanë filluar përgatitjet për ngritjen qendrë
Këshilli Kombëtar miraton ngritjen e Aleancës Qytetare në 61 bashki Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që zhvilloi punimet gjatë ditës së sotme, ka miratuar një dokument për Formimin
Mancini i befasuar nga Italia: Nuk e prisja kaq të shpejt ringritjen Objektivi është i qartë: Kualifikimi në “Euro 2020”. Roberto Mancini, në prag të dy sfidave të radhës kualifikuese kundë
DSIK i përgjigjet kërkesës së Metës për ngritjen e Komisionit Hetimor për Gent Cakajn Pak pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci, ku kërkonte ngritjen e një Komi
Qeveria miraton ngritjen e Shkollës së Drejtorëve Qeveria ka vendosur sot miratimin e vendimit për krijimin e Shkollës së Drejtorëve të Institucioneve të Arsimit Parauniv
Ende nuk ka prova të mjaftueshme në Speciale Ndonëse nga avokatët e akredituar nga Gjykata Speciale ishte pritur që aktakuzat e para në këtë gjykatë të dorëzohen në
Thaçi i trembet presioni serb, njofton ngritjen e Asociacionit Nuk ka asnjë shenjë për trazira por çuditërisht ende vazhdojnë të vinë reagime për përmbajtje e qetësi. Së fundmi ka
Zaev dhe Borisov nesër përkujtojnë Kryengritjen e Ilindenit Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev dhe kryeministri bullgar Bojko Borisov nesër në Bllagoevgrad së bashku do ta shëno
Gjermanët i nxjerrin të "palarat" Ramës: Në Shqipëri do të ngrihet kamp refugjatësh Kryeministri i vendit, Edi Rama i ka dhene pergjigje sot shqetesimit te madh, per gjithe sa eshte folur se fundi, lidhur
Botërori ndër vite nëpërmjet fotove (FOTO LAJM) Kupa e Botës do të mbledh bashkë 32 skuadra nga e gjithë bota në Rusi. Ky është trofeu më i rëndëshishëm për sa i për