999 rezultate për

ngritja

Shqiptarët e pësuan nga lufta por serbët kërkojnë dëmshpërblime Jahir Bejta, kryetar i organizatës për dëmet e luftës “Ngritja e Zërit”, thotë se janë hartuar rreth 1 mijë padi të cila
Ku është baza e emrit të Ri të Maqedonisë? Çfarë është Ilindeni ose Dita e Ilisë? (FOTO LAJM) Maqedonia sipas gjitha gjasave do të ketë emër të ri dhe këtë e kanë vendosur dy shtete që 25 vite janë në kontest rreth
Emri Ilindeni çfarë përfaqëson për shqiptarët dhe kryengritja kundër Ottomanëve Samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor, që u mbajt këto ditë në Sofje, si duket do të mbahet mend për përhapjen e lajm
Fotot tronditëse, kryengritja e kuksianëve me pasoja të rënda për Ramën (FOTO LAJM) Qindra protestues kanë bllokuar rrugën e Kombit, rrugë e cila u taksua nga qeveria Rama me një pagesë nga 5 në 10 euro.
Ngritja vertikale e aeroplanit 76 tonësh i la gojëhapur të gjithë (VIDEO) Kemi pasur rastin të shohim ngritje të ndryshme të aeroplanëve qoftë komercial apo transportues, por ajo çfarë ka bërë n
Nis ngritja e flamurit kosovar te rrethi në Prishtinë Pas shumë debatesh, ka filluar ngritja e flamurit të Kosovës “Te Rrethi” në Prishtinë. Gazetarët nga vendi ngjarjes r
Për Pacollin është historike ngritja e flamurit për qëllime sportive Flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur për herë të parë në Pyeongchang të Koresë Jugore, ku edhe po mbahen Lojëra
Strakosha i mahnitur nga ngritja e karrierës së tij Thomas Strakosha ishte i ftuar në një event të organizuar nga “Hausëagen”, konçesionari zyrtar i Volksëagen në Romë.
Numri i lartë i femrave rrezikon zhdukjen e breshkave australiane Studimi i ri mbi gjenetikën e popullsisë së breshkave australiane, të cilat numërojnë mbi 200 mijë femra, tregon se ngri
Vidhet banesa në Fier, mësohet shuma e madhe e parave të grabitura Një shumë e madhe parash është grabitur në një banesë në Fier. Raportohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen Kryengritj
Në tremujorin e tretë në Kosovë ndërtimet kushtuan më shtrenjtë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Indeksin e Çmimeve të Ndërtimit (IKN) për tremujorin e tretë (TM3)
“Marca” reportazh për Ansi Agollin: Ngritja madhështore e shqiptarit në karrierë Kanë kaluar më shumë se tre vite që nga nata e paharrueshme e Beogradit, teksa Ismail Morina lëshoi dronin në Serbi.
Ringritja e PD-së, kritikët më të mëdhenj të Bashës nuk e votuan platformën Duket se kritikët e Lulzim Bashës e kanë marrë vetë situatën në dorë. Ish deputeti PD-së Astrit PAtozi dhe kritikë t
Një tjetër luftë po shpërthen! Presidenti Rodrigo Duterte paralajmëron se Filipinet mund të “shpërthejnë” nëse kryengritja e vazhdueshme islamike nuk s
Përfundon kryengritja e fundit e mbetur në Evropë, ETA nis çarmatosjen Pas dekadash të tëra dhune, organizata tashmë e dobësuar separatiste baske, ETA ka nisur dorëzimin e të gjitha armëve të
VETTINGU/ Ngritja e organeve, nuk do të lejohen aplikime të reja Këtë të enjte Kuvendi ndryshoi procedurat për anëtarët e komisioneve të Vettingut duke mos lejuar apkikime të reja.
Hoxhaj promovon librin "Ngritja e një shteti" në Tiranë Ministri i Punëve te Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka promovuar sot në Tiranë librin e tij kushtuar politikës së jas
Hoxhaj: E rrezikshme ngritja e shtatores së Sllobodan Millosheviqit Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka kundërshtuar ngritjen e përmendores së diktatorit serb, Slobod
Bajrami: Synimi ynë ngritja në ranglistën e Bankës Botërore Ministria e Tregtisë e Industrisë, Hikmete Bajrami po punon për të përmirësuar klimën e të bërit biznes në Kosovë. Gjatë
Nis ngritja e gardhit me gjemba në kufirin me Greqinë Gardhi me tela me gjemba, i gjatëj 1.5 kilometra, po ngrihet në të dy anët në kampin e parë të refugjatëve në kufirin me