999 rezultate për

ngrira

6 ide si të hani një mëngjes të shpejtë dhe të shëndetshëm Zgjimi mund të jetë i vështirë, dhe të bësh mëngjes mund të jetë edhe më i vështirë nëse nuk keni kohë. Dritare.net sjel
Vezët e ngrira të Bleonës? Këngëtarja largohet nga intervista (VIDEO) Gazetari i "Thumb on". Ronaldo Sharka ka shkuar në premierën e filmit "Falco" për të intervistuar VIP-at e mes tyre edhe
Arrestohen 2 shqiptarë, transportuan kokainë brenda patateve të ngrira Dy kamionistë shqiptarë 30 e 44 vjeç u arrestuan në Portin e Barit në Itali me akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës.
Njihuni me recetën e preferuar të nuses së vitit, Meghan Markle S’është sekret që nusja e re, Meghan Markle, po përpiqet të jetojë shëndetshëm, të humbasë peshë dhe të hajë ushqime sa
Shokojnë shkencëtarët: Kufomat e ngrira mund të rikthehen në jetë Dennis Kowalski, 49 vjeç, është president i Institutit Cryonics në Michigan. Ai beson se shkencëtarët mund të ringjallin
E mbani mend kinezin me flokë të ngrira? Atij po i bëhet një padrejtësi e madhe (FOTO LAJM) Populli kinez ka dhuruar mbi 500,000 juanë 56,335 dollarë për të ndihmuar një djalë të varfër, flokët e të cilit u ngrin
Panik në Florida, njerëzit po sulmohen nga iguanat e ngrira (FOTO LAJM) Florida është prekur nga temperaturat e ulta dhe dimri i ashpër që ka goditur SHBA-të. Iguanat bëhen të palëvizshme k
Kafshë të ngrira, macet dhe qentë do jetojnë me ju përgjithmonë! (FOTO LAJM) Pronarët e kafshëve që nuk dëshirojnë të varrosin kafshët e tyre të dashura kanë një mundësi tjetër që do të thotë se at
Çfarë duhet të dini rreth frutave dhe perimeve të ngrira, a janë të shëndetshme janë ato? Përdorimi i prodhimeve të ngrira mund të jetë një mënyrë e lehtë për të rritur konsumimin e frutave dhe perimeve, të cil
Asgjëso objektivin me pranga dhe duar të ngrira! Këto forca speciale të lenë pa mend (VIDEO) Forcat Speciale të ushtrisë apo policisë janë pjesa elitë e shteteve, të cilat përballen me situata të ndryshme të vësht
A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëta? A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëtat? Është kjo pyetja që na ka munduar sa herë q
Pranvera për bizelet e gjelbra e të freskëta Kultivimi i bizeles besohet të datojë mijëra vjet më parë, madje shkencëtarët pranojnë që bizelja të jetë një nga produk
Sfida e flokëve të ngrira, trendi më i ri i internetit (FOTO LAJM) Është shumë ftohtë në Whitehorse, Yukon, ku gjatë shkurtit temperaturat zbresin deri në 25 gradë Fahrenheit. Por si
Kujdes nga rrugët e ngrira, mund të përfundoni kështu (VIDEO) Akulli i cili ka mbuluar rrugët, ka bërë që shumë njerëz të shmangin lëvizjet e tyre me makinë apo jashtë shtëpisë.
Rrugët ngrira kthehen në pistë “patinazhi” për makinat në Turqi (VIDEO) Si pasoje e reshjeve të dëborës dhe akullit në rrugë, me dhjetëra makina janë aksidentuar gjatë ditës së sotme ne rrugët
Kapet 4 mln euro kokainë e fshehur në pula të ngrira, vinte nga Brazili në Durrës Një sasi e madhe kokaine është kapur mëngjesin e ditës së sotme. Burime nga policia italiane kanë bërë me dije se kanë k
Kujdes! Këto ushqime nuk duhet të ngrohen në mikrovalë Qumështi i gjirit – Një arsye e fortë pse këshillohet që fëmijët të ushqehen me qumësht gjiri është që ata të kenë mundë
Luleshtrydhet e ngrira shkaktojnë përhapjen e hepatitit A Luleshtrydhet e ngrira janë bërë shkaktare të përhapjes së hepatitit A në disa shtete të ndryshme. Zyrtarët e shënde
Si të luftojmë rrudhat Rrudhat në fytyrë janë një shqetësim që prek të gjithë, veçanërisht femrat anëkënd botës. Për të eleminuar sado pak këtë
Kosova mban para të “ngrira” Është njoftuar se buxhetit të Kosovës i janë mbledhur, shuma e mjeteve të grumbulluara nga shitja e ndërmarrjeve shoqër