999 rezultate për

ngrirĂ

Kafshë të ngrira, macet dhe qentë do jetojnë me ju përgjithmonë! (FOTO LAJM) Pronarët e kafshëve që nuk dëshirojnë të varrosin kafshët e tyre të dashura kanë një mundësi tjetër që do të thotë se at
ÇfarĂ« duhet tĂ« dini rreth frutave dhe perimeve tĂ« ngrira, a janĂ« tĂ« shĂ«ndetshme janĂ« ato? PĂ«rdorimi i prodhimeve tĂ« ngrira mund tĂ« jetĂ« njĂ« mĂ«nyrĂ« e lehtĂ« pĂ«r tĂ« rritur konsumimin e frutave dhe perimeve, tĂ« cil
Asgjëso objektivin me pranga dhe duar të ngrira! Këto forca speciale të lenë pa mend (VIDEO) Forcat Speciale të ushtrisë apo policisë janë pjesa elitë e shteteve, të cilat përballen me situata të ndryshme të vësht
A janĂ« frutat dhe perimet e ngrira po aq tĂ« shĂ«ndetshme sa ato tĂ« freskĂ«ta? A janĂ« frutat dhe perimet e ngrira po aq tĂ« shĂ«ndetshme sa ato tĂ« freskĂ«tat? ËshtĂ« kjo pyetja qĂ« na ka munduar sa herĂ« q
Pranvera për bizelet e gjelbra e të freskëta Kultivimi i bizeles besohet të datojë mijëra vjet më parë, madje shkencëtarët pranojnë që bizelja të jetë një nga produk
Sfida e flokĂ«ve tĂ« ngrira, trendi mĂ« i ri i internetit (FOTO LAJM) ËshtĂ« shumĂ« ftohtĂ« nĂ« Whitehorse, Yukon, ku gjatĂ« shkurtit temperaturat zbresin deri nĂ« 25 gradĂ« Fahrenheit. Por si
Kujdes nga rrugët e ngrira, mund të përfundoni kështu (VIDEO) Akulli i cili ka mbuluar rrugët, ka bërë që shumë njerëz të shmangin lëvizjet e tyre me makinë apo jashtë shtëpisë.
RrugĂ«t ngrira kthehen nĂ« pistĂ« “patinazhi” pĂ«r makinat nĂ« Turqi (VIDEO) Si pasoje e reshjeve tĂ« dĂ«borĂ«s dhe akullit nĂ« rrugĂ«, me dhjetĂ«ra makina janĂ« aksidentuar gjatĂ« ditĂ«s sĂ« sotme ne rrugĂ«t
Kapet 4 mln euro kokainë e fshehur në pula të ngrira, vinte nga Brazili në Durrës Një sasi e madhe kokaine është kapur mëngjesin e ditës së sotme. Burime nga policia italiane kanë bërë me dije se kanë k
Kujdes! KĂ«to ushqime nuk duhet tĂ« ngrohen nĂ« mikrovalĂ« QumĂ«shti i gjirit – NjĂ« arsye e fortĂ« pse kĂ«shillohet qĂ« fĂ«mijĂ«t tĂ« ushqehen me qumĂ«sht gjiri Ă«shtĂ« qĂ« ata tĂ« kenĂ« mundĂ«
Luleshtrydhet e ngrira shkaktojnë përhapjen e hepatitit A Luleshtrydhet e ngrira janë bërë shkaktare të përhapjes së hepatitit A në disa shtete të ndryshme. Zyrtarët e shënde
Si të luftojmë rrudhat Rrudhat në fytyrë janë një shqetësim që prek të gjithë, veçanërisht femrat anëkënd botës. Për të eleminuar sado pak këtë
Kosova mban para tĂ« “ngrira” ËshtĂ« njoftuar se buxhetit tĂ« KosovĂ«s i janĂ« mbledhur, shuma e mjeteve tĂ« grumbulluara nga shitja e ndĂ«rmarrjeve shoqĂ«r
Pse duhet të konsumojmë boronica Boronicat janë ndër frutat me veti të larta antioksidantë, ushqyes dhe fibra, ndërkohë ne nuk e dimë se konsumimi i tyre
Mrekullia e valëve të ngrira (FOTO LAJM) I ftohti historik që ka përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës a bërë të mundur që të sjellë në vëmendjen tonë këto p
Bukuritë e ujëvarave të ngrira të Niagarës (FOTO LAJM) Moti ekstrem është shkaktari kryesor i problemeve për lëvizje, i cili sjell një sërë problematikash për jetën e njerëzve
Marrëdhënie të ngrira mes Luginës së Preshevës e Serbisë Lugina e Preshevës ka ndërprerë bisedimet me qeverinë e Serbisë lidhur me të drejtat dhe kërkesat e shqiptarëve. Zyr
Foto mahnitĂ«se tĂ« IslandĂ«s (FOTO-LAJM) Fotot qĂ« shikoni mĂ« lartĂ« nuk janĂ« tĂ« punuara me kompjuter por janĂ« tĂ« realizuara nga njĂ« avion i vogĂ«l “Cessna”, mbi di
OKB liron asetet e ngrira të Gadafit Këshilli Tranzitor po përgatitet të marrë përsipër drejtimin e pushtetit në Libi. Këshilli i Sigurimit të OKB-së, mirato
Pasuria e pafund e Gadafit Regjimi libian i Moamer Gadafit ka fshehur përmes 10 miliard krunave (më shumë se një miliard dollarë) në Suedi, si mjet