999 rezultate për

ngrirĂ

Çfarë duhet të dini rreth frutave dhe perimeve të ngrira, a janë të shëndetshme janë ato? Përdorimi i prodhimeve të ngrira mund të jetë një mënyrë e lehtë për të rritur konsumimin e frutave dhe perimeve, të cil
Asgjëso objektivin me pranga dhe duar të ngrira! Këto forca speciale të lenë pa mend (VIDEO) Forcat Speciale të ushtrisë apo policisë janë pjesa elitë e shteteve, të cilat përballen me situata të ndryshme të vësht
A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëta? A janë frutat dhe perimet e ngrira po aq të shëndetshme sa ato të freskëtat? Është kjo pyetja që na ka munduar sa herë q
Pranvera për bizelet e gjelbra e të freskëta Kultivimi i bizeles besohet të datojë mijëra vjet më parë, madje shkencëtarët pranojnë që bizelja të jetë një nga produk
Sfida e flokëve të ngrira, trendi më i ri i internetit (FOTO LAJM) Është shumë ftohtë në Whitehorse, Yukon, ku gjatë shkurtit temperaturat zbresin deri në 25 gradë Fahrenheit. Por si
Kujdes nga rrugët e ngrira, mund të përfundoni kështu (VIDEO) Akulli i cili ka mbuluar rrugët, ka bërë që shumë njerëz të shmangin lëvizjet e tyre me makinë apo jashtë shtëpisë.
Rrugët ngrira kthehen në pistë “patinazhi” për makinat në Turqi (VIDEO) Si pasoje e reshjeve të dëborës dhe akullit në rrugë, me dhjetëra makina janë aksidentuar gjatë ditës së sotme ne rrugët
Kapet 4 mln euro kokainë e fshehur në pula të ngrira, vinte nga Brazili në Durrës Një sasi e madhe kokaine është kapur mëngjesin e ditës së sotme. Burime nga policia italiane kanë bërë me dije se kanë k
Kujdes! Këto ushqime nuk duhet të ngrohen në mikrovalë Qumështi i gjirit – Një arsye e fortë pse këshillohet që fëmijët të ushqehen me qumësht gjiri është që ata të kenë mundë
Luleshtrydhet e ngrira shkaktojnë përhapjen e hepatitit A Luleshtrydhet e ngrira janë bërë shkaktare të përhapjes së hepatitit A në disa shtete të ndryshme. Zyrtarët e shënde
Si të luftojmë rrudhat Rrudhat në fytyrë janë një shqetësim që prek të gjithë, veçanërisht femrat anëkënd botës. Për të eleminuar sado pak këtë
Kosova mban para të “ngrira” Është njoftuar se buxhetit të Kosovës i janë mbledhur, shuma e mjeteve të grumbulluara nga shitja e ndërmarrjeve shoqër
Pse duhet të konsumojmë boronica Boronicat janë ndër frutat me veti të larta antioksidantë, ushqyes dhe fibra, ndërkohë ne nuk e dimë se konsumimi i tyre
Mrekullia e valëve të ngrira (FOTO LAJM) I ftohti historik që ka përfshirë Shtetet e Bashkuara të Amerikës a bërë të mundur që të sjellë në vëmendjen tonë këto p
Bukuritë e ujëvarave të ngrira të Niagarës (FOTO LAJM) Moti ekstrem është shkaktari kryesor i problemeve për lëvizje, i cili sjell një sërë problematikash për jetën e njerëzve
Marrëdhënie të ngrira mes Luginës së Preshevës e Serbisë Lugina e Preshevës ka ndërprerë bisedimet me qeverinë e Serbisë lidhur me të drejtat dhe kërkesat e shqiptarëve. Zyr
Foto mahnitëse të Islandës (FOTO-LAJM) Fotot që shikoni më lartë nuk janë të punuara me kompjuter por janë të realizuara nga një avion i vogël “Cessna”, mbi di
OKB liron asetet e ngrira të Gadafit Këshilli Tranzitor po përgatitet të marrë përsipër drejtimin e pushtetit në Libi. Këshilli i Sigurimit të OKB-së, mirato
Pasuria e pafund e Gadafit Regjimi libian i Moamer Gadafit ka fshehur përmes 10 miliard krunave (më shumë se një miliard dollarë) në Suedi, si mjet