999 rezultate për

ngjyrat

Këto pesë ngjyra duhet t'i "zhdukni" nga muret e dhomës së gjumit Dhoma e gjumit është vendi ku ndihemi më së miri. Çdokush dëshiron të ndihet rehat dhe komod në dhomën e vet të gjumit,
Pse gjithmonë tualetet janë në ngjyrë të bardhë? Mund të duket një ide e mirë për të bërë tualete me ngjyrë të errët në mënyrë që të maskoni çdo njollë që ndodh kur përd
Pavarësisht vitit, këto ngjyra do të jenë gjithmonë në modë në vjeshtë (FOTO LAJM) Vjeshta karakterizohet nga nuancat shumëngjyrëshe të gjetheve të rëna. Tonet e portokallisë, kafes dhe të verdhës... ka
"Edhe pse po vesh ngjyrat e gabuara, pac fat", Boeteng ngacmon Vidalin (FOTO LAJM) Arthuro Vidal ka mbërritur në Milano dhe shumë shpejt pritet të zyrtarizohet te skuadra e Interit. Mesfushori do të v
Pavarësisht vitit, këto ngjyra do të jenë gjithmonë në modë në vjeshtë (FOTO LAJM) Vjeshta karakterizohet nga nuancat shumëngjyrëshe të gjetheve të rëna. Tonet e portokallisë, kafes dhe të verdhës... ka
Vjeshta është "pas dere", 5 ngjyrat që do të jenë domosdoshmëri e sezonit (FOTO LAJM) Vjeshta është mundësia e artë që na jepet për të shpalosur talentin në kombinime veshjesh. Mund të luajmë me ngjyra,
Nuk do i besoni syve, Manjola Nallbani super në formë (FOTO LAJM) Monjola Nallbani është një këngëtare mjaft e dashur për publikun shqiptar, këngët e së cilës dëgjohen gjithandej. Por
Për t'u dukur të veshur shtrenjtë, këtë verë vishni këto ngjyra (FOTO LAJM) Këtë verë mund të vishni ç'të doni, vetëm me një kusht: të jenë në ngjyrat më lart! Ngjyrat kanë fuqinë të krijojnë
Ngjyrat më të bukura të thonjve për pjesën e mbetur të verës (FOTO LAJM) Kur vjen puna tek thonjtë, asnjëherë s’kemi mjaftueshëm ide për dizajnin e radhës. Jo gjithçka që mund të jetë trendi i
Fosilet e jashtëzakonshme zbulojnë se si insektet e lashta përdornin ngjyrën për tu maskuar Ngjyrat e ndritshme mund të përdoren si kamuflazh, ose për të ndihmuar në mirëmbajtjen e temperaturave të trupit. Një
Hulumtime të reja tregojnë se kafshët mund të shohin ngjyrat që nuk mund t’i imagjinojmë Spektri i dritës është përgjegjës për shumë gjëra. Ngjyrat që shohim varen plotësisht nga gjatësia e valëve të ndrysh
Guxoni me ngjyrat dhe printet, pantallonat më trendi të kësaj vere (FOTO LAJM) E dimë që vera është stina e fustaneve, e rrobave të freskëta dhe të lehta. Mirëpo, kjo s’do të thotë se s’mund të vishn
Për tu dukur të veshur shtrejnt, këtë verë vishni këto ngjyra (FOTO LAJM) Këtë verë mund të vishni ç'të doni, vetëm me një kusht: të jenë në ngjyrat më lart! Ngjyrat kanë fuqinë të krijojnë
Dekoroni shtëpinë me këto 4 ngjyra për të larguar stresin “Shtëpi e ëmbla shtëpi”…por ja që ndodh ndonjëherë që shtëpia nuk është dhe “aq e ëmbël” e kjo sepse ne zgjedhim ngjyrat
Presidenca ndriçohet me ngjyrat e flamurit kombëtar italian (VIDEO) Institucioni i Presidentit të Republikës është ndriçuar me ngjyrat e flamurit kombëtar italian në shenjë solidariteti me
Cilën të zgjidhni për 2020? Hidhini një sy kësaj galerie (FOTO LAJM) Kur bëhet fjalë për ngjyrat për vitin 2020, ka një debat të vërtetë në industrinë e modës. Nga njëra anë, janë ngjyrat
Ngjyrat e veshjeve tregojnë karakterin dhe personalitetin tuaj, çfarë thotë garderoba për ju Ngjyra blu: Ju me të vërtetë nuk mund të gaboni kur vishni blu. Në vitin 2013, nga CareerBuilder zbuluan se bluja ishte
Mbani shënim: Kjo ngjyrë do të bëjë namin këtë vit (FOTO LAJM) Kur bëhet fjalë për ngjyrat për vitin 2020, ka një debat të vërtetë në industrinë e modës. Nga njëra anë, janë ngjyrat
Italianët kuq e zi për 3 ditë rresht në shenjë solidariteti për Shqipërinë (FOTO LAJM) Për shkak të situatës së krijuar në Shqipëri nga tërmetet, shumë vende janë solidarizuar dhe kanë ofruar mbështetjen e t
"Palltot arush", 7 ngjyrat e preferuara të momentit (FOTO LAJM) Nëse keni në plan të blini një pallto teddy bear – sepse sigurisht që i duhet garderobës suaj – mos përfundoni te e zeza