999 rezultate për

ngjyrĂ

Ngjyra e të verdhës së vezës tregon sa e shëndetshme është dhe sa vlera ushqyese ka Kur ishim fëmijë të të qëllonte veza me dy të verdha konsiderohej fat, por tani ajo që duhet të presim është thjesht të
Ngjyrat në këtë fotografi jo të gjithë i shohin njësoj Studimi i publikuar në”Psychological Science” tregon se ngjyra që ju dalloni varet nga gjendja emocionale në atë moment.
Sakrificat për të qenë mbretërore, Meghan i rikthehet dashurisë së vjetër Së fundmi kemi parë Dukeshën e Sussex, Meghan Markle të eksperimentojë me ngjyrat e errëta. Pas dasmës së 19 majit, M
Xhemi Shehu ndez Instagramin me plot ngjyra, por është sërish vetëm Moderatorja Xhemi Shehu nuk është shumë aktive në rrjete sociale, megjithatë fotot që poston janë mjaft provokuese. K
Këto janë stilet më "in" të fustaneve të fustaneve të verës (FOTO LAJM) Harrojeni pikat klasike të bardha në një sfond të zi ose të kaltër, atë dizenjo që të kthen menjëherë në vitet ’50 dhe z
Meghan lë edhe njëherë gjithë kritikën pa fjalë Dukesha e Sussex, Meghan Markle ka sjellë një frymë të re në familjen mbretëror. Stili i Meghan Markle është kaq i pë
"Mural Fest", Tirana përjeton një shpërthim ngjyrash në hapësirat urbane Fasadat e pajeta dhe ngjyrë gri të qytetit janë kthyer në vepra arti, duke e kthyer Tiranën në një nga destinacionet më
Wow, këto janë femrat që çmendën stadiumet e Rusisë (VIDEO) Kryefjala e të gjithëve tashmë prej dy javësh ëshët Kampionati Botëror i Futbollit 2018 që po zhvillohet në Rusi. Pav
Dhjetë vendet më me shumë ngjyra në tokë (FOTO LAJM) Pamje mahnitëse sikur janë të shkëputura nga ndonjë telajo të ndonjë artisti të talentuar. Huffington Post sjell 10 p
Çfarë tregon ngjyra e syve për shëndetin tuaj Siç i njohim të gjithë, sytë janë pasqyra e shpirtit, ato arrijnë që të tregojë ndjenjat tona, por jo të gjithë e dinë s
Kombinimi perfekt i ngjyrave për sallonin tuaj (FOTO LAJM) Salloni i ndenjes është vendi ku ne gjithmonë gjejmë rehatinë kur ndodhemi në shtëpi. Ngjyra dhe arredimi i tij janë dis
Ngjyrat e flokëve në përshtatje me lëkurën Moda mund të jetë ekstravagante, e çuditshme dhe shpesh herë e ndryshueshme por ju duhet të bëni kujdes që ngjyra e flok
Me kollare plot me ngjyra, Rama bëhet mysliman i "devotshëm" e shtron iftar (VIDEO) Në prag të mbarimit të muajit të shenjtë të Ramazanit Rama ka zgjehdur që të shtrojë një iftar për të gjithë besimtarët
Plot ngjyra dhe emocion, ajo që nuk u pa në ekran nga fillimi i Rusi 2018 (FOTO LAJM) Nisi pak më parë Botërori Rusia 2018 me një performancë spektakolare ku në skenë zbritir edhe këngëtari i njohur Robbie
Ngjyra e urinës, pasqyrë e mëlçisë Nëse e vëreni se urina ka ngjyrë më të errët se zakonisht, si p.sh. të portokalltë apo ngjyrë kafe, mund të jetë shenjë
A e dini përse avionët kanë gjithmonë ngjyrë të bardhë? A e keni pyetur ndonjëherë vetën se përse avionët janë ngjyrë të bardhë? Nëse po, sot do të mësoni një përgjigje interes
Luks e ngjyra, shihni si ka ardhur vera në Kuvendin e Shqipërisë (FOTO LAJM) Ditën e djeshme në Kuvendine Shqipërisë u mbjat seanca e radhës parlamentare e cila faktikisht nuk ishte aspak një sean
Ngjyrat e botës! Si u bë 1 Qershori, Ditë Ndërkombëtare e Fëmijëve Sot është 1 Qershori, Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë sot vëmendjen e prindërve, sht
Kollare me lule dhe çorape plot ngjyra, veshjet më intriguese të Edi Ramës (FOTO LAJM) Çorape të kuqe, pantallona të gjera, kollare plot lule dhe jelek shumëngjyrësh. Kryeministri Edi Rama gjithmonë ësht
Gazeta më e madhe në Holandë: Tirana më modernja në Ballkan “Tirana është kthyer në qytetin më modern në Ballkan”, është vlerësimi i gazetës më të madhe në Holandë “De Telegraaf”,