999 rezultate për

ngjitjen

Kategoria e Parë: Finale në grupin B e detyra shtëpie në A, ja 6 përballjet (FOTO LAJM) Sfida interesante edhe në Kategorinë e Parë. Luhet në të dyja grupet dhe sot është pushim Besëlidhja, që mund të shohë d
Respekt për Rejën, Napoli e uron për ngjitjen në Ligën B me kuqezinjtë Edoardo Reja e ka drejtuar Napolin nga viti 2005 deri në 2009, një periudhë e mbushur me emocione për tifozët e kaltër d
Olainka vazhdon ngjitjen në karrierë, tani kërkohet nga klubi i njohur i Bundesligës Peter Olainka është padyshim një nga sulmuesit më të mirë, që ka luajtur ndonjëherë në vendin tonë. Nigeriani u soll në
REZULTATET/ Kastrioti me një këmbë në Superiore, Pogradeci bie në shtëpi ndaj Apolonis Ndeshjet e sotme në Kategorinë e Parë sa i përket grupeve për ngjitjen në Superiore, kanë bërë thuajse zyrtare ngjitjen
Lajm i mirë për Rei Manajn, nesër zyrtarizohet rruga për ngjitjen në La Liga 2 Rei Manaj do të ketë mundësinë që të luftojë për ngjitjen në La Liga 2 edhe pse kampionati i Segunda B, kategoria e tret
Si të shmangim "ngjitjen" e tepëruar ndaj partnerit Kur fillon një histori dashurie, gjithçka duket shumë e bukur. Emocionet e fillimit bëjnë që dy partnerët të jetojnë faz
Mrika dhe Arianit Nikqi ia dalin të prekin "Majën e Botës" 16-vjeçarja nga Peja, Mrika Nikqi, bashkë me babanë e saj Arianitin, kanë arritur të ngjiten në “Kulmin e botës”. Ata ka
Ka festë në Shkodër, Vllaznia ngjitet në Superiore pas 1 viti (VIDEO) Vllaznia ka fituar 0-3 kundër Erzenit në një sfidë të lehtë për shkodranët, të cilët kanë dominuar totalisht dhe kanë si
Fulham në finale të Play Offit për ngjitjen në Premier League Fulham ka mundur sontw me rezultat 2-0 skuadrën e Derby County për të kaluar në finale të Play Offit që do ta dërgojë nj
Klubi nga Uellsi ngjitet në Premier League Pasditja e sotme ka qenë mjaftë e bukur për tifozët e Cardiff Cityt, që duke nisur nga sezoni i ardhshëm do të luajnë në
Empoli i Veselit siguron ngjitjen në Serie A për sezonin e ardhshëm (VIDEO) Empoli sot ka siguruar ngjitjen në ligën elitare italine, pas një barazimi me Novarë. Diferenca 14 pikë nga Parma e v
Rikthehen në Superiore, kjo është festa e Kastriotit (VIDEO) Kastrioti rikthehet sërish në elitë pas katër sezonesh në Kategorinë e Parë. Krutanët ngjiten në Superiore pas një s
Tirana siguroi ngjitjen në Superiore, por diçka nuk shkon mirë për Ze Marian Tirana ditën e sotme zyrtarizoi pjesmarrjen në Kategorinë Superiore sezonin e ardhshëm. Por festa ka pësuar pak "krisje"
De Biasi fiton “Panchina d’oro” 2016 Trajneri i Kombëtares sonë Giovanni De Biasi është nderuar nga Coverciano e famshme italiane me çmimin e “Stolit të Artë
21-vjeçari nga Prishtina regjistron ngjitjen e tij në vinçin gjigant (VIDEO) Sportet ekstreme janë dhe sportet më të preferuara nga të rinjtë. Duket se dhe në Kosovë ka të rinj që janë të apasionua
Hysaj dhe Empoli në Serie A Empoli ka siguruar ngjitjen për në Seria A sezonin tjetër, pasi e ka mbyllur kampionatin e Seria B në vendin e dytë me 7
Flamuri shqiptar në majën më të lartë të Amerikës Latine (FOTO-LAJM) Pesë anëtarët e shoqatës “Bjeshkatarë dhe Alpinistë Tirana” prej kohësh janë përfshirë në lëvizjen botërore “Shtatë Maja
Tirana barazon në fund, Vllaznia vijon ngjitjen Zhvillohen disa nga ndeshet e kampionatit shqiptar të futbollit ku Tirana nuk ka mundur dot të fitojë përballë Bylisit n