999 rezultate për

ngjiten

RËNDITJA/ Ja kush janë klubet më të pasur evropian, ngjiten Juve dhe Inter Janë shpallur 10 klubet më të pasur evropian nga "Transfermarkt". Vendin e parë e mban Liverpooli i Jurgen Klopp me 1
Zjarr në një masiv pyjor në Korçë, zjarrfikësit ngjiten në këmbë nga terreni i thyer Një zjarr masiv ka përfshirë një zonë me pisha mes Roshanjit e Lubonjës në Korçë. Zjarri vazhdon të jetë aktiv prej 2
Bielefeld dhe Stuttgart ngjiten në Bundesliga, Heidenheim Play-Off me Werder Arminia Bielefeld (kampion i Bundesliga 2) dhe Stuttgarti do të jenë në edicionin e ri në Bundesliga, ndërsa Heidenheimi
Sociedat - Real Madrid, formacionet e mundshme: "Galaktikë" kanë shansin të ngjiten në krye (FOTO LAJM) Los Blancos gjenden para një mundësie të artë për të barazuar pikët me lideren e La Ligas, Barcelonës. Barcelona të p
Për herë të parë pa Metin, Parodistët e Vlorës ngjiten në skenë me lot dhe të qeshura Në këto ditë që tërmeti ka troditur të madh e të vogël aktorët e estradës së Vlorës kanë rikthyer buzëqeshjen. “LAJ,
SERIA A/ Mbyllen pjesët e para, zhgënjejnë Lazio dhe Roma (VIDEO) Serie A duket zjarr ditën e sotme. Në tre sfidat e orës 15:00 janë shënuar plot tetë gola vetëm në 45 minutat e para.
Dy shqiptarë ngjiten në majë të Everestit, thyejnë rekordin botëror (FOTO LAJM) Mali i Everestit shënon pikën më të lartë të planetit tonë. Sfida për tu ngjitur në majë të tij, është kthyer në pikësyn
Raki nga mollë e speca me hashash, shpikjet më gjeniale në burg Çdo ditë në burgjet shqiptare hyjnë 600 persona, të cilët takojnë të afërmit e tyre, qofshin ata të dënuar apo të parabu
Kosovarët ngjiten në malin ku ndodheshin 12 zotat grekë Kosovarët kanë pushtuar sërish majën e Olimpit në Greqi, e cila është me lartësi 2918 m/lmd. Maja e Olimpit në Greqi
Ngjiten pas 4 vitesh në Bundesligë, festojnë duke kënduar himnin e Juventusit (VIDEO) Pritja ka marrë fund, ekipi i Nuremberg pas 4 sezonesh do të rikthehet të jetë pjesë e elitës së futbollin gjerman, në “
Video që iu sfidon! A do guxonit të ecnit në kabllot e urës së rrezikshme (VIDEO) Disa djem u ngjitën në një nga urat më të larta në Angli ku lehtësisht mund të shihet edhe Uellsi. Një grup prej 10 v
Rita Ora, super performancë live në ''Brit Awards'' Duket se vajzat shqiptare kanë pushtuar Brit Awards. Derisa Dua Lipa mori dy çmime, ''artistja më e mirë e vitit'' d
Festivali i 56-të i RTSH-së, rikthehen artistët e mëdhenj shqiptarë Ka startuar këtë mbrëmje edicioni i 56-të i Këngës në RTSH nën drejtimin e Adi Krastës. Në një skenografi të magjish
Renditja e re e FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova ngjiten me të njëjtin numër vendesh FIFA ka publikuar sot renditjen e re të ekipeve kombëtare. Kombëtarja jonë ka arritur të ngjitet me 9 vende duke u pozic
Atletiko fiton 1-0 por, askush nuk e kishte mendjen tek loja, të gjithë shijonin "Wanda-n" (FOTO LAJM) Atletiko Madrid ka debutuar nw stadiumin e ri kundër Malaga-s, ndeshje e vlefshme për javën e katërt të kampionatit span
Pamje tmerruese nga Teksasi, njerëzit ngjiten në pemë për t’i shpëtuar ujit (VIDEO) Situata në Teksas, SHBA, vazhdon të jetë e rënduar pas përmbytjeve të shkaktuara nga uragani Harvey. Një person ësht
Luftëtar të rinj nga Kosova drejt ISIS Zotimet e drejtuesve të sigurisë se nga Kosova nuk ka luftëtarë të ri të cilët po i bashkëngjiten ISIS-it janë hedhur po
Një hap larg tragjedisë, zotësia e pilotëve shpëton qindra jetë (VIDEO) Një avion gjigant "Boeing 777" pati probleme me uljen për shkak të erës së fortë në aeroportin Schiphol të Amsterdamit g
Koncert live sot në Sheshin “Skënderbej”, ja këngëtarët që do ngjiten në skenë Tre zëra potent të muzikës shqiptare do të ngjiten sot në orën 19:30 në skenën e improvizuar të Sheshit “Skënderbej” Si
Rikthehen në Kosovë dy alpinistët që ngjitën Everestin Dy alpinistët kosovarë të Klubit Alpin Prishtina, Nazmi Hasanramaj dhe Arineta Mula, janë kthyer në Kosovë pas përfundim