999 rezultate për

ngjashem

E thotë shkenca: Pse një çift pas viteve martesë duket gati njësoj Mund t’ju jetë dukur ndonjëherë sikur personat e martuar duken shumë të ngjashëm me njëri-tjetrin?! Epo në fakt keni të
Çokollata e zezë ka efekt të ngjashëm me kanabisin Personat që rregullisht konsumojnë çokollatë të zezë janë më pak të rrezkuar nga depresioni, shkruan Dailymail. Shken
Nëse mendoni se të martuarit ngjajnë me njëri-tjetrin keni të drejtë, kjo është arsyeja Mund t’ju jetë dukur ndonjëherë sikur personat e martuar duken shumë të ngjashëm me njëri-tjetrin?! Epo në fakt keni të
Emerson: Dybala duhet të japë më shumë, Costa fenomen "Nuk e di nëse ishte më shumë apo më pak i fortë Juventusi im. Sigurisht, sot është shumë i fortë, me të vërtetë, çka e
Edhe para 7 viteve ka ndodhur një aksident i ngjashëm në Gjilan (VIDEO) Aksident i rëndë ndodhi sot në qytetin e Gjilanit, me ç’rast një person humbi jetën dhe mbi 20 të tjerë morën lëndime tr
Policia jonë me p*llë në dorë Kur nuk ishte bërë një javë nga skandali i përdhunimit të një të miture në Kosovë, fillimisht nga mësuesi dhe pastaj nga
"Solari është i ngjashëm me Zidane" Sipas Borja Mayoral skuadra e Real Madridit ka bërë lëvizjen më të mirë që ka marrë si trajner Santiago Solarin, pasi ai
Qeshni me lot, djaloshi që rrezikon por e pëson keqazi (VIDEO) Shumë nga ne njohim personin që çon pesha e shfaqet si i fortë për këtë gjë. Ngjashëm veproi edhe personi në këtë vid
Del Piero: Ronaldi i ngjashëm si LeBron James Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, e ka krahasuar transferimin e Cristiano Ronaldos në Juventus me transferimi
Alisson: Liverpooli është i ngjashëm me Brazilin Portieri i Liverpoolit, Alisson Becker, mendon se skuadra e tij, nën drejtimit e trajnerit gjerman Jurgen Klopp, ka shum
Dita bëhet natë në Serbi, edhe sot stuhitë shkaktojnë kaos në rrugë (VIDEO) Pas reshjeve të mëdha të shiut dhe breshrit përgjatë ditës së djeshme moti do të vazhdojë të jetë i ngjashëm edhe sot, i
Gjesti i mrekullueshëm i Ronaldos ndaj vogëlushit (VIDEO) Portugalia ka arritur tashmë në Rusi, por e gjithë vëmendja ishte tek Cristiano Ronaldon, i cili ditët e fundit ka qenë
Vajza i kishte vdekur por nëna e saj çdo fundjavë merrte telefonatë nga 'ajo' Humbja e një fëmije për një prind është padyshim tronditëse dhe trishtimi të shkurton disa vite jetë. E një familje ka
Njihuni me politikanin që është i ngjashëm me Albin Kurtin Saktësisht një muaj më parë, Nikol Pashinyan po ecte nga fshati në fshat përgjatë Armenisë në një protestë kundër kapjes
Vajza kishte 13 vjet që i kishte vdekur, nëna e saj çdo fundjavë merrte telefonatë nga 'ajo' Humbja e një fëmije për një prind është padyshim tronditëse dhe trishtimi të shkurton disa vite jetë. E një familje k
Bulevardi i Ri do të mbyllet me një shesh të ngjashëm me sheshin "Nënë Tereza" Punimet në segmentin e dytë të Bulevardit të Ri janë drejt fundit dhe shumë shpejt do të hapet për qytetarët. Kryeta
Xavi del hapur: Ky lojtar është i ngjashëm me Messin Xavi e ka krahasuar belgun Kevin de Bruyne me Lionel Messi. Ai ka theksuar se ka ndikimin e njëjtë te Manchester Cityt s
Fenomeni: Neymar dhe unë u larguam në të njëjtë mënyrë nga Barcelona, ja pse Fenomeni Ronaldo e la skuadrën e Barcelonës për Interin përpara se të kthehej në Spanjë me rivalin e urryer të katalunas
E vetëdijshme se nuk mund të arrijë tek Coutinho, Barcelona zgjedh dy të ngjashëm me të Barcelona është në kërkim të një mesfushori. Emri i preferuar te katalanasit është ai i Coutinho, por vështirë së br
Gjen portofolin me para të italianit, sarandioti mahnit me veprimin e tij (FOTO LAJM) Nuk janë të pakta rastet kur qytetar të ndryshëm kanë gjetur portofol të humbur dhe i kanë dorëzuar ato tek pronarët e t