999 rezultate për

ngjarjet

Shqiptari në kërkim evropian arrestohet për krimin e kryer 15 vjet më parë Një 43 vjeçar me origjinë shqiptare u arrestua nga policia spanjolle në kuadër të një operacioni të koduar “Wanted 3”, n
Nga tërmeti tek vrasja e Klodian Rashës, ngjarjet më të bujshme për vitin 2020 Sikur të mos mjaftonte plaga e hapur nga tërmeti i 26 Nëntorit të viti të shkuar, dhe ende pa ju gëzuar mbështetjes fina
HOROSKOPI/ Mos e lini veten tuaj të dërrmoheni nga ngjarjet, por përpiquni t’i kaloni me forcë Dashi Ju jeni përkëdhelur nga Marsi dhe Hëna të cilët kanë ndezur zemrën tuaj me shpresë. Do të jeni në një formë të
Kurti flet për ngjarjet që i paraprinë prishjes së koalicionit ideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se në takimin që kishte pasur më 13 mars me presidentin e Kosovës, Hashim T
Kurti: Për ngjarjet në Kumanovë nevojitet hetim i pavarur ndërkombëtar Ushtruesi i detyrës kryeministër i Kosovës Albin Kurti thotë se për ngjarjet e Kumanovës në maj të vitit 2015, ku jetën
21 persona thirren në bisedë informative për ngjarjet në Hasanbeg Lidhur me ngjarjen e para ca ditëve në Hasanbeg të Shkupit nga ana e SPB-Shkup janë ngritur deri tani padi kundër tre pe
Anulohen të gjitha ngjarjet kulturore për dy javët në vazhdim Paniku nga përhapja e koronavirusit ka shtyrë Qeverinë e Maqedonisë së Veriut të marrë masa mbrojtëse, ku ndër të tjera
U rrëmbyen e u zhdukën përgjithnjë, ngjarjet më të bujshme të pengmarrjes në Shqipëri (FOTO LAJM) Rrëmbimet në Shqipëri duket se mund të ndodhin edhe në mes të ditës dhe askush të mos ndërhyjë dot. Albeu.com ju sjel
"Mallkimi" i familjes Kennedy, ngjarjet që tronditën opinionin botëror Tragjedia e familjes Kennedy ka nisur shumë më përpara se të vriteshin dy vëllezërit e adhuruar të Amerikës, John dhe Ro
2020 nisi me përgjakje, ngjarjet që tronditën shqiptarët këtë janar (FOTO LAJM) Edhe pse të gjithë po shpresonin që bashkë me 2019 të liheshin pas edhe përgjakjet dhe atentatet që na trondisin herë pa
E ndarë nga Patrisi? Tuna i nxjerr të gjitha në mes të ishullit (FOTO LAJM) Sapo hoqi mbiemrin "Berisha" nga Instagrami lajmi se Tuna dhe Patris i kanë dhënë fund martesës së tyre morën dhenë.
Artan Hoxha: Një vrasës serial po bën kërdinë në Shkodër Shkodra është një ndër qytetet më të prekura nga vrasjet mafioze të vitit të fundit duke shënuar 11 të vdekur. I ftuar n
Greva e shkarkime, ngjarjet më të rëndësishme të këtij viti në Kosovë 14 janar – Të gjitha institucionet arsimore në Kosovë të të gjitha niveleve hynë në grevë të përgjithshme duke kërkuar q
I hodhën në erë makinën, ngjarjet e bujshme që ka hetuar Albert Kuliçi Makina tip “Volkswagen” në pronësi të prokurorit Albert Kuliçi është shpërthyer mbrëmë gjatë natës në Vlorë. Ngjarja ka
Sot u parandalua, ngjarjet më të bujshme kur konflikti për pronë mori jetë (FOTO LAJM) Vrasja për pronë është padyshim një nga plagët që akoma herë pas here trondit Shqipërinë. Madje një ngjarje e tillë
E RËNDË/ Rusia pezullohet për 4 vjet nga të gjitha sportet e mëdha botërore Rusia është pezulluar për katër vjet nga të gjitha ngjarjet e mëdha sportive nga Agjencia Botërore Anti-Doping. Kjo n
Përplasja për masakrën e Reçakut, reagon ashpër SHBA Një ndër cështjet më të nxehta në ditët e fundit është masakra e Reçakut, ngjarje e cila është komentuar së fundi nga pë
Ngjarjet e fundit, Xhaka për herë të parë flet për gjithçka Granit Xhaka është duke kaluar një moment të vështirë tek Arsenali. Ish-kapiteni u vërshëllye nga tifozët, iu hoq shi
Nga eliminimi i Elton Çiços te "Xhisiela", ngjarjet e bujshme ku është përfshirë "i forti i Sukthit" Redjan Rraja Redjan Rraja është shtetasi i arrestuar si i dyshuar për përfshirje në atentatin e Shkozetit, ngjarje e ndodhur më 1 nën
Eliminimet mafioze mbajnë peng Shqipërinë, 7 ngjarjet e bujshme të muajve të fundit (FOTO LAJM) Nëse do të hedhim një sy në realitetin shqiptar të të paktën vetëm 3-4 muajve të fundit, padyshim që ajo që tërheq vëme