999 rezultate për

ngjarĂ

Dita Ndërkombëtare e Mëngjarashëve, historia intriguese Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Mëngjarashëve! Ndërsa bota dixhitale çdoherë më shumë ka sjellë avantazhe si për mëngja
10 fakte që duhet të dini për mëngjarashët Studimet e ndryshme kanë vërtetuar se tek pjesa më e madhe e njerëzve, hemisfera e majtë e trurit sundon mendjen, trupin
Ky është formacioni më i mirë me të gjithë futbollistët mëngjarashë “TalkSport” ka publikuar një formacion të përbërë nga 11 lojtarët më të mirë mëngjarashë. Pjesë e këtyre janw dhe shumw
A janë vërtetë më të zgjuar mëngjarashët? Ka patur gjeni majtoshë në histori si Leonardo Da Vinci, por kjo nuk është pjesë e një modeli më të gjerë. Në fakt e
8 fakte të pabesueshme mbi njerëzit mëngjarash Njerëzit mëngjarash janë konsideruar gjithmonë të veçantë madje në të kaluarën mendohej që këto njerëz ishin nën ndikimi
Statistikat/ Milik shënon më shumë se Higuain Napoli e ka zgjedhur pasuesin e Higuainit, i cili do të jetë Arek Milik. Sulmuesi i Ajaxit, në moshën 22 vjeç, ka shënua
Alba rinovon me Barçën, mungon vetëm firma Mungon vetëm firma dhe më pas martesa mes Jordi Albas dhe Barcelonës do të zgjasë deri në vitin 2017. Sipas asaj që r
Milan, gati oferta për Siqueira-n Sot do të zhvillohet një takim mes Adriano Gallianit dhe drejtuesve të Atletico Madrid për Guilherme Siqueira. Administr
Karzai: SHBA dështoi me hetimet mbi vrasjen e 16 civilëve Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se kanë dështuar për zbardhjen e hetimëve mbi vra
Vrau policin në Vlorë, burgim të përjetshëm për autorin Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur dënim kapital për Jetnor Nakoleci i akuzuar për vrasjen e punonjësit të policisë
Prodhohet Kallashnikovi i ri Fabrika e Izhveskut në malet Urale ka prezantuar modelin e ri të Kallashnikovit “AK-12” i cili pritet të zëvendësojë mod
Ngjara e 21 Janarit, prokuroria drejtë zbardhjes së cështjes Pas mbërrritjes së ekspertizës nga FBI duket se prokurorët e cështjes kanë përshpejtuar punën për zbardhjen e çështjes “
Pesë fakte interesante mbi mëngjarashët Qëniet njerëzore që kanë dominante dorën e djathtë kanë qënë mbizotëruese për 500,000 vite, sipas gjetjeve të një studim