999 rezultate për

ngase

E konfirmon Barcelona, vendimin për suspendimin e Messit do të apelohet Barcelona ka bërë të ditur se do ta apelojnë vendimin për suspendimin me dy ndeshje të sulmuesit Lionel Messi. Argjen
E bëjnë "copë e thërrime" Ferrarin e ri në një aksident (VIDEO) Teksa dolën për ta testuar makinën, dy burra vendosën që të vlerësojnë edhe shpejtësinë e tij. Megjithatë, kjo nuk pë
Aksident tragjik në Prishtin-Ferizaj, ndërron jetë 31 vjeçari Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur sot rreth orë 02:30 në rrugën Prishtinë – Ferizaj në fshatin Llapnasellë.
Treni godet një makinë me udhëtarë në Kosovë Një person është lënduar pas një aksidenti mes makinës së tij dhe trenit në fshatin Grabovc i ulët. Si pasojë e aksid
Si e sheh vrasjen në Tetovë njëri nga themeluesit e BDI-së Ish nënkryetari dhe njëri nga themeluesit e BDI-së Nazmi Beqiri ka shkruar në profilin e tij në Facebook duke shpjeguar
Meghan Markle dhe Princ Harry së shpejti edhe prindër Familja mbretërore e Britanisë së Madhe, duket se do të gëzojnë edhe trashëgimtarë të tjerë madje në një të ardhme të af
Beqaj u dërgon një letër publike veteranëve të luftës Analisti Belul Beqaj, përmes një letre publike drejtuar veteranëve të luftës së UÇK-së, të botuar në numrin e sotëm të g
Kështu u festua mbrëmë në familjen e Dua Lipës (FOTO LAJM) Në familjen e këngëtares së njohur Dua Lipa, mbrëmë kishte një arsye më shumë për të festuar. Kjo ngase, vëllai i saj
Humb jetën një 20 vjeçare pas një aksidenti në Greme të Ferizajt Një 20 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të trafikut që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në fshati
Imami saudit: Femrave s’u lejohet të kenë patentë sepse nuk kanë tru Seid Elhajeri, është doktor i shkencave Islame i cili ka ngjallur reagime të ashpra pas deklaratës së tij në lidhje me m
ANALIZA/ Rama s'duhet të qeverisë me Metën, "helmin e socialistëve" Nga Baton Haxhiu* Në Shqipëri, sulmi i të shëmtuarës është bërë i padurueshëm.Politikanët dhe politika brenda
Ndërtoi biçikletën më të rëndë në botë por duhet ta ngasë atë për 500 metra Frank Dose nga Gjermania ka arritur të ndërtjë biçikletën më të rëndë në botë me anë të cilës pretendon të hyjë në Libri
Dëme të konsiderueshme nga vërshimet në Malishevë (FOTO LAJM) Biznesin të cilin e zhvilloi për vite me radhë, vërshimet e mëdha brenda një dite ia shkatërruan pothuajse të tërin.
Haradinaj: Koalicioni PDK-LDK në dobi të Thaçit e Mustafës Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se koalicioni LDK-PDK është vetëm në dobi të
Vila lundruese, mjeti ideal për një udhëtim në det (FOTO LAJM) Njihuni me 'vilën klundruese', e cila do ju japë mundësi që të shëtisni nëpër botë. Vila është një varkë me fund të rraf
Kësaj i thonë të ngasësh dhe luash njëkohësisht (VIDEO) Zyrtarët e transportit publik në Kazakistan kanë bërë të ditur se e kanë pezulluar një shofer i cili ishte duke drejtuar
Nacionalizmi maqedon dhe ai shqiptar Sead Zimeri Nacionalizmin e kuptoj në raste kur ai mobilizon popullin për të ruajtur të kaluarën, të arriturat kultur
Edona: Së shpejti me projekte të reja Gjatë një interviste të dhënë së fundmi, këngëtarja Edona Llalloshi është shprehur shumë e kënaqur pas lançimit të këngë
Një Lamborghini nuk mund ta ngasë kushdo (VIDEO-FOTO) Nuk të ndodh shpesh të ngasësh një Lamborghini ndaj duhet pasur kujdes nëse një i tillë të bie në dorë, sidomos punonjës
Nis procesi gjyqësor ndaj "Grupit të Drenicës" Pas dy orësh vonesë, në Gjykatën e veriut të Mitrovicës, ka nisur gjykimi për "Grupin e Drenicës". Sabit Geci, Jahir