999 rezultate për

news

Kalifornia merr vendimin drastik: S'ka më produkte luksi me gëzofin e kafshëve Kalifornia është bërë shteti i parë në SHBA që ka ndaluar produktet që përfitohen nga gëzofi i kafshëve dhe shitjen e ty
Ushtria turke sulmon forcat speciale amerikane në Siri Një grup forcash speciale amerikane kanë qenë për një moment objekt i artilerisë turke në qytetin verior të Sirisë, Koba
Do të shkoni në Shqipëri? Habit Vuçiç: Dua të vizitoj Shkodrën dhe Vlorën "Nuk kam qenë kurrë në Shkodër, as në Vlorë. Ajo që kam dëgjuar nga njerëzit që e dinë këtë, thonë se ka një bregdet jas
Vuçiç: Duhet të arrijmë marrëveshje me Kosovën ose do të vetë shkatërrohemi! Në një intervistë për gazetarin Idro Seferi, presidenti i Serbisë, Vuçiç u shpreh i prerë për kompromiset e dhimbshme që
Ngjarja në Kavajë mund të kishte shkuar më keq, kush ishte tjetër në banesë Para se Dritan Hoxhollari të hynte me dhunë në banesën e M.Qatjës, aty ka qenë i pranishëm polici Bledar Toci, sëbashku
Balla i zuri vendin, Rudina Xhunga tregon se ç’do të ndodhë me emisionin e saj në News 24 Pasditen e sotme Rudina Xhunga ushte e ftuar në emisionin “Rudina”. Për herë të parë ajo u shfaq në një emision së ba
Ndahet nga jeta në moshën 27 vjeçare gazetarja e njohur (FOTO LAJM) Gazetarja e BBC, Hanna Yusuf është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur në moshën 27-vjeçare. Familja e saj tha se is
E pushuan? Kelvi Kadilli rrëfen të vërtetën e largimit nga “Top Channel Moderatori Kelvi Kadilli është padyshim një ndër prurjet e reja ne media që ngjiti me shpejtësi hapat e karrierës. P
Rama të na e kishte kursyer atë "fake news" me Trumpin Nga Mustafa Nano Kryeministri Rama ndodhet në New York, dhe prej andej ka dërguar disa foto, mes të cilave bie
Gazetari i Euronews tall Ramën: Po feston se Bundestagu i vendosi 9 kushte për negociatat (FOTO LAJM) Propaganda qeveritare mund të bëjë punë në Shqipëri, ku një pjesë e gëlltit, kurse pjesa tjetër nuk reagon, por jo jasht
The Washington Post: Fake News nxjerr shqiptarët nga shtëpitë (FOTO LAJM) Agjensia prestigjioze e lajmeve The Washington Post I ka bërë jehonë kaosit të krijuar mbrëmjen e kaluar sidomos në krye
Fakenews-i që tmerroi Amerikën: “Po na pushtojnë marsianët” 81 vjet më parë, Orson Wells dhe trupa e tij e aktorëve radiofonikë ndërprenë programin e Columbia Broadcasting System p
Një "fake news" derdh Tiranën rrugëve: Banorët kanë dalë jashtë pas thashethemit për një tërmet të madh (VIDEO) Thashethemet përhapen dhe besohen më shpejt në situata paniku. Duket se kjo po jo ndodh në këto momente në Tiranë ku
Besojeni ose jo, por kaq shitet një pikturë e Ramës në Berlin (FOTO LAJM) Faqja “News Artnet” ka publikuar një listë me pikturat e edicionit “art berlin”, të cilat mund të blihen për një shifër
Mbyllja e emisionit të Krastës e Rakipit, reagon Këshilli i Europës Këshilli i Evropës me anë të deklarate për mediat ka reaguar pas mbylljes së emisionit të gazetarit Ylli Rakipi dhe Adi
Zjarr masiv në Fushë-Krujë, rrezikohen disa banesa Zjarret nuk kanë të ndaluar në vend. Një zjarr i përmasave të fuqishme ka rënë në këto momente në afërsi të fabrikës së
Berisha: Rama, skandaloz në intervistën tek "Euronews" Ish-kryeministri Berisha i vlerëson një marrëzi deklaratat e bujshme të Ramës në intervistën për "Euroneës" ku tha se ha
Lleshaj sulon RAI-n pas dokumentarit për drogën: Fake News Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj e ka cilësuar dokumentarin e Rai3, si një mishmash i denjë për të ilustruar epidemi
Rudina Dembacaj "tradhton" Ora News për këtë televizion (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur e “Mos i fol shoferit”, Rudina Dembacaj, na ka shoqëruar për tre vite me radhë në televizionin “Ora
Instagrami heq numrin e pëlqimeve, influencuesit shpërthejnë në lot (VIDEO) Një modele nga Australia ka shpërthyer në lot pas përhapjes së lajmit se Instagrami do të heqë së shpejti numrin e pëlqi