999 rezultate për

nevojshme

Shtyhet mbledhja e KQZ-së, nuk ka vendim për certifikimin e kandidatëve Eshtë shtyrë mbledhja e Komisionit Qendrorë Zgjedhor (KQZ) kjo pasi siç propozoi kryetarja duhet të përgatiten dokument
Arrihet marrëveshja me FIFA, Tirana zhbllokon merkaton Lajme të mira për Tiranën. Klubi bardheblu ka arritur marrëveshjen me FIFA duke zhbllokuar merkaton. Lajmi bëhet i ditur
HOROSKOPI/ Kjo shenjë të shmangë diskutimet e panevojshme me partnerin Dashi Në fund të muajit mund të keni disa probleme në dashuri por edhe disa vështirësi në punë. Kështu që përpiquni t
HOROSKOPI/ Lërini diskutimet e panevojshme, cila shenjë të ruhet nesër Dashi Sot Hëna është e favorshme dhe prandaj nëse jetoni një krizë të rëndësishme përpiquni ta zgjidhni. Në frontin e
Challandes: Për mua nuk ka qenë e nevojshme që të zhvillohet ndeshja me Shqipërinë Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes u shprehë se ndeshja me Shqipërinë nuk ka qenë e nevojshme në këtë
Masat e reja mbyllin lokalet në orën 23! Qytetarët: Një masë e këtillë është e pa nevojshme Ora 23:00. U mbyllën të gjithë lokalet në Kërçovë. Disa minuta para se të mbyllen, rrugët e qytetit u mbushën me vetura.
Frutat dhe perimet e nevojshme për stinën e verës Stina e verës për shkak të temperaturave të larta kërkon një regjim të mirë ushqimor, fruta dhe perime të ndryshëm të c
Maqedonia e Veriut preket nga i nxehti afrikan, sot dhe nesër temperaturat më të larta Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se gjatë dy ditëve të ardhshme (sot – e enjte dhe nesër – e premte), i gji
E keni në oborr, por nuk e dini se është më efektive sesa kimioterapia Kjo bimë konsiderohet si rrënjë, por ka veti të shumta shëruese, e krejt çfarë duhet të bëni është ta merrni nga hapësir
Lokalet hapen më 18 maj, si do e pimë kafen? (VIDEO) Më datë 18 maj, baret dhe restorantet do të rinisin punën, por vetëm duke zbatuar protokollin e masave higjieno-sanitare
A ishte karantina një masë e nevojshme për të luftuar virusin, apo një gabim i kushtueshëm? Qysh nga fillimi i pandemisë COVID-19, dhe veçanërisht pasi disa vende arritën ta vinin atë nën kontroll, shumë kanë men
Pas pandemisë së COVID-19 mund të ketë rreth 100 mijë të papunë Ekspertët e punësimit parashikojnë se numri i të papunëve, pas përfundimit të pandemisë, do të kapë shifrën e 100 mijë p
Epidemiologu italian kritika Ramës: Nuk ka nevojë për masa kaq shtrënguese Epidemiologu italian Giulio Tarro shpjegoi ecurinë e kurbës së infektimit të koronavirusit në Shqipëri dhe adresoi kriti
Kurti: Kriza e panevojshmë politike, s’do t’më ndalë ta përmbushim detyrën për rimëkëmbjen e ekonomisë Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi sot morën pjesë n
Kurti dhuroi gjysmën e pagës, Ymeri i kthehet kundër Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, dje publikisht ka treguar se do të dhurojë gjysmën e pagës së tij si ndihmë për luf
Klubi i Shkëndijës ndihmon Spitalin e Tetovës me mjetet e nevojshme për të luftuar coronavirusin (VIDEO) KF Shkëndija si klub me përgjegjësi sociale bashkohet me çdo iniciativë për të ndihmuar njerëzit në nevojë dhe të prekur
KORONAVIRUSI/ Kujdes tek furrat e bukës: Ky veprim po ju rrezikon edhe në izolim! Pavarësisht se qeveria shqiptare ka marrë masa të rrepta për të ndaluar qarkullimet dhe grumbillimet e njerëzve për të p
E BUJSHME/ Kishte krijuar kushtet e nevojshme për baste sportive, prangoset lojtari në Shqipëri (FOTO LAJM) Teksa vënia e basteve sportive është e ndaluar me ligj në Shqipëri, ky fenomen gjen ende vend përmes faqeve online të hu
E dini sa shpesh duhet t'i lani disa pjesë të rrobave? Numrat do t'ju befasojnë! Vëmë bast që xhaketën, për shembull, nuk e lani aq shpesh. Gjërat e përditshme siç janë fanellat dhe fustanet e pambukta
Plgoset brenda bilardos i riu në Vlorë Një 32 vjeccar është plagosur mëngjesin e sotëm në Vlorë. Mësohet se i riu, kashkuar në spital rreth orës 10:54 pasi