999 rezultate për

nevojiten

Shpiket kontraceptivi i ri për meshkuj! Nevojiten 80 çifte të guximshme Studiuesit britanikë kanë shpikur një lloj tjetër kontraceptivi për meshkujt duke parandaluar kështu shtatëzanitë e padë
Vitaminat që nevojiten gjatë menopauzës Ndryshimet hormonale janë përgjegjëse për disa nga efektet anësore të menopauzës, përfshirë edhe rritjen e rrezikut për
Strugë, spitali me mungesa të kuadrit shqiptar Spitali i Strugës përballet me mungesë të personelit mjekësor. Situata është akoma më e rëndë sa i përket kuadrit shqipt
Harresa të bën më të mençur, ja si të kujtojmë ato që nevojiten Të harrosh nuk është thjesht normale, por e domosdoshme, me qëllim që truri ynë të harrojë gjërat që nuk janë të rëndësi
Lëngjet që na nevojiten për energji gjatë ndryshimeve sezonale Një ndjenjë lodhje dhe dobësie na shoqëron gjatë gjithë ditës. Ne përpiqemi të ngrihemi për të nisur ditën por nuk mund
Ish gjykatësi kushtetues: Për ligjin e gjuhëve nevojiten dy të tretat e votave Ish gjykatësi kushtetues Trendafill Ivanovski ka deklrauar se për miratimin e ligjit për gjuhët nevojiteten dy të tretat
Kjo është arsyeja pse na nevojiten proteinat Proteinat janë materie ushqyese që gjenden në produktet ushqimore me origjinë shtazore, frutat arrore dhe bishtajoret.
12 super ushqime që ulin tensionin e lartë të gjakut Doni të dini si mund të ulni tensionin e gjakut në mënyrë natyrale? Kripa është cilësuar gjithmonë si “armike” e t
Teuta Arifi: Kemi shumicën, nevojiten konsultime për komisionet Këshilli i Komunës së Tetovës sot mbajti seancë konstituive, ku janë verifikuar edhe mandatet e këshilltarëve të rinj, p
9 minuta i nevojiten Juventusit për të përmbysur Beneventon (VIDEO) Një Juventus "i ngordhur" në pjesën e parë shkoi në 15 minutësh dhe "ndryshoi fytyre". Pjesan e parë kundër Benevento
Batshuayit nuk i shërbejnë golat, do të largohet nga Chelsea 7 gola në 11 ndeshje nuk mjaftojnë për Michy Batshuayi te Chelsea. Sulmuesi i ri belg sipas shtypit anglez nuk prefero
Sadikut i nevojiten vetëm 4 minuta lojë për të gjetur golin me Legian Bomberi i Kombëtares është mjaftuar me 4minuta lojë për të gjetur rrjetën në ndeshjen e tij të fundit me Legian. Sul
James Rodriguez rrefuzon Milanin, ka një arsye personale Milan filloi të ëndërronte në transferimin e një lojtari i cili do iu bënte punën më të madhe. Mirabelli dhe Fassone
Greqia nis dhënien e lejeve biometrike për emigrantët, ja dokumentet që nevojiten Para pak javësh në Greqi ka filluar procesi i pajisjes së emigrantëve me leje qëndrimi biometrike. Emigrantët shqiptarë
Conte: Na nevojiten edhe 29 pikë për titullin Antonio Conte e ka lavdëruar paraqitjen e futbollistëve të tij në ndeshjen e fituar ndaj Swanseat, fitore kjo e merituar
Falja e detyrimeve për 140 mijë makina, ja dokumentet që nevojiten për çregjistrim Ministria e Finan cave dorëzon në qeveri projektin për faljen e gjobave dhe kamatëvonesave për bizneset debitore si dhe
Kryeministri irakian pretendon se mund ta eliminojë ISIS-in për tre muaj Kryeministri i Irakut, Haider al-Abadi, ka thënë se ushtrisë së tij i nevojiten vetëm tre muaj për të eliminuar të as
Dorëheqja e Renzit / Bankave u nevojiten miliarda Me "Jo"-në në referendum, italianët e rrëzuan qeverinë e tyre, mirëpo kjo ka rritur presionin mbi bankat në vend. Ndr
Kur ju nevojiten syzet? Simptomat të cilat tregojnë se kur duhet ti drejtohemi mjekut. 1- Imazhi i turbullt ose ndryshe (Astigmatizëm) shkakt
Ja sa pemë nevojiten për të siguruar oksigjenin e mjaftueshëm për një njeri Pemët çlirojnë oksigjen kur përdorin energjinë që marrin nga rrezet e diellit, për të prodhuar glukozë nga dioksidi i ka