999 rezultate për

nevojat

Mungesë gjaku për talasemikët, tre muaj pa mjekim (VIDEO) Ndonëse nevojat janë të mëdha për qese gjaku, spitali e ka të pamundur që ti ofrojë shërbimin e duhur pacientëve me tala
PDSH: BDI, pazare të fëlliqura në dëm të arsimit Deputetja e PDSH-së Merale Ferati këtë vendim të Qeverisë, në fakt të BDI-së e ka quajtur hipokrizi të radhës dhe ka aku
Efektet e shëndetshme të bananes Banania është një ndër frutat e klasifikuar tashmë si ndër më të mirat dhe me veti të shumta shëndetsore për organizmin.
Çudira Shqiptare / Arbitri le ndeshjen se e kap .... (FOTO) Gjatë takimit për të rinj, Bylis-Apolonia ka ndodhur një situatë komike për të pranishmit në stadium. Njëri nga arbit
BMW Next Vision 100 modeli i së ardhmes (VIDEO) BMW në përvjetorin e 100-të,po punon për të sjellë për të gjithë adhuruesit e tij. Koncepti i ri i krijuar është "Vision
BE 50 mln euro Maqedonisë për krizën e emigrantëve Bashkimi Evropian ka siguruar 50 milionë euro ndihmë për Maqedoninë për të përballuar krizën e emigrantëve. Deklarata me
LR-PDSH: Në spitalin e Tetovës, pacientët dhe mjekët privohen nga nevojat bazike Spitali i Tetovës kthen nga buxheti i vitit të kaluar mbi 450.000 euro (27 milion denarë), përderisa njëkohësisht privon
Gjobat për urinim në publik nuk japin rezultat! (FOTO) Nuk kanë qënë të paktat rastet kur janë marë masa ndaj të gjithë qytetarëve, të cilët kanë kryer nevojat personale në ve
Çfarë domethënie kanë ankthet Ankthet shpesh janë një shqetësim i madh për shumë persona të cilët e kanë të pamundur një gjumë të qetë. Disa ndër ankt
Ja gjobat e para për urinimin në ambiente publike (FOTO LAJM) Nëse shumë persona ishin skeptikë në lidhje me vendimin e bërë publik nga Veliaj se në ambientet publike nuk mund të kry
Veliaj: Burg kush kryen nevojat në monumente Kreu i ri i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka ndjekur nga afër inspektimet e monumentit “Pavarësia” në Tiranë, me qëll
Harta e KFOR-it shqetëson banorët e Karaçevës Një hartë e KFOR-it, e cila u ka rënë në dorë edhe banorëve të Karaçevës, ka ngritur shqetësime e dilema tek banorët e k
2 vjet i ngujuar në dhomë dhe pa u larë (VIDEO) Fetije Zeka nga Vushtrria jeton pa ndihmë sociale me tre fëmijë me të meta mendore. Djali i saj i madh, 34 vjeç, Brahimi
Kjo gazetare nuk është e mirëpritur në këtë ambient (VIDEO) U desh tre herë urinim që kjo gazetare rumune të kuptojë se nuk është e mirëpritur në këtë ambient. Teksa ajo përpiqej t
Aplikacionet “magjike”, smartphonet që zbulojnë nevojat e përdoruesve Kompani të mëdha të Silicon Valley (përfshi Google) janë duke punuar për disa aplikacione “magjike”. Bëhet fjalë për dis
Nëse mendoni se kjo është banjo publike gaboheni (VIDEO) Pronarët e një dyqani në Pennsylvania, në SHBA të lodhur nga përdorimi i cepit të jashtëm si një banjë publike gjetën kë
Gotze e bën çiçin në fushë (VIDEO) Kur të bëhet nuk ke çfarë bën. Edhe stërvitja me skuadrën ndërpritet por duhet gjetur vendi i duhur, mbi të gjitha kur j
Vlerësimet për zgjedhjet, misioni i ODIHR në Tiranë Një ekip i ODIHR, “Needs Assesment Mission” mbërrion sot në Tiranë për të vëzhguar përgatitjet që janë bërë për zgjedhje
Familjet e viktimave te personave të zhdukur, koha per tu ndalur Qendra për Hulumtim, Dokumentin dhe Publikim publikoi sot të dhënat e projektit hulumtues: Vlerësimi i nevojave të vikt
UKT, rikonstruksione në Lanabregas dhe Qafëmollë Blerja e hidrocentralit të Lanabregasit nga ana e Ujësjellës-Kanalizimeve në Tiranë jo vetëm që plotëson të gjitha nevoj