999 rezultate për

nevoja

Rritja e lajmeve të rreme dhe nevoja për edukim mediatik Nga Elion Kollcaku Lajmet e rreme ose “fake news” janë një fenomen në rritje. Nga raporti i fundit i “Q3 Cy
Nevoja për një qendërmbrojtës, Jurgen Klopp zgjedh shtatlartin anglez (VIDEO) Merkato e Liverpool është fokusuar te një qendërmbrojtës. Kampionët e Anglisë po vuajnë në repartin e prapavijës si paso
Çdo qytetar do të ketë të drejtë të kultivojë 2 deri në 3 rrënjë kanabis për nevojat e veta Duke u përgjigjur në pyetje deputetësh, kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ligji për legalizim të marihuanës Nuk ës
Rama i rikthehet vrasjes së Klodian Rashës: Mos ndodhtë më as për 1 mijë vjet! "Nuk është nevoja që të ndodhë prapë, e kurrë mos ndodhtë më për 1 mijë vite, dhe nuk është nevoja që të jetë kaq ekstre
FMN:Nevojat vjetore për financime të Shqipërisë kërkojnë një buxhet tjetër Rishikimi i fundit i kushteve ekonomike të vendit tonë nga Fondi Monetar Ndërkombëtar tregon, se Shqipëria grumbullon pa
Qeveria e Maqedonisë miratoi masa të reja anti Covid-19 Qeveria e Republikës së Maqedonisë Veriore në seancën e mbajtur sonte miratoi disa vendime dhe konkluzione në lidhje me
Dier lë Tottenham me 10 lojtarë për të kryer nevojat personale, Mourinho e ndjek nga pas (VIDEO) Tottenham ka kaluar tutje në EFL Cup, pasi mposhti Chelsean pas ekzekutimit të penalltive, me kohën e rregullt të ndeshj
Shqiptari dhe Šiptar, si ndryshon termi sipas nevojave të nacionalizmit serb Nga Enver Robelli Para zgjedhjeve në Mal të Zi gazeta ultranacionaliste dhe kriminale e Beogradit “Informer
Jeni djegur e përvëluar në plazh! 7 zgjidhjet emergjente pa qenë nevoja të shkoni në farmaci Nëse keni qenë në plazh dhe jeni bërë të kuq si një aragostë, ja disa sugjerime se si ta kuroni lëkurën e djegur me ato
Komedia që fshihet pas botës së egër në vetëm disa shkrepje (FOTO LAJM) Kafshët padyshim kanë një ndjeshmëri shumë të madhe e deri diku ngjajnë me ne. Sesa shumë rëndësi ka për ta një vepri
Ziadin Sela: Me Albin Kurtin më lidh nevoja për ndryshim dhe koncepti i luftës kundër korrupsionit (VIDEO) Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka folur për gjërat që ai mendon se i ka të përbashkëta me liderin e LVV
Nuk eshte nevoja te shkoni te estetistja, si te hiqni pushin dhe qimet e fytyres me receten bio Një nga gjërat më të bezdisshme për femrat janë qimet e fytyrës, por akoma më të bezdisshme janë metodat e dhimbshme për
Ç'duhet të konsumojmë për mëngjes në mënyrë që t'i plotësojmë nevojat e trupit? Diskutohet shpesh nëse duhet apo jo të konsumojmë mëngjes. E vërteta është se mëngjesi është një vakt shumë i rëndësishë
Socialistët i binden Ramës, sa para do të japin për ''betejën'' ndaj pandemisë Pas kërkesës publike të kryeministrit, deputetët e Partisë Socialiste kanë vendosur që të heqin dorë nga gjysma e pagës
Ahmeti kritikon qytetarët: Po dalin xhiro kur nuk është nevoja Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka kritikuar qytetarët të cilët dalin nga shtëpitë edhe kur nuk është ne
Nuk është nevoja për ilaçe! Këto ushqime ju ndalojnë dhimbjen e kokës Shumë njerëz mund të jenë ende me dhimbje koke për shkak të festimeve të “çmendura” të Vitit të Ri. Por nuk është më nev
Rama e "tepron" me Veliaj: Ti e ha gjelin e gjallë po qe nevoja! Marrëdhënia mes kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Veliaj duket se nuk është aspak mirë. Gjatë një vizitë në
6 aksesorët për flokët që ju duhen patjetër për look-un e festave (FOTO LAJM) Jemi në gjysmën e muajit nëntor dhe sezoni i festave po afron gjithnjë e më shumë! E dimë që ende nuk e keni bërë zgj
Soreca-Çuçit: Të bëhet sa më shpejt vlerësimi i dëmeve Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Lugi Soreca ka kërkuar që të nisë menjëherë vlerësimi i nevojave të pas tërm
24 familje qëndrojnë në 4 çadra, nevojat personale i kryejnë tek tualeti i xhamisë Situatë e rënduar për 24 familje në fshatin Marikaj në Bashkinë e Vorës të cilat kanë dalë jashtë nga banesat pas tërmet