999 rezultate për

nevojĂ

Kjo bimë është një ilaç i fuqishëm natyror, shëron shumë sëmundje Shumica prej jush ndoshta e njihni Portulacën (ose siç quhet ndryshe burdullak) një bimë e cila mbin vetë dhe që përmban
Nevojat për ushqim gjatë adoleshencës Gjatë adoleshencës, trupi ndryshon dhe rritet shpejt. Për djemtë, gjatësia rritet mesatarisht me 26 cm, ndërsa pesha me
Veliaj letër mësuesve: Mirënjohje, po ndërtojmë Tiranën që plotëson nevojat e gjeneratës tjetër Në këtë ditë të veçantë, mësuesit e shkollave të Tiranës kanë marrë edhe një letër falenderimi dhe frymëzuese nga krye
EMRI/ Kush është pronari që maskat i grabitën Benzin në Krujë Disa momente më parë një grabitje me armë zjarri është shënuar në Thumanë të Krujës ku raportohet se është vjeshur një m
Pension 8 mijĂ« denarĂ« pĂ«r prindĂ«rit qĂ« kanĂ« fĂ«mijĂ« me nevoja tĂ« veçanta Pensioni qĂ« u premtua se do t’u jepet prindĂ«rve qĂ« janĂ« kujdesur pĂ«r fĂ«mijĂ« me nevoja tĂ« veçanta deri nĂ« moshĂ«n 26-vjeça
Rabiot: Do flas kur të jetë nevoja Mesfushori i PSG Adrien Rabiot tha se do të flasë për të ardhmen e tij kur të jetë koha, pasi kampionët francezë mundën
Zvicra, Gjermania e dytë. Sinjale për shtim të nevojave të krahut të punës Pas Gjermanisë, edhe nga Zvicra mbërrijnë sinjale për shtim të nevojave të krahut të punës. Ekspertët atje presin që
Skadon afati për paraqitjen për votim të sëmurëve dhe personave me nevoja të veçanta Skadon afati për paraqitjen e të sëmurëve dhe personave me aftësi të kufizuar të votojnë në shtëpitë e tyre një ditë par
Hyn pĂ«r tĂ« kryer nevojat, harron pistoletĂ«n nĂ« tualet I punĂ«suari nĂ« Spitalin e pĂ«rgjithshĂ«m ‘Ferid Murad’ nĂ« Gostivar dje ka gjetur njĂ« pistoletĂ« dhe para tĂ« lĂ«na nĂ« tualet
Përfundon tryeza, LDK del e dështuar Ka përfunduar takimi i partive politike i thirrur nga LDK-ja. Në këtë takim nuk është arritur të ketë konsensus që të sh
Caktohen seanca të reja për lëndët e PSP-së Po vazhdon me ritëm të lartë puna e gjykatave në Maqedoni. Në Gjykatën Penale vetëm sot janë caktuar seanca të reja për
Nuk është nevoja të shkoni tek dentisti, ja si ti hiqni gurëzat për dy minuta Për njerëzit që pijnë duhan është e zakonshme që gurëzat e dhëmbëve janë të verdhë të errët për shkak të akumulimit të n
Maqedoni, do të formohet trup koordinues për personat me nevoja të veçanta Në seancën e sotme të qeverisë, me propozim të zyrës së kryeministrit ministrat pranuan propozim-iniciativën për formimi
Katër shkolla për nxënës me nevoja të veçanta, asnjë në gjuhën shqipe Janë katër shkolla speciale për nxënësit me nevoja të veçanta, tre prej të cilave janë në Shkup dhe një në Shtip. Te të
3 mënyra efektive si të lehtësoni dhimbjen e dhëmbëve pa qenë nevoja të shkoni tek dentisti Dhimbja e dhëmbit është padyshim një nga dhimbjet më të padurueshme që thuajse të gjithë e njihni. Në shumicën e rasteve
Reçica premton ligj gjithëpërfshirës për personat me aftësi të kufizuara Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, në ditën botërore të autizmit ka thënë se MPMS, në kuadër të pë
Po ha më së shumti burrat shqiptarë, këto janë shenjat e kancerit të prostatës Kanceri i prostatës është lloji më i përhapur i kancerit te burrat në Britani të Madhe. 42 mijë veta diagnostifikohen
Burrin e zë korrenti pasi shkon për të kryer nevojat personale në kabinë elektrike Mesditën e sotme një qytetar në Durrës ka rënë në kontakt me rrymën elektrike teksa kryente nevojat personale, në afërsi
Arsyetimi pa lidhje i deputetit që doli humbës në Istog Gani Dreshaj deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka treguar një arsyeje të çuditshme për votën e tij kundër pa
FOTO +18 / Tifozja zhvishet mbrapa stadiumit duke kryer nevojat personale (VIDEO) Partizani ka fituar sot me rezultat 3-0 në fushën e Lushnjës. Gjithsesi dita nuk ka shkuar dhe aq mbarë për këtë tif