999 rezultate për

neve

Kushton sa një shtëpi, tulipani shqiptar përzgjidhet në listën e rrallë të botës Këta tulipanë janë autoktonë shqiptarë, të rrallë në natyrë dhe me ngjyrë të verdhë dhe të kuqe. Në shekullin 17 kur tul
Kylian Mbappe zbulon ambicien e tij më të madhe Ylli francez gjatë një interviste dhënë së fundi ka zbuluar ambicionet e tij për të ardhmen. "Një nga ambiciet e mia
Fluturon kurba e infeksioneve nga koronavirusi në vend, humb jetën një tjetër pacient Ditën e sotme janë konfirmuar 25 raste të reja në vendin tonë, në total 1029. 193 vijojnë të mbeten aktivë, kryesisht
RFEF anulon kampionatin, Barcelona shpallet kampione Federata Spanjolle e Futbollit ka shpallur Barcelona Femeni si kampione të këtij sezoni. Ky vendim erdhi pasi kampion
15 vite nga finalja dramatike e Stambollit, Carragher: Milan ishte skuadra më e mirë në fushë Një nga finalet e Ligës së Kampionëve që nuk do të harrohet kurrë është ajo e vitit 2005, mes Milan dhe Liverpool. Ri
A mund t’i shmangim sëmundjet e trashëgueshme? Sipas revistës shkencore “Nature”, shkencëtarët kanë arritur të përdorin për herë të parë teknikën e korrigjimit të gjen
Kush po bën marrëveshje pas krahëve të amerikanëve? Flet Berisha “Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërte
Rrëfimi i Lukakut: Kam ende inate me Villas Boas, nuk e preka trofeun e fituar të Ligës së Kampioneve me Chelsean Romelu Lukaku e ka pranuar se nuk do ta falë kurrë Andre Villas-Boas, i cili e kishte lënë jashtë skuadrës së Ligës së K
Kafetë dhe restorantet do të hapen të martën? Edhe pse pritej sot, Komisioni i Sëmundjeve Infektive nuk mori vendim për hapjen e kafeneve dhe restoranteve. Minist
Kreu i myslimanëve: Ja pse Nata e Kadrit është më e vlefshme se 1000 muaj Kreu i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Bujar Spahiu i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” deklaroi se Nata e
Joao Felix: Fitimi i Ligës së Kampioneve është ëndrra ime Joao Felix ka zbuluar ambiciet e tij në Ligën e Kampioneve. 20-vjeçari tashmë ka fituar si profesionist titullin në
Champions me format "express", vetëm nga një ndeshje dhe finalja e madhe me katër klube në Stamboll Liga e Kampionëve pritet të kthehet nga 8 gushti në një format ‘express’ në mënyrë që të përfundojë garën sa më shpejtë
Arian Çani ironizon heshtjen e amerikanëve për Teatrin: Kanë njeriun e duhur në krye të katundit Moderatori dhe gazetari i njohur Arian Çani ka ironizuar të gjithë ata që janë zhgënjyer pasi nuk pati një reagim nga am
Deklaratë dashurie nga Eto'o: Do të vdes si interist Ikona kamerunase e futbollit, Eto’o, ka skuadrën e Inter në zemrën e tij, përkundër se pjesën më të mirë të karrierës e
Kur vendos UEFA? UEFA vendos më 27 maj për kthimin e Ligës së Kampionëve E përditshmja spanjolle Marca raporton se Liga e Kampionëve
A do shtyhet më shumë Gjendja e Jashtëzakonshme? Nis mbledhja e Këshillit të sigurisë Në Vilën Vodno tashmë ka filluar mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare në të cilën do të diskutohet për gjendjen me
Komisionerja e KE-së apel institucioneve shqiptare për Teatrin: Dialog para vendimit Komisionerja e KE, Mariya Gabriel ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin për shembjen e Teatrit. Ajo u ka bërë apel
"Me vraga në fytyrë prej turneve të gjata", Rama jep një mesazh në Ditën e Infermierëve Sot është Dita Ndërkombëtare e Infermierëve të cilët prej javësh janë në front të parë të luftës me COVID-19. Lodhja
Yjet që nuk e kanë fituar Ligën e Kampioneve Ronaldo, Totti e Nedved, janë disa nga lojtarët që nuk e kanë fituar kurrë Ligën e Kampionëve. Ndërsa ky trofe vazh
Kluivert optimist: Do të luftojmë për një vend në Champions Ylli i skuadrës romake, Justin Kluivert, ka folur lidhur me synimet e skuadrës së tij për pjesën e mbetur të sezonit.