999 rezultate për

netanyahu

Izraeli e pranon: Po, kemi goditur me raketa në Siri Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu thotë se një goditje ajrore izraelite në Siri, kishte vënë në shënjestër armë
Reagon Izraeli pas dëbimit të iranianëve nga Shqipëria Kryeministri Edi Rama mori sot vlerësime nga homologu i tij izraelit, Benjamin Netanyahu në lidhje me dëbimin nga Shqipë
Netanyahu tregon depon sekrete të armëve bërthamore në Iran Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu tregoi të enjten atë që ai tha se ishte një depo atomike sekrete në Teheran dhe
Ankohej për kuzhinierët, gruaja e Netanyahut akuzohet për mashtrim Ndaj bashkëshortes së kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, Sara, janë ngritur akuza për mashtrim në lidhje me shp
Sinjale lufte, Izraeli kërcënon Iranin Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar se presidenti sirian, Bashar Al-Assad, nuk është më imun dhe k
Netanyahu: Irani kapërceu vijën e kuqe Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu tha sot se sulmet ajrore të Izraelit ndaj caqeve të Iranit në Siri, “ishin të
Akuzat e Netanyahut kundër Iranit, vjen kundërpërgjigja Irani e quajti kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu, “gënjeshtar famëkeq”, pas akuzave të tij se Republika Islam
Edhe një shtet kërkon ndëshkimin e Assadit Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, shfrytëzoi një fjalim në komemorimin të përvitshëm për Holokaustin për të b
Kryeministri izraelit merret në pyetje për korrupsion Policia izraelite ka marr në pyetje kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu dhe gruan e tij Sara, për herë të parë
Lidhet kontrata historike e gazit mes Izraelit dhe Egjiptit Izraeli nënshkroi një kontratë të konsideruar historike për furnizimin e Egjiptit me gaz natyror , njoftoi sot kryeminis
Netanyahu mbështet protestat në Iran: Do të bëhemi miq sërish (VIDEO) Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu ka bërë një deklaratë publike në mbështetje të protestave të iranianëve kundë
Mijëra demonstrues kërkuan dorëheqjen e Netanyahut në Izrael Mijëra izraelitë kanë marshuar nëpër rrugët e Tel-Avivit duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit, Benjamin Netanyahu, pë
Kryeministri i Izraelit e quan historik vendimin e presidentit Trump Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka deklaruar sot se vendimi i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për të njohu
Netanyahu largon nga konferenca kreun e Al Jazeera-s Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu ka ndaluar pjesëmarrjen e kreut të zyrës së Al Jazeeras në Jerusalem, në një k
Netanyahu fajëson Al Jazeera-n për dhunën në Jerusalem Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, fajësoi rrjetin televiziv Al Jazeera për nxitje të dhunës në Jeruslaem dhe
Netanyahu insiston për ndërtimin vendbanimeve të reja në Bregun e okupuar Perëndimor Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë sot se do ta nderojë përkushtimin e vet për të ndërtuar një vendba
Trump: OKB-ja po e trajton Izraelin në mënyrë 'jokorrekte' Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, sot përsëri ka shprehur përkushtim që Irani të mos zhvilloj armatim atomik dhe e ka
Trump i delegon dhëndrit përgjegjësinë për vendosjen e paqes në Lindjen e Mesme I pyetur në një konferencë për media me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, nëse Shtetet e Bashkuara do të vazhd
Deklarata e kryeministrit Izraelit: Konferenca e Parisit për paqen është një mashtrim! Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu e cilësoi sot “si akuza të rreme palestineze nën kujdesin e Francës”, konferen
Kryeministri i Izraelit në hetim se pranoi dhurata “qindra mijëra dollarëshe” Policia izraelite ka marrë në pyetje kryeministrin Benjamin Netanjahu, në banesën e tij zyrtare në Jeruzalem, si pjesë e