999 rezultate për

nenvizoi

Bie numri ditor i infeksioneve të reja në Gjermani, por sërish mbetet i lartë Instituti Robert Koch ka regjistruar 17 561 infektime të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani, deri në
VMRO e Strugës: Sa ishte Sela kryetar, maqedonasit u diskriminuan! Këshilli komunal i Strugës në mënyrë unanime ka votuar këshilltarin Mustafa Zabzuni si ushtrues të detyrës së Kryetarit
Leskaj përplaset me deputeten serbe për Kosovën N/Kryetarja e Kuvendit dhe njëkohësisht Z/Presidente e Asamblesë Parlamentare të KiE-së, Valentina Leskaj, mori pjesë në
Paloka: Meta të dalë përpara drejtësisë Kreu i grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka, para protestuese nënvizoi se për pak çaste do të shkojnë në Kuvend dhe më p
Jacobson: Krimi i organizuar s'po njeh kufi Ambasadorja amerikane, Tracy Ann Jocobson është shprehur se krimi i organizuar është tepër problem për Kosovën. Ajo s
E dini pse është kaq i fortë ISIS? Sepse ka 200.000 luftëtarë (FOTO LAJM) Mendohet se organizata terroriste ISIS ka më shumë se 200.000 luftëtarë. Një shifër e tillë është bërë e ditur nga ka
Vuçiç: Kosova është pjesë e Serbisë Edi Rama ka prekur temën e Kosovës në Beograd. Ai tha se Kosova e pavarur ëhstë një realitet botëror dhe se Serbia du
Haradinaj: Blloku nuk thyhet Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka theksuar se blloku nuk do të mund të thyhet. Fjalët se blloku mund të thyhet nd
Va Persie: Fitore e jashtëzakonshme dhe e pashpjegueshme Të jashtëzakonshëm dhe të pashpjegueshëm. Kështu e quajti triumfin me 5 yje heroi i mbrëmjes në Salvador. Van Persie
Ivanov: Maqedonia para gjithçkaje Kandidati për president nga rradhët e VMRO-së, Gjorgje Ivanov ka zhvilluar një takim me qytetarët në Negotinë. Ivano
Rama në Euronews: Dua të shoh Shqipërinë në BE brenda 10 vitesh Integrimi i Shqipërisë në union është prioritet kyç i mazhorancës së re qeverisëse. Kështu është shprehur në një intervi
Bumçi nis punën në krye të Ministrisë së Jashtme Në mjediset e Ministrisë së Punëve të Jashtme, zv. Kryeministri i Republikës së ShqipërisëMyqerem Tafaj bëri prezantimin
Diskutime për rritjen e bashkëpunimit Tiranë-Podgoricë Intensifikimi i bashkëpunimit mes Tiranës dhe Podgoricës, ka qenë në qendër të diskutimeve mes kryetarit të Bashkisë së
Valdes: Nuk duhet përsëritur Interi Portieri i Barcelonës, Victor Valdes, i trembet klubit të Milanit, ndaj i paralajmëron shokët e ekipit që të mos bëjnë t
Nurnberg-Dortmund, fitorja “zbut” të ftohtin Temperaturat e ulëta në Gjermani kanë bërë që lojtarët të dridhen nga i ftohti. Sot starton java e 20-të e Bundesligës,
Erdogan viziton Universitetin Ndërkombëtar të Ballkanit në Maqedoni Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan ka zhvilluar sot një vizitë në Universitetin Ndërkombëtar të Ballkanit. Në fjalimin e
Braçe: Kam marrë dhuratë CD që inkriminon klasën politike Deputeti i PS, Erion Braçe në një konferencë shtypi pas mbledhjes së grupit parlamentar të opozitës, tha se ditën e djes
Poni: Rama sabotoi festën e shqiptarëve Kryetari i këshilltarëve të Partisë Demokratike në këshillin bashkiak të Tiranës, Ferdinand Poni akuzoi sot Edi Ramën se