999 rezultate për

nenujore

Greqia gati të tregojë pasuritë nënujore, hap dyert për vizitorët Anija antike e mbytur e Peristerias që ndodhet në brigjet e ishullit Aloniso në Detin Egje, do të jetë një prej zonave t
Nisin kërkimet nënujore për të gjetur Emiliano Salan Më shumë se 300 mijë funte janë grumbulluar për të mundësuar kërkimet private për futbollistin e zhdukur Emiliano Sala.
Kërkime nënujore për futbollistin Emiliano Sala Një kërkim nënujor për aeroplanin e zhdukur që po e barte Emiliano Salan e Cardiff Cityt pritet të nisë shumë shpejt.
Hapet vila e parë nënujore përrallore, mësoni sa kushton për një natë (VIDEO) Vizitorët e Conrad Maldives Rangali Island, e kanë mundësinë që të ‘flenë me peshq’ – kësaj radhe, duke i pasur gjithkun
E pabesueshme, Shqipëria me dete e liqene importon peshk nga Kosova Shqipëria me një hapësirë detare të konsiderueshme dhe me një vijë bregdetare prej 476 kilometrash, me një numër të madh
Elefanti duke notuar, pamjet e mrekullueshme nënujore (FOTO LAJM) Kjo sërë fotografish të publikuara tregojnë kafshët nën ujë, duke na dhënë pamje fantastike. Fotografitë tregojnë një
Zbulohet shpella më e gjatë nënujore në Meksikë Arkeologët nënujorë në Meksikë kanë zbuluar shpellën më të madhe të përmbytur në botë. Ekipi i projektit të madh Maya
Gjuetarët e thesareve duhet t'ja japin shtetit shqiptar floririn që gjejnë Nëse zhyteni në thellësitë e detit gjeni një amforë në det, bëni mirë ta ruani dhe të mos e hidhni. Kushdo që rastësi
Mrekulli! Zbulohen pamjet e restorantit të parë nënujorë në Europë (FOTO LAJM) Nëse keni një oreks për restorante dramatike, që nuk shihen kurrë më parë, mos shkoni më tej. Projektet për restorant
Pamjet mahnitëse zbulojnë magjinë e jetës nënujore (FOTO LAJM) Mbani frymën dhe futuni në një udhëtim magjik nënujorë nëpërmjet këtyre fotografive mahnitëse. Revista Scuba Divingka
Kabllo nënujore nga SHBA në Europë, 16 mln herë më i shpejtë sesa interneti juaj në shtëpi Microsoft, Facebook dhe Telefonica kanë arritur një moment të rëndësishëm në dhënien e kabllos të tyre të ri trans-atlan
Zbulohet një botë nënujore e oktapodëve Okapodët njihej prej kohësh si krijesa shumë të vetmuara. Biologët detarë dikur mendonin se ata banonin në ujërat subtro
Këto janë destinacionet më të vizituara të botës nënujore (FOTO LAJM) Oqeani dhe thellësitë e tij. Vendi më i frikshëm për disa dhe më i preferuari për të tjerë. Fakti që 71 për qind
Cfarë pamjesh! Ishulli Mauritius rrezikohet nga një “vorbull’ nënujore? (FOTO LAJM) Imagjinoni veten duke notuar në oqean dhe pastaj papritmas të thitheni nga një ujëvarë të madhe nënujore! Nëse vizitoni
SHBA-të nisin luftanijet drejt Kinës (VIDEO & FOTO) Marina amerikane ka vendosur një nga aeroplanmbajtëset më të fuqishme pranë ujërave të kontestuara të Kinës, pas paralaj
Bota e pasur nënujore në Antarktidë (FOTO LAJM) Antarktida është një ndër vendet në botë e cila nuk quhet për bimësi dhe jetesë por nën nën akullin e trashë të saj, fsh
Njihuni me "mbretëreshën nënujore" që zhytet krah peshkaqenëve (FOTO LAJM) Një modele nga Tahiti që qëndron nën ujë me disa nga krijesat detare më të rrezikshme ka bërë një set fotosh të mrekullu
Ndërtohet droni i parë nënujor (VIDEO) Më 30 gusht pritet të dalë në shtije droni i parë nënujor. Droni i quajtur “ Fathom One” zhyhet deri në 30 metra thell
Njihuni me shpellën më të thellë nënujore Studiuesit në Kinë kanë shpallur një shpellë gjigande në Detin e Kinës Jugore, si më të thellën në botë. Shpella nënu
Mrekullia e rrugës nënujore nga Turqia në Japoni (VIDEO) Charlie Junk është një instruktor zhytje nga Koreja, i cili ka zbuluar përmes fotografive vijën nën ujore që ligj Turqin