999 rezultate për

nentor

Theu rregullat e izolimit dy herë, dy kompanitë gjigande i "bëjnë dalje" Rita Orës (FOTO LAJM) Thyerja e rregullave të izolimit në Britani, duket se i ka kushtuar shtrenjtë këngëtares me origjinë shqiptare Rita Ora,
Koronavirusi i ri, prezent në Gjermani që nga muaji nëntor Varianti i ri i koronavirusit i zbuluar në Britani të Madhe, duket se ka qenë i pranishëm në Gjermani që nga muaji nënto
Tottenham lider, Mourinho trajneri i muajit nëntor Tottenhami e mbylli tërë muajin nëntor pa humbje dhe si lider në Premier League, si rezultat i kësaj trajneri Jose Mouri
Ylli i Dortmundit në histori, thyen rekordin e Babayaros Youssoufa Moukoko i Borussia Dortmundit ka thyer rekordin e Céléstine Babayaro si lojtari më i ri në historinë e UEFA Ch
KALENDARI/ Ja kur do t'i luajë kombëtarja ndeshjet kualifikuese për Botërorin e Katarit Shqipëria ka njohur kundërshtarët për kualifikueset e Kampionatit Botëror "Katar 2020", në shortin e hedhur pasditen e s
Nëntori më i nxehtë në botë, temperaturat shënojnë rekord në Europë Nëntori që lamë pas është konsideruar si nëntori më i nxehtë në të gjithë botën, me temperatura ndjeshëm më të larta kra
Cristiano Ronaldo shpallet lojtari më i mirë i muajit nëntor në Serie A Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo është zgjedhur futbollisti më i mirë i Serie A për muajin nëntor. Portugezi
Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital Gardiani Kombëtares Shqiptates dhe SPAL-it, Etrit Berisha i infektuar nga 27 nëntori ka pasur një përkeqësim të gjendjes
Lindi më 28 nëntor, partnerja e Gold AG ndan tortën e veçantë për Guerilin (FOTO LAJM) Më 28 nëntor, reperi i njohur shqiptar Gold AG dhe partnerja e tij Ermira janë bërë prindër për herë të parë. Djali i
Nëntor i zi, 335 të vdekur nga COVID-19 vetëm këtë muaj Në muajin nëntor janë shënuar më shumë viktima nga koronavirusi në Kosovë. Gjatë këtij muaji kanë humbur betejën me k
Nëntori i zi maqedonas! Çdo 50 minuta u shënua një viktimë nga COVID-19 Muaji nëntor shënoi muajin me numrin më të lartë të viktimave nga koronavirusi në Maqedoni, që prej fillimit të pandemis
Java e rënduar e Greqisë, me thuajse 800 të vdekur nga koronavirusi Greqia ka përjetuar një prej javëve më dramatike sa i takon bilancit tragjik të vdekjeve nga covid-19. Me 98 viktimat e
Festat e Nëntorit, ujëvara e Niagarës ndriçohet kuq e zi (FOTO LAJM) Me rastin e festave të Nëntorit, ambasadori shqiptar në Kanada, Ermal Muca ka ndricuar me ngjyrat kuq e zi ujëvarën e Ni
29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtimi fashist italian e gjerman Sot shënohet 29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dyt
"Krenare që jam shqiptare", Dua Lipa bëri urimin më të bukur në shqip këtë 28 Nëntor (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme, Dua Lipa, e ka treguar gjithmonë me krenari në mbarë botën se është me origjinë shqiptare. Që n
Vjosa Osmani telegram Ilir Metës: 28 Nëntori, ditë krenarie e shprese për çdo shqiptar Ushtruesja e detyrës së presidentes, njëherësh kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, nëpërmjet një telegrami e k
Kapiteni legjendar, Lorik Cana uron për festën e 28 Nëntorit (FOTO LAJM) Kapiteni legjendar i Shqipërisë, Lorik Cana ka uruar për festën e 28 Nëntorit të gjithë shqiptarët. Sot, 108 vjet më
Basha: 28 nëntori tjetër do na gjejë me një Shqipëri më të shëndetshme Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar sot homazhe në Varrezat e Dëshmorëve në nderim të ditës së Pavarësisë dhe Festës së
CHAPECOENSE/ 4 vjet nga tragjedia që tronditi futbollin Ky 28 nëntor shënon përvjetorin e katërt të një prej aksidenteve më të tragjike në botën e sportit. Më 23 nëntor 2016
Gold AG bëhet baba për 28 Nëntor, emri patriotik që i vendos djalit (FOTO LAJM) Reperi i njohur për temat patriotike, Gold AG dhe bashkëshortja e tij, Ermira Shkodra, janë bërë prindër për herë të par