999 rezultate për

nenshkruhet

Maqedonia në NATO, nënshkruhet protokolli Ambasadorët e 29 vendeve anëtare të Aleancës Veriatlantike sot në selinë e organizatës e nënshkruan Protokollin për anët
Sot nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme Kosovë-Maqedoni e Veriut Sot do të nënshkruhet marrëveshja për njohjen reciproke të patentë-shoferëve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republik
Nënshkruhet marrëveshja për kufirin Shqipëri-Kosovë, ndryshimet që priten Ministri i Brendshëm, Sandër Leshaj së bashku me homologun kosovar, Ekrem Mustafa kanë firmosur “Marrëveshjen për ngrit
Vuçiç: Shpifje, marrëveshja me Kosovën nuk do të nënshkruhet te Trump Nuk e di kush ka shpikur se marrëveshja ndërmjet Serbisë e Kosovës do të nënshkruhet në Washington dhe as kush dhe kur e
Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit për Zgjatjen e tij për një Periudhë të Dytë 5-vjeçare Në Qendrën për Hapje dhe Dialog (COD) pranë ambienteve të kryeministrisë, u organizua sot ceremonia e diplomimit të pjes
Ditë historike/ Sot nënshkruhet marrëveshja e paqes Në anën greke të Prespës kanë nisur përgatitjet për ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për çështjen e emrit ndërmj
Marrëveshja për emrin do të nënshkruhet në fundjavë, Gutieres, Han, Mogerini të ftuar në Prespë Marrëveshja për emrin mes Maqedonisë dhe Greqisë do të nënshkruhet të shtunën më 16 qershor në Prespë. Në këtë ngjarje q
Emri i ri i Maqedonisë, Ali Ahmeti: Marrëveshja do nënshkruhet të shtunën mes Zaev e Cipras Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka folur për marrëveshjen e arritur mes Shkupit dhe Athinës për
Haradinaj dhe Bërnabiç do të nënshkruajnë marrëveshjen e normalizimit Shtetet e fuqishme Perëndimore, veçanërisht Gjermania dhe Amerika, nuk dorëzohen në idenë se Beogradi dhe Prishtina duhe
Nënshkruhet marrëveshje për ndërtimin e Rrugës së Arbërit Ministria e Infrastrukturës dhe Energjetikës në Shqipëri sot njoftoi se ka nënshkruar marrëveshje me një kompani për ndë
Projekti i Pyllit Orbital, nënshkruhet marrëveshja e financimit me Kooperacionin Italian Projekti ambicioz i Bashkisë së Tiranës për Pyllin Orbital, i cili do të rrethojë kryeqytetin me një brez të gjelbër me
Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e termocentralit "Kosova e Re" Qeveria e Kosovës ka nënshkruar marrëveshjen komerciale me kompaninë amerikane Contour Global, për ndërtimin e Termocent
Qeveria hyn në borxhe për magjistralen Prishtinë-Pejë Gjatë ditës së sotme do nënshkruhet marrëveshja për hua për vazhdimin e ndërtimit të magjistrales Prishtinë-Pejë. Kjo
Nënshkruhet marrëveshja për ``Kosova e Re``, përfundon në 2023 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mbajti sot mbledhjen e Komitetit Drejtues për Termocentralin “Ko
Në dhjetor nënshkruhet kontrata për "Kosova e Re" Qeveria e Kosovës ka planifikuar që nënshkrimi i kontratës me “Contour Global” për ndërtimin e Termocentrali “Kosova e R
Nënshkruhet Memorandumi, eksperiencë hollandeze në menaxhimin e ujit në Tiranë Bashkëpunimi në fushën e menaxhimit të ujit të pijshëm dhe trajtimin e ujërave të ndotura, duke shkëmbyer njohuritë dhe
Nënshkruhet memorandumi për rifillimin e punës së “Jugohrom”-it “Jugohrom”-i duhet të fillojë me punë nda fundi i majit apo fillim të qershorit të vitit të ardhshëm, me vendosjen e fil
Sot nënshkruhet memorandumi për rifillimin e punës në kombinatin “Jugohrom” Sot nga qeveria do të nënshkruhet memorandumi për rifillimin e punës në kombinatin “Jugohrom”. Qëllimi është, siç nj
Turqia derdh lekun "lumë" në Serbi, projekti madhor që do të financohet Gjatë vizitës së presidentit të Turqisë në Serbi, Rexhep Tayyip Erdogan do të nënshkruhet një dokument që përfshin Turqi
LAJMI I FUNDIT/ Nënshkruhet marrëveshja PAN-AKR Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën e kanë zgjeruar koalicionin e tyre,