999 rezultate për

nenkryetarin

Opozita e re merr nënkryetarin e Kuvendit dhe disa poste të tjera Opozita e re në Parlament pritet të marrë një nga postet e rëndësishme drejtuese, atë të Nënkryetarit të Kuvendit. Kë
Gjykata fton në Hagë nënkryetarin e AAK-së (FOTO LAJM) Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ka marrë ftesën për t’u paraqitur pranë Zyrës së Prokurori
Kosova nxjerr urdhër-arrest për nënkryetarin e Listës Serbe Prokuroria Speciale ka lëshuar udhërarrest për Milan Radojciqin, i cili dyshohet për përfshirje në vrasjen e politikanit
VV padit nënkryetarin e LDK-së Lëvizja Vetëvendosje (VV) në Podujevë ka ushtruar kallëzim penal ndaj kryetarit të komunës së Podujevës, Agim Veliu dhe
Zaev-Pence: Marrëveshja e Prespës siguron vendin e merituar në strukturat euroatlantike Përkrahje dhe inkurajim për marrëveshjen e Prespës, ka marrë Kryeministri Zoran Zaev nga nënkryetari i ShBA-ve Mike Penc
Vazhdon lufta VV-PSD, kjo i ndodhi asambleistit Asamblisti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, e ka akuzuar kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmetin se nuk e ka lënë të hyjë n
Gjykata vendos "detyrim paraqitje" për nënkryetarin e bashkisë Lezhë Gjykata e Lezhës ka vendosur detyrim paraqitje edhe për nënkryetarin e Bashkisë Lezhë. Gjatë seancës së sotme në nga
Ahmeti: E hoqëm edhe nënkryetarin (FOTO) Komuna e Prishtinës edhe sot ka vazhduar aksionin për largimin e posterëve e vendosur nëpër ndërtesat e kryeqytetit.
Qytetarët fyejnë nënkryetarin e Prishtinës, Selim Pacolli Nënkryetari i Prishtinës, Selim Pacolli ka qëndruar “Te Rrethi” në kohën kur u vendos flamuri i Kosovës. Ai është pritur
Mimoza Kusari prish koalicionin me PDK’në, shkarkon tre drejtorë dhe nënkryetarin e Gjakovës Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka përjashtuar PDK’në nga koalicioni në këtë komunë. Tre drejtorë të komunës
PDK akuzon nënkryetarin e LDK-së për nepoztizëm në Gjilan Komisioni i Zhvillimit Ekonomik i Partisë Demokratike në Gjilan nëpërmjet një komunikate shtypi ka akuzuar zyrtarët e Ko
Shqiptarët në Mal të Zi kërkojnë zv/kryeministrin, nënkryetarin e Kuvendit dhe një ministri Përfaqësuesit e koaicionit "Shqiptarët të Vendosur" nuk do hyjnë në koalicion paszgjedhor me PDS-në nëse nuk marrin të p
Arian Çani shpërthen ndaj Veliajt: Fshij b... me mortjen (VIDEO) Drejtuesi i emisionit "Zonë e Lirë" në TV Klan, Arian Cani shpërthey me akuza dhe fyerje ndaj kryebashkiakut Erion Velia
Policia serbe keqtrajton nënkryetarin e "Vatra-s" Policia serbe ka ndalur në pikën kufitare të Konçulit, Myrtez Limanajn, nënkryetar i shoqërisë "Vatra". Xhandarmëria
Refuzohet kërkesa e AAK-së, VV-ja mban nënkryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca do të mbetet në postin e nënkryetarit të Kuvendit të Kosovës, ndërsa Kryesia e Kuvendit ka refuzuar kërke
Sequi takon Nishanin në Presidencë Kreu i prezencës së BE-së në vendin tonë Ettore Sequi zhvilloi një takim mesditën e sotme me kreun e shteti Bujar Nishan
Dialogu, delagacioni i Parlamentit Evropian viziton Kosovën Një delagacion Parlamentit Evropian pritet të arrijë sot për vizitë në Kosovë. Raportuesi Special i Parlamentit Evropian