999 rezultate për

nenkryetari

Zëvendësimi i anëtarëve të KQZ-së, PS mbledhje grupi Partia Socialiste mblodhi sot grupin e saj parlamentar, nga ku pritet të dalë me një vendim mbi kandidaturat për vendet
Dorëheqjet në KQZ, priten debate në Kuvend Dorëheqja e dy anëtarëve të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Denar Bibës dhe Albana Shtyllës, pritet të jetë sot në qend
Koalicioni PS-LSI, jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë Pas një sërë dorëheqjesh të bëra nga përfaqësuesit e LSI-së, sot ka dhënë dorëheqjen edhe nënkryetari i Bashkisë së Tira
Halimi akuzon Lushtakun për neopotizëm , keqqeverisje... Komuna e Skënderaj akuzohet për keqqeverisja nga qendra e gruas “Prehja”, që monitoron pjesën legjislative dhe ekzekutiv
LSI: Administrata të distancohet nga fushata Lëvizja Socialiste për Integrim ka ripërsëritur apelin ndaj klasës politike që fushata elektorale të mos zbehë përpjekje
Rregullorja e KQZ, diskutime mbi propozimet e anëtarëve socialistë Komisioni Zgjedhor i Zgjedhjeve diskuton sot rregulloren për organizimin dhe funksionimin e institucionit. Pika kryesore
Mashalla Petriti! (FOTO LAJM) 15-vjetori i masakrës së Prekazit është përkujtuar sot edhe në Tiranë, ku para bustit të Adem Jasharit janë vendosur buk
PLL takim me studentët: Mbani lart çështjen kombëtare Kryetari i Partisë Lëvizja e Legalitetit (PLL), Ekrem Spahia, i shoqëruar nga nënkryetari i kësaj force politike, Sulejm
LSI: Standartet e zgjedhjeve, jetike për demokracinë Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar lidhur me bllokimin që po ndodh me ngritjen e ZAZ-ve në KQZ. Në një ko
Suedi, vritet nënkryetari i PDK-së Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës për Suedinë Murtez Xhema është vrarë të enjten nga një person i maskuar në
Nënkryetari i KMSH-së takohet me kreun e Muslim World League Krerët e KMSH-së, të përfaqësuar nga nënkryetari i saj, z. Gazmend Aga, pas mbarimit të ritualit të Haxhit, kanë zhvill
Nënkryetari i APKE-së viziton Shkupin Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Veljanoski do të takohet sot në Shkup me nënkryetarin e Asambles
Dialogu, delagacioni i Parlamentit Evropian viziton Kosovën Një delagacion Parlamentit Evropian pritet të arrijë sot për vizitë në Kosovë. Raportuesi Special i Parlamentit Evropian
Mbledhja e KQZ, Denar Biba zgjidhet nënkryetar UPDATE - Anëtarët e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, në mbledhjen e parë me 6 vota pro kanë votuar për Denar Bibën si n
Limaj dhe Krasniqi kërkojnë llogari nga Thaçi Partia Demokratike e Kosovës shumë shpejt mund të ndahet në dysh. Dy njerëzit më të fuqishëm të saj, pas kryetarit të pa
Qeveria rrit pagat krerëve të bashkive Qeveria vendosi në mbledhjen e radhës te enjten për të rritur pagat e drejtuesve të lartë të njësive vendore. Kryeminist
Elvis Cefa, nënkryetari i ri i KLD-së Me votim unanim, Këshilli i Lartë i Drejtësisë gjatë mbledhjes së sotme nën drejtimin e Presidenti dhe kreut të KLD, Buj
Mblidhet Këshilli i Lartë i Drejtësisë Update - Ka nisur mbledhja e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, e cila për herë të parë kryesohet nga Presidenti i ri i R
LSDM: Recesioni po rrezikon Maqedoninë Kryeministri Nikolla Gruevski po shmanget të tregojë se ç’ndodhi me ekonominë e vendit nga zgjedhjet e kaluara e këndej,
Reformat të përmbyllen në 6 gusht Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar nga klasa politike që të arrijë konsensus edhe për dy çështjet e mbetura ende