999 rezultate për

nenkryetari

Nënkryetari i PD-së së Tropojës kalon me LSI-në Nënkryetari i PD-së së Tropojës, Rexh Biberaj kalon në radhët e LSI-së. Sipas burimeve të “Shqiptarja.com” shkak kanë qe
Grubi: Seancat parlamentare mund të udhëhiqen edhe në shqip Deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka përgënjeshtuar atë që ka thënë Ahmeti, duke u shprehur se seancat parlamentare në Kuve
Manjani: LSI nuk kërkon largim ministri Lëvizja Socialiste për Integrim e konsideron si qëndrim personal të deputetit Gjovalin Kadeli deklaratën e tij se 12 dep
Jep dorëheqjen nënkryetari i parë i degës së AAK-së në Podujevë Ka dhënë sot dorëheqjen nga posti i nënkryetarit të parë të degës së AAK-së, Mirsad Kamerolli. Ai nuk ka dhënë arsye
Dy bomba në shtëpinë e nënkryetarit të PDK-së së Deçanit Në shtëpinë e nënkryetarit të PDK-së së Deçanit, Avdi Bufaj janë vënë dy bomba ditën e shtunë. Bombat janë hedhur, p
Konjufca: Tribunali po krijohet për të njollosur shqiptarët Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, është shprehur se tribunali për gjykimin e krimeve të pretenduara të
Shpërthen ish-nënkryetari i FRESH-it: Kodheli dhe Baze duhet të shkarkoheshin ose dorëhiqeshin Nënkryetari i dorëhequr pak ditë më parë i Forumit Rinor Euro Socialist (FRESH-it), Juxhin Çela kërkon dorëheqjen e mini
Mexhiti: Emigrantët duhet të votojnë për të ardhmen e tyre Nënkryetari i BDI-së, Ismet Mexhiti ka bërë thirrje që emigrantët të votojnë. Sipas tij, është një e drejtë legjitime e
Nënkryetari i Komunës Levan plagos dy të rinj Dy persona janë plagosur me armë zjarri pasditen e sotme në Fier. Burime nga policia lokale bëjnë të ditur se ngjarja ka
Jakupi: Nënshkrimet për kandidat të pavarur nisën me probleme Nënkryetari i Komisionit shtetëror zgjedhor në Maqedoni Subhi Jakupi, deklaroi sot se nuk janë hapur të gjitha zyrat kom
Medvegja po braktiset, kthehuni! Nëse do të vazhdojë shpërngulet e shqiptarëve me ritmin e deritanishëm, brenda pak viteve Medvegja do të mbetet vetëm ën
Komuna e Skenderajt do të drejtohet nga nënkryetari Brenda datës 8 janar, Sami Lushtaku pritet të betohet si kryetar i Komunës së Skenderajt. Në bazë të Ligjit të vetëqever
Bulqizë, nënkryetarit të bashkisë i vjedhin makinën Nënkryetarit të Bashkisë së Bulqizës, Adhurim Lika i vjedhin makinën. Mësohet se automjeti ishte parkuar para banesës në
PDK-ja nuk do kamera në vendvotime Ndonëse është hedhur ideja e vendosjes së kamerave në qendrat e votimit, PDK-ja është kundër instalimit të tyre. Sipas a
LSI: Jo hakmarrje politike por reformim të administratës Lëvizja Socialiste për Integrim shprehu sot shqetësimin në lidhje me strehimin e familjeve rome. Në një konference për s
Refuzohet kërkesa e AAK-së, VV-ja mban nënkryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca do të mbetet në postin e nënkryetarit të Kuvendit të Kosovës, ndërsa Kryesia e Kuvendit ka refuzuar kërke
Sequi takon Nishanin në Presidencë Kreu i prezencës së BE-së në vendin tonë Ettore Sequi zhvilloi një takim mesditën e sotme me kreun e shteti Bujar Nishan
Protestë e qetë kundër amnistisë (VIDEO-FOTO) Ditën e sotme para Kuvendit të Kosovës është mbajtur një protestë për të kundërshtuar miratimin e ligjit të aministisë.
LSI: Blerja e votës, vepër penale Nënkryetari i LS-së, Ylli Manjani, kërkoi sot që të gjithë zgjedhëst duhet të verifikojnë emrat në listat si dhe u ka bë
Nasip Naço dorëhiqet nga posti i nënkryetarit të Kuvendit Nënkryetari i Kuvendit të Shqipërisë Nasip Naço ka dhënë dorëheqjen nga posti që mbante. Përfaqësuesi i Lëvizjes Sociali