999 rezultate për

neni

Kushtetuesja rrëzon kërkesën e sindikatave, rroga minimale do të paguhet Gjykata Kushtetuese e Maqedonisë e ka shfuqizuar rezultatin e normuar për pagesën e rrogës minimale, që ishte përfshirë
Flamurtari e pëson keq nga Komisioni i Disiplinës,nuk ka mëshirë për asnjërin Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka dnërmend të tolerojë për gjestet e shëmtuara antisportive, teksa në vendimet e Kom
Detajet, aktakuzë për krim të organizuar Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore të Mitrovicës, për rastin e s
Thaçi njofton zyrtarisht se Dakën nuk e heq nga posti në KQZ Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, e ka emëruar Kryetare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Dak
Abuzimet në Tiranë-Elbasan, dosja e Dashamir Xhikës në gjykatë Janë mbyllur hetimet nga Prokuroria e Elbasanit për abuzimin në rrugën Tiranë-Elbasan dhe cështja është dërguar për gjyk
Komisioni i Disiplinës nuk i lejon sjelljet e pahijshme, këto janë vendimet e fundit Komisioni i Disiplinës ka bërë publike ditën e sotme, dënimet për parregullsitë në 2 takimet gjysmëfinale të Kupës së Sh
MPB me detaje të reja për incidentin në Tetovë SPB Tetovë në bashkëpunim me SPB-në në Kumanovë dhe Repartin për polici kriminalistike kanë dokumentuar dhe zbardhur ras
Frikë për protesta të dhunshme? Shtyhet vendimi për 23 kuksianët Ndërkohë që mediat dhe familjarët e të arrestuarëve po prisnin me ankth vendimin e gjykatës për 23 të arrestuarit e prot
Do të lirohen apo jo? Sot merret vendimi për 23 kuksianët e arrestuar Ditën e sotme 23 personat e arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit do të përballen me vendimin e Gjykatës dhe masën
Arrestimi i kuksianëve, këshilltarët padisin policinë Keshilltarët e Bashkisë Kukës kanë ngritur një padi penale ndaj Prokurorisë dhe Policisë së Shtetit pas arrestimit të di
Të vjen për të vjellë, dalin pamjet skandaloze të fabrikës së ushqimeve në Shkodër (FOTO LAJM) Prokuroria e Shkodrës ka dërguar në gjykatë dosjen e falsifikatorëve të prodhimeve ushqimorë dhe inspektorë të Autoritet
Vendimet e Komisionit të Disiplinës, dënohet Frashëri Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike vendimet e Komisionit të Disiplinës për ngjarjet e ndodhura javë që shkoi
Kjo është përmbajtja e ligjit për përdorimin e gjuhëve Kuvendi i Maqedonisë dje votoi Ligjin për përdorimin e gjuhëve në leximin e tretë, në një atmosferë të tensionuar. Ky
Komisioni i Disiplinës vazhdon me dorë të hekurt, ja çfarë vednosi këtë herë Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit në vendimet e fundit për sjelljet antisportive ka dënuar f
Nuk i bindet policisë, aksion mes natës për shoferin e dehur (VIDEO) Si çdo fundjavë policia është angazhuar maksimalisht për të evidentuar dhe ndëshkuar shkelësit e ligjit. Mësohet se
Ministria e Kulturës i kundërpërgjigjet Lëvizjes BESA Ministria e Kulturës distancohet nga pohimet e Lëvizjes Besa për dyshimin e ka diskriminim etnik në shpalljen për pranim
Komisioni i Disiplinës nuk toleron, zbuloni të gjitha vendimet e plota Komisioni i Disiplinës ka shqyrtuar të gjitha sjelljet antisportive të shfaqura në ndeshjet e Kategorisë Superiore, por
Rasti Fazllagiç, FFM ndryshon nenin 20 të rregullores për gara Nga: Safet V. Ademi Ndëshkimi me karton të kuq i futbollistit të Shkëndijës, Enes Fazllagiç, ka ngritur shumë pluhur
Aktakuzë për terrorizëm ndaj Murat Jasharit dhe Sadri Ramabajës Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për terrorizëm dhe hakmarrje ndaj 10 personave, anëtarë të organizatës “Syri i P
Komisioni i Disiplinës publikon vendimet e reja, e pësojnë keq Skënderbeu dhe Partizani Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqipatre të Futbollit ka publikuar vendimet e mbledhjes së radhës, ku bie në sy gjo