999 rezultate për

neni

Vendimet e Komisionit të Disiplinës, dënohen të “voglat” Federata Shqiptare e futbollit ka publikuar sot vendimet e Komisionit të Disiplinës për javën që sapo lam pas. Asnjë nga
Prokurori mesazh Berishës: “Dje nga zyra e Ramës doli urdhri i prerë" Ish-kryeministri Sali Berisha, pretendon se ka marrë një mesazh nga një prokuror ashtu siç e quan ai "Prokurori digjital
Komisioni i Disiplinës dënon Partizanin dhe Kastriotin Komisioni i Disiplinës, ka publikuar ditën e sotme edhe vendimet në lidhje me parregullsitë e vërejtura në javën e kalua
Kush është Shullazi dhe 4 ushtarët e tij që shembën shqiptarët me gjoba Gjykata e Krimeve të Rënda ditën e sotme pritej të mbahej pretenca për Shullazin dhe 4 ushtarët e tij. Por pavarësis
Abuzuan me pronat, ndalohen 4 zyrtarë në Shkodër Policia ka vënë në pranga dy zyrtarë dhe dy të tjerë janë ndaluar në Shkodër. Në pranga të policisë ka rënë juristi
Goditi me shkelm kundërshtarin, ky është vendimi i Disiplinës Komisioni i Disiplinës së Federatës Shqiptare të Futbollit, ka marrë vendimet përfundimtare lidhur me incidentet që kanë
Ferrari zëvendëson Raikkonenin, ky është i përzgjedhuri Duket se gjithçka u përfol në Monza pritet të bëhet realitet. Ferrari do të largojë Kimi Raikkonenin. Sipas të përdit
Prokuroria ngre aktakuzë ndaj deputetit Milaim Zeka Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër të pandehurëve Milaim Zeka, I.K dh
Zbulohet në Prizren një vatër e madhe mashtrimi për punësime në Gjermani Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë pranë Gjykatës Themelore në Prizren, Departamenti i Kri
Komisioni i Disiplinës dënon Skënderbeun e Partizanin Komisioni i Disiplinës ka reaguar pas ngjarjeve të dhunshme në Korçë në ndeshjen Skënderbeu-Partizani. Nga të dy rra
Gjykata merr një vendim për babain vrasës Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e avokatit mbrojtës kundër caktimit të masës së parabu
Shkatërrohet një grup kriminal në Kosovë Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës në kuadër të angazhimit të shtuar për luftimin e krimit të organizuar, në ba
Jepet vendimi për të dyshuarin e vrasjes në Gjilan Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimi
Mbështetet propozimi i Lushtakut, s'ka kufizime për automjetet Veturat më të vjetra se dhjetë vjet mund të regjistrohen nga qytetarët e Kosovës. Ky kufizim ishte në Ligjin për Auto
Dënohet me burg një inspektor i ndërtimit Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit B. A. I akuzuari shqiptar, shtetas i Republikës
Albian Ajeti del blof, tha se nuk u ftua nga Shqipëria Futbollisti me origjinë nga kosova, Albian Ajeti vetëm pak ditë më parë, u ankua se nuk ishte ftuar nga Kombëtarja e Shq
Grushtoi arbitrin, Komisioni i Disiplinës e dënon me 36 muaj pezullim Komisioni i Disiplinës ka bërë publik vendimet e tij për ndeshjet e zhvilluara në fundjavë. Futbollisti i Shkumbinit, Al
Fusnin në Shqipëri makina luksoze kontrabandë, në pranga disa doganierë Një grup i mirëorganizuar i cili trafikonte makina luksoze është shkatërruar nga Prokuroria e Tiranës. Midis të arre
Muzikë, seks, alkool dhe para! Lokal "Tata" që tërboi Shkodrën (FOTO LAJM) Prokuroria e Shkodrës ka dërguar tashmë për gjykim një dosje voluminoze nga ky qytet me akuzën e ushtrimit të prostituci
Xhafaj ndryshoi nenin për vëllain? Reagon delegacioni i BE Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në