999 rezultate për

neni

Prokurori Joveski dërgon kërkesën për PSP-në Prokurori publik i Republikës së Maqedonisë, Lubomir Joveski sot e ka dërguar kërkesën për interpretim autentik të nenit
Gjoba për Tiranën dhe Flamurtarin, Kastrioti dy ndeshje larg "Redi Malokut" Kastrioti duhet të zhvillojë dy ndeshje në fushë asnjanëse, si dhe është gjobitur, për shkak të dhunës ushtruar ndaj loj
Këto janë 31 shkeljet që institucionet kanë bërë në dëbimin e mësuesëve turq Komisioni hetimor parlamentar për dëbimin e gjashtë shtetasve turq, ka identifikuar se janë bërë 31 shkelje nga Instituc
EMRAT/ Rimbursuan persona të vdekur dhe emigrantë, policia ndalon dy farmacistët Policia ka njoftuar se ka vënë në pranga dy farmacistë të cilët akuzohen për mashtrim me rimbursimet e ilaçeve. Sipa
Shtohen përplasjet, Meta i kthen Ramës dy ligje brenda një dite Presidenti Ilir Meta pas ligjit “Për noterinë”, nuk ka dekretuar dhe ligjin “Për kadastrën”. Në një njoftim nga Pres
Merret një vendim i rëndësishëm për policin e vrarë Polici Izet Demaj nga Istogu, i cili ka humbur jetën para disa ditësh në përleshje me një grabitës të një banke në Istog
Presidenti i rrëzon qeverisë ligjin për të "pasurit" Në respekt të ushtrimit të së drejtës të parashikuar në pikën 1 të nenit 85 të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë,
Nisin hetimet për tenderin e Unazës së Re Pas emisionit “Të paekspozuarit” transmetuar të enjten në mbrëmje në News24, Prokuroria e Tiranë nis hetimet në lidhje m
Haradinaj, letër vendeve të BE-së: Pse vendosëm taksën ndaj mallrave serbe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ua ka nisur një letër të gjitha vendeve të Bashkimit Evropian, e
Aktakuzë ndaj katër personave në Skenderaj për veteranët mashtrues Prokuroria Themelore në Mitrovicë – Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë, në Gjykatën Themelore në Mitrovicë
EMRI/ Kapet në Tiranë i shumëkërkuari nga Interpoli, për çfarë akuzohet Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia, ku do të mbahet përkohësisht në qeli deri në përgatitjen e procedurave
Disiplina: Nuk falen Partizani dhe Skënderbeun Komisioni i Disiplinës ka publikuar vendimet ditën e sotme, për parregullsitë në të gjitha kategoritë e futbollit vendas
Ilir Meta merr vendim surprizë për Sandër Lleshin (DOKUMENT) Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin si Gjeneral Brigade, të Zv.ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj duke zhblloku
S'ka qetësi për prokurorin e dosjeve të nxehta, ja pse kërkohet shkarkimi Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për prokurorin Gentian Osmani, i konfirm
Tirana i’a hedh paq nga Komisioni i Disiplinës Komisioni i Disiplinës ka vendosur vetëm dy ndeshje pezullim për tifozët e Tiranës të cilët u futën në fushë duke protes
Meta dekreton zgjedhjet lokale, kur do të mbahen votimet Presidenti Meta dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore D E K R E T PËR CAKTIMIN E
Parulla anti-greke në stadium, Komisioni i Disiplinës merr vendimin për Partizanin Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së në vendimet e marra në mbledhjen e sotme dënoi klubin e Partizanit për parullën ant
Shikoni sa rrezikon Partizani për banderolën e tifozëve kundër grekëve Komisioni i Disiplinës, siç e kishte paralajmërua edhe vetë dje FSHF në deklaratën për parullën raciste hapur në ndeshje
A e dini sa e ka rrogën Ilir Meta? Qeveria miratoi sot projektbuxhetin për vitin 2019 duke ia dërguar Kuvendit për shqyrtim në komisionet përkatëse. Ekz
Komisioni i Disiplinës me "dorë të hekurt" ndaj Luftëtarit Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit publikoi vendimet e marra ndaj skuadrave dhe lojtarëve që